بازدید 8637
۳

دردهای یک پدر۳۳ساله قطع نخاعی

کد خبر: ۳۵۲۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۱ 19 October 2013
سایت انجمن خیریه همت نوشت:

اقای ح.ر متولد سال ۱۳۵۹ دارای یک فرزند پسر ۳ ساله فاقد هر گونه بیمه ودر حال حاضر به علت مشکلی که گریبانگیرش شده بیکار است.


ایشان تا سال گذشته دارای کار آزاد بوده و اغلب با کارگری امرار معاش می کرده است که با کمک اقوام موفق به خرید یک دستگاه وانت فرسوده می شود واز همان موقع کار خود را به عنوان خرید ضایعات آهن ادامه می دهد.

در تاریخ ۲۵/۱۲/۹۱ در اتوبان قم به تهران بر اثر بی احتیاطی به اتفاق همسر وفرزند دچار حادثه شده  وخودرو ایشان واژگون می شود.

در این حادثه علاوه بر جراحاتی که همسر وفرزند کوچکش متحمل می شوند؛ خود وی به شدت مجروح می شود از جمله: زانوی چپ تقریبا خرد شده+پارگی روده+اسیب دیدگی شدید کمر که منجر به شکسته شدن مهره دوازدهم وقطع نخاع ایشان می شود ودر حال حاضر از کمر به پایین فلج شده اند.

متاسفانه از تاریخ انقضا بیمه خودرو گذشته بوده وهیچ گونه بیمه درمانی یا از کار افتادگی نیز به وی تعلق نمی گیرد.

اقای ر. در منزلی ۴۰ متری بسیار قدیمی زندگی می کنند که همین مسئله بزرگترین مشکل خانواده ایشان شده است. سرویس دستشویی وحمام در زیرزمین خانه قرار دارد که برای کارهای نظافت ایشان راباید از حدود ۱۲ پله به پایین منتقل کنند وهمین امر برای همسر ایشان که خود نیز از ناحیه کمر در تصادف مجروح شده تقریبا غیر ممکن شده است. به همین دلیل وبه علت نقص نظافت؛ ایشان دچار زخم بستر شده اند.

پ.ن۱: این خانواده هیچ گونه درامدی بجز یارانه ندارند وتا بحال نیز کلیه هزینه ها از طرف اقوام وخیرین تقبل شده است.

پ.ن۲: از طرفی از مدت اجاره منزل با ودیعه ۴ میلیون پیش وماهیانه ۱۲۰ هزار تومان یک ماه گذشته واجاره نیز چند ماهی عقب افتاده است؛ صاحبخانه هم قصد داردهمین خانه را به شخص دیگری اجاره بدهد.

پ.ن۳: از لحاظ مسایل درمانی به شدت درتنگنا هستند حتی ویلچر جهت جابجایی بیمار نیز از هلال احمر قرض گرفته شده است .

پ.ن۴: امکان کار کردن همسر ایشان به علت مواظبت دائم وهمچنین فرزند کوچک میسر نمی باشد .

پ.ن۵: هیچ کدام از نهادهای حمایتی تاکنون هیچ کمکی جهت نامبرده انجام نداده اند . فقط مقداری وسائل پانسمان جهت زخم بستر تحویل این خانواده شده است.

پ.ن۶: بیمار احتیاج به کار درمانی وفیزیوتراپی دارد ولی به علت هزینه بالا کلا منصرف شده اند.

به علت زخم بستر واینکه نمی توانند نظافت درستی برای مریض انجام بدهند محیط خانه بشدت بوی تعفن گرفته است.

پ.ن۷: قبل از این تصادف هم زندگی خیلی پایینی داشتند پرونده توی بهزیستی دارند ولی هنوز مستمری ماهیانه ۴۰ هزار تومان برقرار نشده است.

پ.ن۸: در ماه رمضان از طریق تلویزیون گزارشی جهت پیدا کردن خیر برای این خانواده تهیه وپخش شده وظاهرا چند نفری هم توی برنامه زنده از تلویزیون اعلام کردند که حمایت می کنند ولی بعد از برنامه دیگه خبری ازشون نشده است.

همت کنید برای سبک کردن آلام این خانواده حداقل مبلغ ۱۴۰میلیون ریال جمع آوری کنیم.

برای کمک به اینجا مراجعه کنید
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۳
خیلی دردناکه
تابناک خواهش میکنم این خبر رو کی تأیید میکنه؟ ما واقعا دلمون آزرده شده ولی میخوایم کمک کنیم ... اما با اطمینان ازینکه این کمک به دست خودش برسه و کلاه برداری و بازی با احساسات مردم نباشه
قابل توجه اونایی که هر سال میرن حج و هر ماه سفره نذری پهن میکنن ، اگه واقعا دنبال ثواب کردن هستن بسم ا...
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی