بازدید 72430
آیت الله مصباح یزدی مطرح کرد؛
من از شخص سید حسن نصر‌الله شنیدم که گفت: اسرائیلی‌ها به نیروهای حزب الله حمله می‌کردند، ولی پس از عقب‌نشینی نیروهای حزب الله، نیروهای اسرائیلی پیشروی نمی‌کردند. دلیل را که از سربازان اسرائیلی جویا شدند، آن‌ها گفتند: مردانی با لباس‌های سفید با شمشیر با ما می‌جنگند.
کد خبر: ۳۳۲۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۵ 17 July 2013
رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله با رژیم صهیونیستی همراه با امدادهای غیبی بود و وقایع آن جز با توجه به امداد غیبی، قابل تفسیر نیست.

به گزارش «تابناک»، آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی در نشست درس اخلاق ویژه ماه رمضان در دفتر مقام معظم رهبری در قم، جنگ ۳۳ روزه را همراه با امدادهای غیبی دانست و اظهار کرد: در جنگ ۳۳ روزه اتفاقاتی افتاد که جز به صورت امداد غیبی قابل تفسیر نیست. من از شخص سید حسن نصر الله شنیدم که گفت اسرائیلی‌ها به نیروهای حزب‌الله حمله می‌کردند، ولی پس از عقب‌نشینی نیروهای حزب‌الله، نیروهای اسرائیلی پیشروی نمی‌کردند، دلیل را که از سربازان اسرائیلی جویا شدند، آن‌ها گفتند که مردانی با لباس‌های سفید با شمشیر با ما می‌جنگند.

وی افزود: سربازان اسرائیلی قضیه جنگیدن مردانی با لباس‌های سفید به همراه شمشیر را در مصاحبه با شبکه‌های اسرائیلی گفتند و در جنگ ۳۳ روزه داستان‌های عجیبی روی داد که مصادیق امداد غیبی زنده شد؛ البته در ‌دفاع مقدس نیز از این موارد داشتیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم، با اشاره به دلیل امدادهای غیبی اظهار کرد: امدادهای غیبی خداوند به این دلیل است که انسان بهانه‌ای ‌برای انجام ندادن تکلیف خود نداشته باشد و موارد امدادهای غیبی در دفاع مقدس، متوا‌تر اجمالی بود.

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به علت صبر کردن اظهار کرد: برای علت صبر، می‌توان هم از برهان عقلی و هم از دلایل عرقی استفاده کرد.

آیت الله مصباح یزدی، زندگی دنیا را همراه با سختی و گرفتاری دانست و افزود: انسان باید برای رسیدن به اهداف بالا، ‌سختی‌ها را تحمل کند، زیرا انسان راحت‌طلب به هدف‌های بالا نمی‌رسد. قرآن کریم نیز می‌گوید، ‌چیزی به نفع انسان است که برای آن تلاش کند.

وی اضافه کرد: باید در همه امور زندگی تلاش کرد و پیدا نمودن یک لقمه نان حلال، به تلاش زیاد نیاز دارد.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به زندگی پیامبر گفت: عمده زندگی پیامبر با جنگ و جهاد گذشت. مسلمانان در مکه در شعب ابی طالب در محاصره بودند. در مدینه هم تا آخرین لحظه زندگی پیامبر، زندگی ایشان با جنگ‌هایی همراه بود و پیامبر در آخرین روز‌ها، مردم را به پیوستن به سپاه اسامه فراخواند.

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) صبر و جهاد را یکی از موارد تأکید شده در قرآن دانست و افزود: برخی افراد رسیدن زمان جمع‌آوری محصولات کشاورزی یا زخمی شدن در جنگ قبلی را بهانه‌ای برای کناره‌گیری از جهاد می‌دانستند که قرآن کریم با شدت با این بهانه برخورد کرده است.

وی ادامه داد: قرآن کریم به مسلمانان درگیر در جهاد می‌گوید که دشمنان شما نیز همچون شما در سختی هستند، ولی شما امید رسیدن به خدا را دارید.

وی در ادامه یادآور شد: همچنین قرآن کریم می‌فرماید که اگر صبر کنید، دسیسه‌های دشمن بر شما اثر نمی‌کند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز دادگاه روح الله زم انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب