بازدید 12910

باراک اوباما: گند زدم

کد خبر: ۳۵۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۴:۴۶ 07 February 2009
باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا گفت که درباره انتخاب «تام داشل» براي تصدي سمت وزارت بهداشت گند زده است.

به گزارش سايت خبري آمريکا نگاه نو به نقل از شبکه خبري «سي.ان.ان» اعلام کرد، باراک اوباما در اظهاراتي که بسياري از ناظران مي‌گويند تاکنون از هيچ رئيس‌جمهوري شنيده نشده است، گفت: من گند زدم.

اين شبکه افزود، با گذشت دو هفته از آغاز رياست جمهوري اوباما در آمريکا، لايحه نجات اقتصادي وي به شدت مورد انتقاد است و بيکاران افزايش يافته‌اند و حتی دو نفر از کساني که براي تصدي سمت وزارتي در کابينه وي برگزیده شده بودند، به خاطر دردسرهاي ناشي از پرداخت ماليات انصراف دادند که يکي از آنها «تام داشل» بود که براي سمت وزارت بهداشت برگزیده شده بود.

اوباما در گفت‌وگو با شبکه خبري «سي.ان.ان» درباره انصراف تام داشل از تصدي سمت وزارت بهداشت در کابينه وي، اين انتخاب را اشتباه دانست. وي در اين باره گفت: تام داشل به ارزيابي پرداخت و با توجه به اينکه درباره مسأله ماليات‌هاي خود اشتباهي مرتکب شده و خودش نيز مسئوليت آن را پذيرفت و آن را اشتباه دانست، به اين نتيجه رسيد که تصدي سمت وزارت بهداشت، موجب دردسر بسیاری خواهد شد و نخواهد توانست اين بار سنگين را درباره بهداشت بردارد.

خبرنگار «سي.ان.ان» پرسيد: آيا شما فکر مي‌کنيد اين يک خرابکاري بود که اجازه داديد ماجرا به اينجا بکشد؟

رئيس‌جمهور آمريکا در پاسخ گفت: بله، من فکر مي‌کنم اشتباه کردم. من به تام داشل نيز گفتم که مسئوليت افراد منصوب شده را مي‌پذيرم.

خبرنگار «سی.ان.ان» پرسيد: آيا اشتباه در اين بود که اجازه داديد ماجرا به اينجا بکشد؟
اوباما گفت: اشتباه من اين نبود که از اول تام داشل را براي وزارت بهداشت انتخاب کردم، زيرا براي اين سمت هيچ کس بهتر از او نيست، اما مسأله اين است که من در مبارزات انتخاباتي خود مي‌گفتم که به دنبال تغييرات در واشنگتن و سياست‌ها هستم. من نمي‌خواهم اين تلقي در ذهن مردم آمريکا شکل بگيرد که معيارهاي دوگانه‌اي در کار است که يکي براي افراد قدرتمند است و ديگري براي مردم عادي که ماليات‌هاي خود را مي‌پردازند.

خبرنگار «سی.ان.ان» پرسيد: آيا گمان مي‌کنيد برخي از اصول اخلاقي را که در روز اول کار براي خود تعيين کرده بوديد، نقض کرديد؟

اوباما گفت: خب، اين يک اشتباه بود. من فکر مي‌کنم که گند زدم. من مسئوليت اين را مي‌پذيرم. من ترتيبي خواهم داد که اين ماجرا ديگر تکرار نشود.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز نهم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی