بازدید 6903
مشاور آیت الله هاشمی تشریح کرد:

افراطیون به کمتر از مرگ هاشمی راضی نیستند

کد خبر: ۳۵۹۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۳ 20 November 2013
نمی دانم رمز و راز قصه چیست که نگرانی های افراطیون، از آیت الله هاشمی تمامی ندارد و در بولتن ها و رسانه های خود همیشه نسبت به ایشان عنایت ویژه ای دارند و البته این بی حرمتی ها مرا به یاد جمله حکیمانه شهید مظلوم بهشتی می اندازد که تخریب علیه آقای هاشمی را پیش بینی کرده بود و گفته بود « آسیاب به نوبت خواهد بود» و متاسفانه دشمنان مغرض هاشمی به کمتر از مرگ وی راضی نیستند و حتی در جلسات رسمی برای این خواسته شان دعا می کنند.

قدرت الله علیخانی مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به سخنان کریمی قدوسی نماینده مشهد  در مورد نقش خانواده آفای هاشمی رفسنجانی در انتصاب برخی افراد در دولت یازدهم به خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جمهوریت ، گفت: بنده آقای کریمی قدوسی را بهتر از همه می شناسم ، چون سالیان متمادی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یکدیگر بودیم و دیدگاه های ما با هم از زمین تا آسمان فرق داشته و دارد هرچند دوستیمان هم برقرار است و ایشان از اول ورود به مجلس برخلاف برادرش که از مریدان آیت الله طبسی و آیت الله هاشمی رفسنجانی هستند ، موضع تند و غیر منصفانه و بعضا اهانت آمیزی نسبت به آقای هاشمی داشت و بارها بین من و ایشان در اینباره بحث های تندی ایجاد شد.


اهانت ها به آیت الله هاشمی مطلب تازه ای نیست

لذا موضع جدید ایشان حرف تازه ای نیست و دیگر کسی برای اینگونه اهانت ها و تهمت های بی پایه و اساس حسابی باز نمی کند و چنانچه ملت عزیز به یاد دارند، هفته گذشته ایشان که خود از عزیزان  نظامی است اظهاراتی ناپخته و نادرست نسبت به نیروهای ایرانی در سوریه داشت ، که مورد سوء استفاده دشمنان نظام قرار گرفت که از سوی سپاه پاسداران هم  بلافاصله اظهارات ایشان تکذیب شد ، چون واقعیت نداشت.

علیخانی تاکید کرد: موضع امثال ایشان در حمله به سفارت انگلیس نیز اینگونه بود و آقای کریمی قدوسی در کمیسیون امنیت ملی و در مصاحبه ها، مدافع حمله کنندگان به سفارت انگلیس بود که بعدا از سوی مسئولان عالی نظام این اقدام کاری نادرست عنوان شد و البته تبعات این حرکت نادرست و حمایت های این افراد از حمله کنندگان به سفارت انگلیس برای کشور بسیار هزینه و آسیب داشت.


وی با اشاره به اینکه این تندروی ها در مجلس هم، چندان خریداری ندارد ، تاکید کرد: به نظر من، نطق بسیار تند هفته قبل ایشان در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش ، یکی از عوامل رای بالای نمایندگان به گودرزی شد و حتی این افراطی گری ها تا حدی پیش رفته که برخی همفکران منصف ایشان به برخی دوستان گفته اند : «سخنان ایشان موضع ما نیست».


شایعات پیرامون نقش و نفوذ خانواده هاشمی در انتصابات دولت یازدهم 

علیخانی در ادامه افزود: حرف های این افراد در مورد نقش و نفوذ خانواده آقای هاشمی رفسنجانی در انتصابات دولت یازدهم، از اساس کذب و خلاف واقع است و من مطلع هستم که آیت الله هاشمی رفسنجانی در بدو پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات به ایشان گفتند : « من هیچ نظری درمورد نصب افراد ندارم و حتی نمی خواهم هیچ یک از افراد خانواده ام در دولت حضور داشته باشند ، البته اگر از اینجانب در موردی مشورت و نظرخواهی کنید، نظرم را خواهم گفت».

علیخانی ادامه داد: گاهی شاهدم برخی در دیدارها مکررا از آیت الله هاشمی رفسنجانی درخواست دارند که برای برخی مناصب از سوی ایشان سفارش شوند که ایشان از این کار امتناع می کنند و البته شان آیت الله هاشمی هم اجل است و دولت نیز دولتی مستقل و مقتدر است و رئیس جمهور و مسئولان، به خوبی بر امور مسلط هستند و با تدبیر دولت را اداره می کنند و لذا طرح اینگونه مسائل انحرافی مضر به حال جامعه و فضای سیاسی کشور است.

علیخانی در مورد برخی اظهارات در مورد لیست 50 نفره آیت الله هاشمی رفسنجانی برای انتخابات آتی خبرگان نیز تاکید کرد: « این مطلب هم اساسا کذب محض است و این گونه مطالب برای تخریب شخصیت ایشان است و فعلا زمان زیادی تا انتخابات خبرگان است و به یاد بیاوریم آیت الله هاشمی رفسنجانی هنگامی که حضرت آیت الله مهدوی کنی برای ریاست خبرگان رهبری اعلام آمادگی کرد، شخصا ، بزرگوارانه ، کناره گیری کرد و نشان داد که جایگاه خبرگان رهبری محل این بازی های کودکانه سیاسی و رسانه ای نیست و متقابلا آیت الله مهدوی کنی نیز از ایشان تجلیل بی مانندی کرد.

مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: نمی دانم رمز و راز قصه چیست که  نگرانی های افراطیون، از آیت الله هاشمی تمامی ندارد و در بولتن ها و رسانه های خود همیشه نسبت به ایشان عنایت ویژه ای دارند و البته این بی حرمتی ها مرا به یاد جمله حکیمانه شهید مظلوم بهشتی می اندازد که تخریب علیه  آقای هاشمی را پیش بینی کرده بود و گفته بود « آسیاب به نوبت خواهد بود» و متاسفانه دشمنان مغرض هاشمی به کمتر از مرگ وی راضی نیستند و حتی در جلسات رسمی برای این خواسته شان دعا می کنند.


آغاز تدریس درس خارجی توسط هاشمی؟

قدرت الله علیخانی در پاسخ به سوالی درباره شایعات پیرامون اینکه آیت الله هاشمی قصد دارد تدریس خارج فقه و اصول را شروع کند، گفت: خیر ، این شایعات هم مثل شایعات دیگر است ، هرچند درخواست ها از ایشان مکررا بوده است ولی آقای هاشمی به دلیل مشغله زیاد نپذیرفته اند.


مقصد بعدی سفرهای هاشمی رفسنجانی 

وی همچنین درپاسخ به اینکه علت سفرهای استانی آقای هاشمی چیست و آیا این سفرها تداوم خواهد داشت ، گفت: اطلاق عنوان سفر استانی به این برنامه ها صحیح نیست و این سفرها به صورت موردی است و اغلب با درخواست های مردم و مسئولان انجام می شود و به مناسبت های مختلف می باشد . مثلا سفر مازندران برای شرکت در سالگرد مرحوم آیت الله صالحی مازندرانی بود و یا سفر کرمانشاه که برای سالگرد مرحوم شهید آیت الله اشرفی اصفهانی بود. البته آیت الله هاشمی رفسنجانی در هریک از این سفرها دیدارهای مختلفی با اقشار مختلف مردم ، روحانیون و مسئولان هر استان داشته اند.

وی تصریح کرد: احتمالا در آینده نیز آیت الله هاشمی رفسنجانی سفری به استان سیستان و بلوچستان خواهند داشت  وسفری هم در آینده نزدیک برای شرکت در مراسم سالگرد مرحوم حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ محمد هاشمیان به استان کرمان و شهر رفسنجان خواهند داشت و البته ممکن است موارد خاص اینچنینی باز هم انجام شود.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عادی سازی روابط ایران و عربستان # عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان