بازدید 6204

سیاست های فدرال رزرو محرک بهای طلا است

کد خبر: ۳۵۸۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۰ 16 November 2013
اظهارات یلن تاثیر زیادی بر افزایش مجدد تقاضای طلا در بازارهای جهانی و رشد قیمت آن گذاشته است که به نظر می رسد این روند در هفته آینده نیز ادامه خواهد یافت  
 
اقتصاد ایرانی: نامزد ریاست فدرال رزرو بر اجرای سیاست های انبساطی تاکید کرد و اظهار داشت که از اجرای اوراق قرضه 85 میلیارد دلاری باید ادامه داشته باشد که این امر به نفع اقتصاد آمریکاست و نباید برای متوقف کردن سیاست های محرک پولی عجله کند. چرا که اقتصاد آمریکا و بازار کار این کشور در حال بهبود است
 
یلن در ادامه از کاهش ارزش دلار می گوید. بهای طلا از دسامبر 2008 تا ژوئن 2011 حدود 70 درصد افزایش داشته که بیش از 2 تریلیون دلار به سیستم بانک مرکزی تزریق کرده است که موجب تورم زیاد و کاهش ارزش دلار شده است. حال با اجرای برنامه های محرک پولی فدرال رزرو 25 درصد از ارزش دلار کاسته شده و بر ارزش دلار افزوده است.  هر چند طلا برای سرمایه گذاران به مکان نا امنی مبدل شده و افت این فلز گرا نبها را با سرعت پیشتری به پیش راند اما طبق برآوردهای شورای جهانی، تقاضای کشورهای چین، هند و خاورمیانه موجب رشد 27 درصدی بهای طلا طلا شده است.
 
 اظهارات یلن تاثیر زیادی بر افزایش مجدد تقاضای طلا در بازارهای جهانی و رشد قیمت آن گذاشته است که به نظر می رسد این روند در هفته آینده نیز ادامه خواهد یافت.
 
نیک براون رئیس تحقیقات کالا در لندن گفت: بعید به نظر میرسد که آقای برنانکه در روزهای پایانی ریاستش تغییراتی در سیاست های اتخاذ شده خود انجام دهد همچنین خانم یلن برای تصدی این پست با مشکل خاصی نخواهد داشت و سیاست های محرک های پولی را ادامه خواهد داد.  

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عادی سازی روابط ایران و عربستان # عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان