بازدید 73370
محسن رضایی در نخستین برنامه تبلیغاتی تلویزیونی خود گفت:

برد موشک‌های‌ ما از چندهزار کیلومتر گذشته، ولی در گوشت و مرغ مانده‌ایم!

محسن رضایی در نخستین برنامه تبلیغاتی تلویزیونی خود که از ساعت 20:00 و به مدت سی دقیقه از شبکه اول سیما روی آنتن رفت، گفت: ‌هم با سیاه‌نمایی و هم با کسانی که مردم را خواب می‌کنند و می‌گویند هیچ مشکلی در کشور نیست، مخالفم. این نگاه‌ها به کشور ما ضربه می‌زند.
کد خبر: ۳۲۱۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۸ 25 May 2013
محسن رضایی، کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه «با دوربین» شبکه اول سیما در نخستین برنامه انتخاباتی خود در رسانه ملی، با بیان اینکه نیازی به معرفی خود نمی‌بینم، اظهار داشت: در این برنامه می‌خواهم از دغدغه‌ها و مشکلات جامعه و امیدها و شوق‌های ملت ایران سخن بگویم.

وی افزود: بنده در حوادث بسیاری شرکت کرده‌ام و در نه ماه گذشته به 250 شهرستان و چهل دانشگاه رفته‌ام و با بسیاری از طبقات ‌مردم صحبت کردم امابه تازگی یک حادثه تکان‌دهنده ‌برایم پیش آمد.

رضایی ادامه داد: آن حادثه سخنان پدر سه شهید بود که حرفی زد و من را تکان داد. او به من گفت، آقای رضایی بنده پنج فرزند دارم که هر پنج نفر آنها بیکارند و حدود ششصد هزار تومان از بنیاد شهید حقوق می‌گیرم و به آنها می‌دهم و تا کنون ده میلیون تومان خرج کرده‌ام و سه نفر آنها لیسانس و دو فرزند دیگرم فوق لیسانس هستند.

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد: آیا باید زندگی مردم ما ‌این گونه باشد و در فقر و گرانی و بیکاری به سر ببرند؟ حتماً این وضعیت شایسته ملت بزرگ ما نیست و باید آن را تغییر دهیم. البته تنها این مورد نبود و افراد‌ی از روستاییان و کشاورزان با من صحبت کردند.‌ وجود فقر و بیکاری و گرانی با تحریم‌های اقتصادی خوب نیست. فشار بر زندگی مردم بالاست.

موشک‌های ما از چندهزار کیلومتر عبور می‌کند اما در گوشت مرغ مانده‌ایم

رضایی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر فساد، رشوه و تبعیض در اداره کشور از حد معمول خود تجاوز کرده؛ البته این موضوعات در همه کشورها هست، ولی در ایران تشدید شده است. مسائلی در اداره کشور ورود کرده که کارآمدی لازم را از دستگاه‌ها گرفته است. از سوی دیگر، ما شاهد سقوط ارزش پول ملی هستیم. پول ملی از نوامیس و نمادهای هویت یک کشور است. پول ملی ما در حال سقوط است و می‌خواهند آن را ساقط کنند.
 
کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: هم با سیاه‌نمایی و هم با کسانی که مردم را خواب می‌کنند و می‌گویند، هیچ مشکلی در کشور نیست، مخالفم. این نگاه‌ها به کشور ما ضربه می‌زند.
 
رضایی با اشاره به توان ایران در حوزه‌های دفاعی و امنیتی تأکید کرد: کشور ما از مقتدرترین کشورهای منطقه است و موشک‌های ما از چندهزار کیلومتر می‌گذرد؛ اما در گوشت مرغ مانده‌ایم. ما باید به جای سیاه‌نمایی واقع‌نمایی داشته باشیم.

رضایی با بیان اینکه باید به اقتصاد و زندگی مردم توجه کنیم، گفت: باید زندگی، اقتصاد، فرهنگ و معماری را که مربوط به تمدن کشور است، درست کنیم.
 
وی با انتقاد از سیاه‌نمایی و ندیدن مشکلات کشور اظهار داشت: ملتی که به خواب برود از توانایی‌هایش بهره نمی‌گیرد و بنده کسانی که دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را تبدیل به ناامیدی می‌کنند قبول ندارم. من واقع‌بینی را برگزیده‌ام.
 
کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه چند اشکال اساسی در اداره کشور داریم، گفت: این اشکالات باید حل شود و در این صورت جهش بزرگی خواهیم داشت.
 
وی افزود: اشکال نخست این است که سفره دولت و مردم از هم جدا شده است. دولت نفت را می‌فروشد و یا به کارکنانش می‌دهد و یا اتوبان و سد می‌سازد و مردم هم کشاورزی می‌کنند و زندگی‌شان را می‌چرخانند؛ این دو سفره باید یکی شود.
 
رضایی خاطرنشان کرد: مردم باید به اداره کشور برگردند و اقتصاد و فرهنگ باید به دست مردم بیفتد. دولت باید نقش اصلی خود را داشته باشد.
 
وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: دوران سعی و خطا در کشورمان تمام شده است، نمی‌توان دولت دیگری بیاید و سعی و خطا انجام دهد. اینجا آزمایشگاه نیست، اینجا مقتدرترین کشور منطقه است.
 
رضایی با بیان اینکه نمی‌توانیم هندوانه‌های بازنشده را بعد از خرید باز کنیم، گفت: بنده اخطار می‌کنم به همه فعالان سیاسی، مردم و دوست‌داران انقلاب که به دوران سعی و خطا پایان بدهیم. نظام، مقام معظم رهبری و مردم دیگر تحمل شعار دادن و سعی و خطا را ندارند.

 برد موشک‌های ما از چندهزار کیلومترگذشته اما در گوشت مرغ مانده‌ایم!

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: توصیه می‌کنم همه دست به دست هم دهند و به جای همه با من باشند، همه با هم باشند و وحدت کلمه اول انقلاب را ایجاد کنند. مطمئناً وقتی مقام معظم رهبری باشد، مشکلی پیش نمی‌آید.
 
رضایی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نزدیک بیست ‌سال است ‌این دغدغه‌ها در فرزندان امام و سربازان رهبری، موجب تحرک ما شده است و با هر سه دولت همکاری ‌و در مجمع تشخیص مصلحت نظام، چشم‌انداز کشور را روشن ‌و خدمت مقام معظم رهبری ارائه کردیم و ایشان نیز آن را اصلاح کردند.
 
وی افزود: این موضوعات به دولت‌های گذشته ابلاغ شد اما دستاوردهای کمی داشت که اگر به آنها عمل می‌شد، باید خیلی جلوتر می‌بودیم.
 
رضایی با اشاره به گلایه‌های مردم از وضع اقتصاد و بیکاری گفت: جوانی به من گفت که عزتم شکسته می‌شود و مادرانی که با تمام وجود رهبری و نظام را قبول داشتند نگران آینده فرزندانشان بودند. اینها انگیزه حضور ما را در انتخابات ایجاد کرد.
 
کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به این که برای چندمین بار نام‌نویسی کرده است، گفت: اگر به هشدارهایی که داده بودیم، عمل می‌شد، نیازی نبود ما به میدان بیاییم؛ البته به اخطارهایی که الآن هم می‌دهیم توجه نمی‌شود. به این دلیل خودم را در معرض انتخاب مردم قرار دادم.
 
رضایی با بیان اینکه دولت باید درست شود، اظهار داشت: اینکه تیمی بیاید و تیمی برود کار درست نمی‌شود. هر سه دولت که آمد و رفت با وجود اینکه در خیلی از مباحث از جمله اقتصاد با هم اختلاف نظر داشتند اما نکات مشترکی هم داشتند در هر سه دولت رشد اقتصاد 4درصد بود و شاهد گرانی و تورم بودیم.

وی با بیان اینکه وضع موجود برآورد همه دولت‌ها و مجلس‌هایی بوده که آمدند و رفتند، گفت: بایستی در مسأله دولت یک تغییر اساسی دهیم که من آن را نوسازی دولت نامیدم که این نوسازی هم در رفتار، ساختار، کارکرد و مدیریت دولت است.

رضایی با بیان اینکه رفتار دولت با مردم خوب نیست، اظهار داشت: ساختار دولت به گونه‌ای است که همه امور کشور از تهران اداره می‌شود و این از زمان رضاشاه صورت گرفته است. از سوی دیگر دولت نباید خودش را رقیب مردم بداند.

وی ادامه داد: مدیریت در هر کشور چند سطح دارد که یکی سطح اجرایی است. ما باید اختیارات وسیعی به شهرداری‌ها و شوراهای روستاها بدهیم و ما حتماً اختیارات محلی را به شوراهای شهرها واگذار می‌کنیم.

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: سطح دیگر مدیریت کشور، سطح عملیاتی است که در کشور ما وجود ندارد و به دلیل این است که ایالات‌ اقتصادی نداریم. شهرهای ما در اقتصاد بی صاحب هستند؛ البته در بعد امنیت، انتخابات، تظاهرات و موضوعات سیاسی، صاحب دارند.

وی افزود: بنده در شهرستان آقاجاری خانواده‌ای را دیدم؛ در خانه‌ای کمتر از چهل متر زندگی می‌کردند، در حالیکه این شهرستان ‌روی ثروت بزرگ نفت خوابیده است که اگر ایالات‌‌ اقتصادی را درست کنیم، شاهد چنین موضوعاتی نخواهیم بود.

رضایی با اشاره مدیریت راهبردی کشور گفت: در یکی از همین دوره‌ها که اصلاً خطر تحریم نبود، درهای نطنز را بستند و در شرایطی که کشور تهدید می‌شد، گفتند «ایران تهدید نمی شود» و تحریم‌ها را جدی نگرفتند. این چه تشخیصی است که در اداره کشور می‌دهیم؟ یکجا باید با تمام قدرت جلو برویم که نمی‌رویم و یکجا باید مراقبت کرده و ماجراجویی نکنیم که رعایت نمی‌شود. این ربطی به ساختن اتوبان و سد ندارد.

وی ادامه داد: دولت مرکزی باید مدیریت راهبردی و مسائل بین‌المللی و تعاملات کشور را بر عهده بگیرد و کارهای اجرایی را به استان‌ها بسپاریم؛ این می‌شود نوسازی در دولت.
رضایی همچنین گفت: یکی از برنامه‌های ما نوسازی در دولت است که این بیشتر از بحث مدیریت است؛ ما در این مسیر ساختار و عملکرد و رفتار را درست می‌کنیم.

وی افزود: فرهنگ هم باید متحول شود؛ اگر فرهنگ متحول نشود ما نمی‌توانیم با هم زندگی کنیم. مگر این زندگی کردن می‌شود که سران کشور نتوانند با هم تعامل داشته باشند؟ فرهنگ زندگی را باید در سیاست درست کنیم تا به طبقات پایین جامعه برسد.

رضایی ادامه داد: وقتی دولتمردان ما همدیگر را تضعیف می‌کنند و نمی‌توانند در کنار هم باشند چه انتظاری داریم که کف خیابان اگر دو ماشین تصادف کرد از اتومبیل پیاده نشوند و به قصد کشت همدیگر را کتک نزنند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید اخلاق را به سیاست برگردانیم، اظهار داشت: باید مشورت پذیری و تواضع را به سیاست برگردانیم و انشاالله در دولتی که من تشکیل می‌دهم تعامل پذیری و گفتگو و مشورت کردن را به طور جدی در همه ارکان دولت برقرار می‌کنم.

وی گفت: مسأله بعدی که من به دنبال آن هستم موضوع برنامه‌های اقتصادی است که البته بسیار مفصل است و من تنها اشاراتی به آن خواهم داشت.

رضایی اضافه کرد: نخستین مسأله تحول در کشاورزی ایران است؛ امنیت غذایی ما باید طوری باشد که هر خانواده‌ای تا پنج سال آینده را که فکر می‌کند از نان و گوشتش مطمئن باشد و زمانی این کار انجام می‌گیرد که کشاورزی برنامه ریزی درستی داشته باشد.

وی با بیان اینکه ما یارانه سبز به مردم می‌دهیم، ادامه داد: تمامی کشاورزانی که بخواهند از حالت سنتی به حالت پیشرفته درآیند و مکانیزه شوند و باعث رونق کشاورزی شوند و اصلاح بذر، خاک و دام انجام دهند، ما به این افراد یارانه‌ می‌دهیم و اسم این را هم یارانه سبز گذاشتیم.

رضایی تأکید کرد: ما به بیمه کشاورزان، تأمین اجتماعی، زارعی می‌رسیم؛ توجه به کشاورزی از خروج مقدار زیادی ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسأله بعدی مسأله کسب و کارهای خانگی است؛ من برای پنج میلیون خانوار کسب و کارهایی را تعریف کردم؛ از بانوان گرفته و دانشجویانی که تازه فارغ التحصیل شدند در داخل خانه‌هایشان کارگاه‌هایی در اختیارشان می‌گذاریم تا وسایل کامپیوتری، تلویزیون و برخی وسائل دیگر که در سنگاپور، کره‌، تایوان و چین ساخته می‌شود را همین جا بسازند.

وی ادامه داد: ال سی دی‌هایی که ما می‌گیریم و به آن نگاه می‌کنیم از خانه‌های تایوانی‌ها درست شده، چطور بانوان و مردان ما و دانشجویان ما نمی‌توانند در همان محل خودشان حداقل با روزی چهار، پنج ساعت کار کردن درآمد قابل توجهی داشته باشد.
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ما بانکی را تحت عنوان بانک مردم درست می‌کنیم که به مردم وام می‌دهد و سود آن را دولت می‌پردازد و اشکالی در زندگی مردم به وجود نمی‌آید.

وی اضافه کرد: مرحله دوم یارانه‌ها که 65 هزار تومان است، وارد تولید و سرمایه گذاری می‌کنیم و این کار را به دست خود مردم انجام می‌دهیم.

رضایی با بیان اینکه برنامه‌ای که ما داریم باعث ایجاد تورم نمی‌شود و باعث رونق صنعت می‌شود، افزود: برنامه‌های مذکور باعث اشتغال همان خانواده‌هایی می‌شود که امروز یارانه می‌گیرند، ولی بیکار هستند و در واقع ما به یک تیر دو نشان خواهیم زد.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسأله بعدی که ما پیگیری می‌کنیم نوسازی صنایع ایران است؛ توفان کالاهای چینی که وارد ایران شده آسیب بسیار جدی زده است؛ ما کسب و کارها را آن قدر حمایت می‌کنیم تا تقویت شود، هر کسب و کاری که ظرف سه سال بتواند دستگاه‌هایش را نوسازی کند، من هیچ مالیاتی از آنها نمی‌گیرم تا ایران بتواند در بازارهای بین‌المللی در حد اعلا رقابت کند. چرا که اگر کالاهای ما رقابت پذیر نباشد نمی‌توانیم در سطح دنیا پیشرفت کنیم.

وی با بیان اینکه ما به مسأله صنعت و رقابتی کردن آن توجه ویژه داریم اضافه کرد: اقتصاد ما یک ستون بیشتر ندارد؛ شما یک ساختمان 77 طبقه را درنظر بگیرید، به جای اینکه ده ستون زیر این ساختمان باشد تنها یک ستون زیر آن است.

رضایی ادامه داد: اگر یک ادم غلدری مثل آمریکا پیدا شود واین ساختمان را تکان دهد تمام اسباب و اثاثیه مردم کف اتاق می‌ریزد بر همین اساس ما اقتصاد ایران را ده ستونه می‌کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما از کشاورزی، صنعت، توریسم و سایر موارد استفاده می‌کنیم؛ بنده در نظر دارم تا ده شهرک کشاورزی، سه شهرک سلامت در کشور ایجاد کنم و همچنین شهرهای توریستی را در ایران به وجود می‌آورم تا ما تنها متکی به نفت نباشیم.

رضایی گفت: در مسأله معادن هم بنده حتما ایران را از این حالت خام فروشی بیرون می‌آورم؛ معدن ایران باید تبدیل به تولید فرآورده‌های قابل صدور و با درآمد خیلی بالا باشد.
دبیر مصلحت تشخیص مصلحت نظام در خصوص برنامه‌هایش در زمینه سیاست خارجی گفت: سیاست خارجی را بایداز افراط و تفریط بیرون آوریم؛ آمریکایی‌ها در مذاکرات هسته‌ای وقت‌کشی می‌کنند؛ نه می‌گویند که ما می‌خواهیم جمهوری اسلامی را براندازی کنیم و نه وارد یک برخورد شفاف می‌شوند لذا نیات خود را پشت یک سری الفاظ پنهان کردند.

رضایی افزود: ما آمریکایی‌ها را سر دو راهی قرار می‌دهیم؛ اگر می‌خواهند با جمهوری اسلامی کار کنند طرح و پیشنهاد خود را ارائه دهند و باید بگویند که باید برای شرایط ایران چه پاسخی دارند؛ این مسائل شفاف نیست و آمریکایی‌ها باید تعهد دهند که اگر زمانی مذاکرات با شکست مواجه شد حق حمله به ایران را ندارد.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر امریکایی‌ها بخواهند وارد فاز براندازی جمهوری اسلامی شوند و یا برعکس آن عمل کنند به صراحت باید برنامه‌هایشان را بگویند.

وی افزود: آمریکایی‌ها ما تحریم کردند و از سوی دیگر زمان را هم از ما می‌گیرند بر همین اساس ما باید در این روند تغییر ایجاد کنیم لذا من مذاکرات را جدی می گیرم و یک تیم کارشناس بسیار قوی متشکل از قوی‌ترین دیپلمات‌های ایران را در این رابطه با کار می‌گیرم و انشاءالله مسأله هسته‌ای کشور را حل می‌کنیم.

رضایی تصریح کرد: من استراتژی قیچی را استفاده می‌کنم و این مانع را از بین می‌برم و در همین راه جلو می‌رویم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من به ایستادگی معتقدم و به همین دلیل است که من با یک دست ایستادگی و با دست دیگر پیشروی می‌کنم؛ من در سیاست ایستادگی و در اقتصاد و فرهنگ پیشروی می‌کنم چرا که غیر از این امکان ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: کسانی که می‌خواهند هویت انقلاب را برای پیشروی بفروشند یک قتلگاه خطرناک است؛ ما نه به کوچه بن بست می‌رویم و نه به قتلگاه بلکه مسیر قدرت ملت ایران را در سیاست خارجی ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: به اعتقاد من آنقدر اهرم‌های بزرگی در داخل و خارج داریم که می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم؛ من نخستین کاری که می‌کنم این است که اتحادیه آسیای جنوب غربی را بین سران کشورهای منطقه درست می‌کنم و همه را دعوت می‌کنم در ایران تا این اتحادیه درست شود چرا که در اروپا، اسیا و بسیاری از نقاط دنیا یک اتحادیه برای صلح وامنیت و همکاری‌های اقتصادی به وجود امده است.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به ملت ایران اظهار داشت: من با شما عهد می‌بندم که حق شما را برگردانم؛ حق بانوان، کشاورزان، کارگران، جوانان، معلمان، بازنشستگان و سایر قشرهای را به فضل الهی به آنها بر می‌گردانم.

رضایی گفت: نمی‌توانم که از شوقی که این روزها در دلم افتاده برای شما صحبت نکنم؛ نمی‌دانم چه سری است که شروع تبلیغات انتخابات امسال با سه خرداد مصادف شده و این موضوع را ولادت حضرت علی همزمان شده است!

وی افزود: آزاد سازی خرمشهر یک حماسه بزرگ بود و رهبر انقلاب هم امسال را سال حماسه نامگذاری کرده است و این دو موضوع روی هم افتادند و از سوی دیگر ما عملیات آزاد سازی خرمشهر را با رمز یا علی ابی الطالب انجام دادیم و امروز پس از گذشت 31 سال آن فتح بزرگ با میلاد حضرت علی مصادف شده؛ آیا در این حکمتی نیست و این نشان نمی‌دهد که ما باید به آینده امیدوار باشیم.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی