بلیط پرواز عیدت رو با کمترین قیمت بخر
      
رئیس‌جمهور منتخب در نخستین نشست با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی
دقایقی پیش، نخستین نشست رئیس‌جمهور منتخب یازدهم‌ با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در سالن آفتاب، محل مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام آغاز شد.
کد خبر: ۳۲۶۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۰ 17 June 2013
نشست خبری رئیس جمهور منتخب آغاز شد

دقایقی پیش، نخستین نشست رئیس‌جمهور منتخب یازدهم‌ با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در سالن آفتاب، محل مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام آغاز شد.

در آغاز این نشست خبری سرود ملی پخش و سپس قرآن مجید خوانده شد. در این نشست، محمد باقر نوبخت، یاسر‌ هاشمی، نعمت‌زاده، عبدالحسین مختاباد و... حضور دارند.

حسن روحانی در آغاز این نشست خبری، با بیان اینکه در این انتخابات همه پیروز بودند و همه جشن گرفتند: سپاس می‌گویم به همه آنهایی که میانه روی و اعتدال و اخلاق را برگزیدند.

وی ادامه داد: ملت بزرگ ایران، وعده‌های انتخاباتی را فراموش نخواهم کرد، از خدا می‌خواهم به من توفیق دهد، به همه آنها عمل کنم.

روحانی گفت: خدا را گواه می‌گیرم در زمان انتخابات کمتر به فکر رقابت بودم و بیشتر تمرکزم بر ‌مصالح کشور و سخنان ملت که در کوی و برزن می‌شنیدم بود.

رئیس جمهور منتخب افزود: کشور نیاز به وحدت و همدلی دارد. توهین‌ها و تخریب‌ها را برای همیشه از یاد ببریم، مثل جوان‌ها باشیم و صادقانه با پاک دلی به فکر کشور و آینده کشور باشیم، کمتر به گذشته فکر کنیم؛ به تجربه گذشته بنگریم و به راه آینده کشور.

وی با اشاره به لزوم توجه و تجربه‌های اندوخته شده و نگاه به آینده، دولت تدبیر و امید را در راه نجات اقتصاد کشور و احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان با مشی‌ اعتدالی دانست که اهداف ملی کشور را دنبال خواهد کرد و گفت: جا دارد از همه عزیزانی که به بنده و ملت بزرگ ایران اظهار محبت داشته و تهنیت گفتند، سپاسگزاری کنم.

روحانی بر همین اساس از مقام معظم رهبری، مراجع تقلید، روحانیون، ائمه جمعه، احزاب، قشرهای گوناگون، اساتید، فرهیختگان و تک تک ملت ایران تشکر و ابراز امیدواری کرد به کمک یکدیگر و با برادری و وحدت، راه عزت و سربلندی کشور را در پیش بگیریم.

خبرنگار واحد مرکزی خبر: با شعار اعتدال اعتماد مردم را جلب کردید. مصادیق اعتدال در عرصه‌های سیاسی و اقتصاد چه خواهد بود؟

اعتدال مشی و شیوه‌ای است که راه تندروی و افراط و شعار و خودمحوری و خودشیفتگی را نمی‌پیماید. عقلانیت و اعتدال متکی به مشورت و خرد جمعی و برآورد هزینه‌ها و فایده‌هاست و متکی به این است که مسیر قانون‌گرایی را دنبال کند و در مسیر افراط و تندروی و تفریط قرار نگیرد. البته در مصداق هر موردی در جایش توضیح خواهم داد که چگونه می‌توانیم با مشی اعتدال به اهداف دست یابیم. مثلا به جای اینکه در امور اجتماعی فرهنگی و اقتصادی دولت مستقیم مداخله کنم، بیشتر از انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی و تخصصی بهره خواهم برد. در هر زمینه‌ای با مشورت تصمیم خواهم گرفت و کار به خود مردم واگذار خواهد شد.

خبرنگار شبکه خبر: دو سؤال دارم. مهمترین و فوری‌ترین برنامه شما در حوزه اقتصاد و زندگی مردم چیست؟ دولت شما از موقعیت پدید آمده در افزایش تعامل با سایر کشورها چگونه بهره خواهد برد؟

نخستین اولویت، مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است و برای این کار ضروری و لازم است که در مرحله اول به فکر نیازهای فوری مثل کالاهای اساسی باشیم. البته با یاری و کمک دولت فعلی. باید یک نوع همکاری با دولت فعلی انجام بگیرد. دوستان من با دولت در تماس‌ هستند و کمیته‌های فوری تشکیل خواهد شد. در مرحله دوم، برنامه‌ریزی برای ماه‌های آتی و ثبات و آرامش اقتصاد و سایر زمینه‌هاست. توجه می‌کنیم برای اینکه ظرفیت‌های موجود اقتصادی فعال ‌و نواقص موجود و بخش‌های غیرفعال فعال شود. نقدینگی به سرعت کنترل و هدایت شود.‌ اگر این کار به سمت تولید ‌سامان پیدا کند، نخستین قدم‌ها برداشته ‌و آثارش در همان‌ ماه‌های اولیه در بازار نشان داده خواهد شد و به تعادل خواهد رسید.

دولت جدید احساس می‌کند فرصت جدیدی برای تعامل با سطح دنیا پدید آمده که مردم با حضور و مشارکت فعال خود آن را آفریده‌اند. استفاده از این فرصت منتج می‌شود به منافع متقابل. تعامل با جمهوری اسلامی ایران و با دولت آینده نه تنها به نفع ایران بلکه به نفع منطقه و جهان خواهد بود.

خبرنگار الجزیره: عربستان از نخستین کسانی بود که تبریک گفت. در زمان ریاست شما روابط با کشورهای عربی و خلیج فارس چگونه خواهد بود؟ دیدگاهتان راجع به بحران در سوریه چیست؟

اولویت دولت در سیاست خارجی روابط دوستانه و نزدیک با همه همسایگان خواهد بود. یعنی با پانزده کشور همسایه یک رابطه بسیار نزدیک با حسن همجواری و با دوستی و روابط متقابل بر اساس احترام و منافع متقابل خواهد بود. حوزه خلیج فارس ویژگی‌های خاص خود را دارد؛ به خاطر اهمیت استراتژیک خلیج فارس. با کشورهای جنوب خلیج فارس همسایه و برادریم و با عربستان هم برادر هستیم و قبله‌گاه مسلمانان در آن کشور است و ما رابطه بسیار نزدیک منطقه‌ای فرهنگی و تاریخی داریم و صدها هزار ایرانی در سال برای زیارت خانه خدا به آن کشور‌ و اتباع سعودی هم به ایران سفر می‌کنند. خوشحالم که نخستین تفاهم‌نامه امنیتی بین ایران و عربستان سعودی از طرف ایران با امضای بنده بود. ان‌شاءالله در دولت آینده روابط بسیار خوب با همسایگان به ویژه با عربستان خواهیم داشت.

حل مسائل سوریه‌ به عهده مردم آنجاست. تصمیم‌گیر نهایی نسبت به سرنوشت سوریه ملت سوریه است. البته ما با تروریسم، با جنگ داخلی ‌و با دخالت‌های کشورهای دیگر مخالفیم. امیدواریم با کمک همه کشورهای منطقه و جهان، هر چه زودتر صلح و آرامش به سوریه برگردد و هدف و نظر ملت سوریه محقق شود.

خبرنگار فارس: در ایام انتخابات تأکید کردید که جشن پیروزی شما زمانی است که بیکاری از کشور رخت بربسته باشد. فکر می‌کنید چه زمانی جشن پیروزی بر معضل برگزار خواهد شد؟

هرچه زودتر با کمک مردم عزیز. مسأله بسیار مهم و دغدغه بیشتر خانواده‌های ایرانی است. حل اساسی مسأله اشتغال با رونق اقتصادی است. البته وقتی می‌گوییم اشتغال حل می‌شود، یعنی رقم به رقم نرخ بیکاری رو به نزول خواهد بود و به تک‌رقمی شدن خواهیم رسید.

برای رونق اقتصادی باید زمینه را آماده کنیم. در نخستین قدم قانون مجلس در زمینه بهبود فضای کسب و کار را اجرا و به سرعت آئین نامه را تصویب و ابلاغ خواهیم کرد. مشکلاتی هم بخش‌های تولیدی دارند که دولت برنامه‌ریزی خواهد کرد که ان مشکلات را قدم به قدم رفع خواهد کرد و آثارش را در همان سال اول خواهیم دید. وقتی تک رقمی شد جشن خواهیم گرفت و وقتی به رقم جهانی رسید جشن ملی برگزار خواهیم کرد.

خبرنگار مهر: برای رفع تحریم‌ها چه برنامه‌ای دارید و ظرف چه زمانی این کار را خواهید کرد؟

تحریم معضلی است که همه ما می‌دانیم این ‌ظالمانه است و ملت ایران کاری نکرده که استحقاق تحریم داشته باشد. کار ما قانونی در چهارچوب مقرارت بین‌المللی بوده است. استفاده از ابزار تحریم، ‌ابزاری ارتجاعی است که دوره‌اش گذشته است، به ویژه در دنیای امروز که حتی غرب با معضلات اقتصادی روبه‌روست و این تحریم به ضرر خود غرب هم هست. این تحریم غیر از اسرائیل برای کشور دیگری سود ندارد.

دو کار ‌برای رفع تحریم‌ها انجام خواهد گرفت؛ 1 ـ قدم گذاشتن در مسیر شفافیت بیشتر. البته برنامه‌های هسته‌ای ما کاملا شفاف است اما آماده‌ایم شفافیت بیشتری نشان دهیم و برای دنیا روشن کنیم که اقدامات ما کاملا در چهارچوب‌های بین‌المللی است.
2‌ـ اعتماد متقابل را ارتقا خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد این اعتماد سر جای خود برگردد. ان‌شاءالله این تحریم را کاهش می‌دهیم. در قدم اول تلاش می‌کنیم تحریم جدیدی صورت نگیرد.

رادیو سراسری ایران: آیا می‌خواهید ‌‌ثابت و فصلی از طریق رادیو با مردم صحبت کنید؟

سخن گفتن و گزارش دادن به مردم، فخر و افتخار برای من و دولت تدبیر و امید خواهد بود اما اینکه به طور منظم یا فصلی یا نوبه‌ای باشد کمی زود است؛ البته اگر منظم باشد، بهتر است ولی در اصل قول می‌دهم در رسانه ملی و رادیو در مقاطع گوناگون با مردم عزیز حرف بزنم و گزارش بدهم و نکاتی هم که از طریق رادیو شنیده می‌شود پاسخ دهم.

خبرنگار ایرنا: مهمترین اقدام اقتصادی شما برای رفع تورم در کوتاه‌مدت چیست؟ پروژه مسکن مهر و یارانه‌ها را چگونه ادامه می‌دهید؟

راهکار اساسی اقتصاد رونق تولید است و هدایت پس اندازهای مردم و نقدینگی به سمت تولید، چرا که پس انداز نسبتش خوب است؛ بنابراین، باید هدایت کنیم. بانک‌ها باید به صورت بنگاه‌هایی که باید بتوانند سرمایه لازم برای تولید را مهیا کنند، آماده شوند. تحرکاتی باید در بانک‌ها به وجود بیاید و مشوق‌های تولید نخستین قدم است. ظرفیت‌های خالی امروز تولید را پر می‌کنیم. سرمایه و بهره‌وری می‌تواند حرکت به وجود بیاورد که منجر به بهبود فضا و رونق تولید شود.

مقصودم از تولید تنها صنعت و کشاورزی نیست، بلکه توریسم هم از همین مسائل اشتغال‌زاست. اصل مسکن باید تکمیل شود. اشکالاتی دارد که باید مرتفع شود. بعضی جاها به صورت خوابگاه درآمده که باید به صورت شهرک در بیاید. یارانه نقدی ادامه خواهد یافت. از فردا مصمم هستم کمیته‌ اقتصادی مشترک دوستان من و مجلس تشکیل شود برای ادامه کار.

خبرنگار فرانس 24: آیا شما می‌پذیرید که غنی‌سازی اورانیوم را تعلیق کنید؟

این دوره گذشته است. الان در شرایط خاصی هستیم. خیلی راه‌های اعتمادساز فراوانی داریم. ما با آقای شیراک در مذاکرات سال 2005 به توافق نهایی رسیدیم که چگونه اعتماد بین‌المللی جذب شود و غنی سازی ادامه یابد، آلمان نیز موافقت کرد اما انگلیس با فشار آمریکا موافقت نکرد و کار ناقص ماند. یکی از راهکار‌ها همین توافقات من با آقای شیراک است

خبرنگار ایسنا: نماد شما کلید بود. نخستین قفلی که باز می‌کنید، چه خواهد بود؟

نخستین قفل باز شد. نخستین مسأله، مسأله سرمایه اجتماعی بود که مهمترین سرمایه است که ارتقا یافت با حضور و مشارکت مردم و این شادمانی سراسری نشان داد که اعتماد مردم مشارکت مردم و نشاط مردم ایران باز هم برترین هست.


خبرنگار شرق: پیگیری مطالبات اصلاح‌طلبان در دولت شما چگونه خواهد بود؟

از همه آنهایی که حمایت کردند، صمیمانه تشکر می‌کنم. یادمان باشد من از امروز رئیس جمهور همه مردم ایران هستم‌ و آنچه وظیفه من هست این است که به خواست همه ملت ایران توجه کنم و از خدا هم توفیق می‌خواهم به همه خواسته‌های بحق مردم با کمک خود آنان عمل کنم. همواره به کمک مستمر یکایک مردم نیاز داریم. کاملا امیدوارم اما این امید را باید همه با دست خود بسازیم. همه مطالبات قانونی و بحق همه احزاب و گروه‌ها و جناح‌ها مدنظر خواهد بود. اجرای قانون اساسی وظیفه‌ام است و پایبند خواهم بود برای اجرای تمام اصول قانون اساسی به خصوص فصل سوم قانون اساسی.

خبرنگار کیهان ورزشی: برای فقدان سیستم ورزشی چه برنامه‌ای دارید؟

آرزوی موفقیت و پیروزی برای تیم ملی دارم. در زمینه ورزش جوانان بسیار علاقه‌مند به ورزش هستند. کارهای بسیاری شده که نواقص زیادی هم داشته است. اینجا قول می‌دهم که مسأله ورزش نه تنها به عنوان بحث ورزش بلکه به عنوان سلامت و عامل نشاط جامعه و غرور ملی مورد توجه ویژه دولت آینده خواهد بود.

خبرنگار تسنیم: اگر به دولت شما از طرف 5+1 پیشنهاد شود که بخشی از غنی‌سازی را تعلیق کنید، موافقت می‌کنید یا نه. نظرتان درباره مذاکرات آلماتی چیست؟

مسأله هسته‌ای و حل مسائل ما با 5+1 اصلش این است که مذاکرات را فعال‌تر خواهیم کرد‌ و معتقدیم موضوع هسته‌ای صرفا راهکار مذاکراتی دارد و بس. نه تهدید مؤثر است نه تحریم. از تجربیات گذشته بهره‌برداری خواهد شد. حقوق مسلم ملت ایران مدنظر خواهد بود و تلاش خواهیم کرد تحریم‌های ظالمانه را از سر ملت رفع کنیم.

خبرنگار ان‌اچ‌کی ژاپن: دولت آمریکا تصمیم گرفته ‌مخالفان دولت سوریه را تسلیح کند، نظر شما در این مورد چیست؟

سوریه با رأی و نظر مردم سوریه حل و فصل خواهد شد. آنچه موجب نگرانی مردم ماست، جنگ داخلی و مداخلات خارجی‌هاست که باید پایان یابد. دولت فعلی سوریه باید به عنوان دولت در نظر همه کشورهای جهان باشد. در انتخابات 2014 نظر مردم هر چه بود حاکم خواهد شد.

خبرنگار روزنامه ایران سپید: ده‌ها سال است که معولان و نابینایان به صورت سمبلیک مورد عنایت قرار می‌گیرد. آیا برای رفع مشکل مضاعف این عزیزان دارید؟ من یک احمدی‌نژادی هستم و به خاطر حفظ و سربلندی ایران و با توصیه رهبری و رئیس جمهور پای دولت شما تلاش خواهم کرد. شما مدیران را درو ‌یا از آنها استفاده می‌کنید؟

تشکر می‌کنم. از آخر شروع می‌کنم. من گفتم کلید دارم، داس ندارم. دولت آینده دولت کارآمد و شایسته‌سالار خواهد بود. همه آن عزیزانی که در این هشت سال کار و تلاش کردند و شایسته هستند، در برابر آنها تواضع می‌کنم و از آنها استفاده خواهد شد البته اگر کسی اتوبوسی ‌‌و بدون بلیت آمده باشد، خودش آمده است.

در دولت آینده از همه مدیران شایسته و متعهد استفاده خواهد شد. به سهم خودم اجازه نخواهم داد در دولت آینده به کسی توهین یا تهمت زده شود.

البته ما باید نخست در درون‌ تلاش کنیم که اگر کسی فاصله گرفته، جذبش بکنیم؛ جذب نخستین قدم ماست. مردم خیلی خوب هستند. اگر نقدی دارند و نظری دارند نباید زود آنها را دشمن کنیم. ملت عزیز ما دوست کشور و نظام هستند و زیر خیمه ایرانیت اسلامیت و ولایت هستند و اگر کسی گله‌ای دارد، باید جذب شود.

در خارج دشمنانی داریم که حداکثر تلاش ما این است که به دشمن بفهمانیم که ناچار است در برابر ملت بزرگ ایران سر فرو بیاورد، نه اینکه دشنه خود را نشان دهد. ملت با حضور و قدرت خود در مرحله نخست این مسأله را نشان داد.

دشمن این قدرت را دید و حتما اگر دشمنی هست، بر او تأثیر گذاشته است و اگر کسی به فکر دشمنی آینده است، ادامه نخواهد داشت. شرایط کاملا عوض شده است.
در بحث معلولان و روشندلان نیز رسیدگی به وضعیت آنها در اولویت دولت آینده خواهد بود.

خبرنگار بی‌بی‌سی: درباره روابط ایران و انگلستان چه برنامه‌ای دارید؟

با همه کشورهای جهان که مشکلاتی داریم؛ کشورهایی که البته آنها را به رسمیت میشناسیم؛ مبنای دولت این است که این مشکلات رفع شود اما مبنا احترام و منافع متقابل است و دولت انگلیس از این اصل کلی مستثنا نیست.

خبرنگار عصر اقتصاد: در زمینه تصمیم‌گیری‌های اقتصادی تغییراتی خواهید داشت؟

قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار حتما اجرا خواهد شد. وظیفه دولت است. اصل 44 به دقت و خوبی اجرا نشده که باید دقیقا اجرا شود. رهبری معظم انقلاب این قانون را انقلاب اقتصادی نامیدند. باید تلاش کنیم به هدف مقام معظم رهبری دست پیدا کنیم.

اگر دولت در هر جایی ‌نظر خاصی دارد، حتما به صورت لایحه ـ حتی اگر لازم بود لایحه دو یا سه فوریتی ـ تقدیم مجلس خواهد کرد. مطمئنم نمایندگان عزیز مجلس هم با دولت آینده همکاری خواهند کرد.

اصل سازمان برنامه را احیا می‌کنیم. باید در مقام عمل، گام به گام برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

خبرنگار رسانه آلمانی: آیا سیاست‌های شما به سیاست‌های پیش از 2005 بازمی‌گردد.

اساس سیاست تعامل سازنده با دنیاست. با این انتخابات و مشارکت و حضور گسترده مردم حتماً شرایط دنیا عوض شده است. جوی که بر دنیا حاکم شده، حتماً تأثیرگذار است و این جو فعلی تبدیل به فرصت نو می‌شود و امیدوارم روابط بهتری با دنیا داشته باشیم.

خبرنگار بهار: امید را به خانواده و انجمن روزنامه‌نگاران برگردانید.

امید را مردم برگرداندند. هر انجمنی را طبق قانون باید فعال بکنیم. این انجمن‌های صنفی بهترین راه اداره مسائل جامعه هستند.

خبرنگار هیسپان‌ تی‌وی: جایگاه کشورهای آمریکای لاتین در برنامه شما چیست؟

آمریکای لاتین هم جزو کشورهایی است که دنبال توسعه روابط با آنها خواهیم بود. اولویت در قدم اول همسایگان، کشورهای مسلمان و غیرمتعهد خواهد بود. با همه کشورهای از جمله آمریکای لاتین روابط خواهیم داشت.

خبرنگار پرس‌ تی‌وی: آیا در کابینه خود دولت وحدت ملی تشکیل خواهید داد و از اصولگرایان استفاده می‌کنید؟

دولنت آینده دولت فراجناحی خواهد بود و همه نیروهای شایسته معتدل اصلاح‌طلب و اصولگرا حضور خواهند داشت و محدودیتی وجود نخواهد داشت. البته من لفظ دولت ائتلافی را نمی‌پسندم.

خبرنگار ان‌بی‌سی آمریکا: وزارت خارجه آمریکا گفته ‌که آماده مذاکره مستقیم است، شما می‌پذیرید؟

رابطه ایران با آمریکا مسأله پیچیده و دشواری است؛ ساده نیست. زخم کهنه‌ای است که باید درمان شود. دنبال افزایش تنش نخواهیم بود. عقل سلیم هم حکم می‌‌کند دولت و کشور به فکر آینده باشند و ترمیم گذشته. هر گونه سخن گفتن با آمریکا باید بر مبنای منافع و احترام متقابل و از موضع برابر باشد اما آمریکا باید تصریح کند که در امور داخلی ایران هرگز مداخله نخواهند کرد. دوم آن که تمام حقوق حقه ایران مانند هسته‌ای را به رسمیت بشناسند و سیاست‌های یکجانبه‌گرایی و زورمدارانه نسبت به ایران را کنار بگذارند. در این شرایط زمینه متفاوت می‌شود اما همه باید بدانند که دولت آینده از حقوق حقه ملت ایران هرگز کوتاه نخواهد آمد. آماده‌ایم تنش‌ها کاهش یابد.

خبرنگار اعتماد: برای رفع محدودیت از چهره‌ها که از سران انقلاب بودند،‌چه برنامه‌ای دارید؟

مردم فضا را عوض کردند. برای خیلی از امور نباید عجله کرد. خیلی از امور کار یک رئیس جمهور به تنهایی نیست و باید سه قوه با هم کار کنند، ولی کاملا امیدوارم که فضا تغییر می‌کند.

خبرنگار ایلنا: برنامه فوری شما برای افزایش مزد کارگران چیست؟

این تنها قول بنده نیست. قانون این را می‌گوید. بنا بر قانون حقوق باید مساوی تورم افزایش یابد. ما قانون را عملیاتی و اجرا می‌کنیم و این نقص را رفع خواهیم کرد.

خبرنگار آفتاب یزد: آیا از آقای عارف به عنوان معاون اول استفاده می‌کنید؟

بنده به همه عزیزانی که نامزد انتخاباتی ‌و رقیب من بودند و لطف کردند و به من تبریک گفتند،‌ گفتم که از برنامه و نظرات و افراد آنها استفاده کنیم. از همه افراد شایسته و لایق دعوت به همکاری خواهیم کرد. از اقای دکتر عارف هم دعوت خواهیم کرد؛ البته وابسته به میل ایشان است.

خبرنگار سی‌سی تی‌وی: رابطه آینده چین و ایران چگونه خواهد بود؟

بین ایران و چین همیشه رابطه خوبی به ویژه در سال‌های اخیر بوده که ادامه خواهد یافت. البته شاید ‌دولت‌ نکاتی را مدنظر داشته باشد. نسبت به رابطه باچین که مذاکره و توافق خواهیم کرد. رابطه خوبی با چین داریم و می‌خواهیم.

خبرنگار آنا: برنامه دولت شما برای بودجه دانشگاه‌ها چیست؟

تلاش بر این است که کیفیت دانشگاه‌های دولتی بالاتر رود و برخی دانشگاه‌ها را نیز ‌به سمت کاربردی شدن پیش ببریم و رابطه دانشگاه با صنعت و سایر بخش‌های تولید افزایش یابد و دانشجویان پس از پایان تحصیلات زودتر به شغل دست پیدا کنند.


پرسش خبرنگار آنا آخرین سؤال مطرح ‌بود و پس از پاسخ به آن، نشست خبری پایان یافت.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۶۹
انتشار یافته: ۶
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
آفرین به روحانی که هوشمندانه جواب داد و آتو دست هیچ گروهی نداد
علي پورعلي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
ضمن تشكر مجدد از فرصت اظهار نظر از خدمت اقاي دكتر روحاني تقاضا داريم همانطور كه قول داده اند حتماً بفكر صنعت كشور و توليد باشند بويژه كارخانه هاي صنعتي آذربايجانشرقي مثل ماشين سازي تبريز كه روزي آوازه شهر بود اما امروز چي ؟
از اروميه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
با آرزوي موفقيت براي رئيس جمهور منتخب عزيز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
دوستان زمان اتحاد است
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
من یک اصولگرا هستم مواضع ایشان در قبال موضوعات هسته ای و روابط با آمریکا خوب بود هیچ قول کذایی خارج از حد قانون ندادند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۷
امیدوارم با کلید تدبیر آقای روحانی مشکلات کشور خصوصا در زمینه اقتصاد حل شود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار