بازدید 8899

طبیب‌زاده: اساساً با وزیر شدن زنان مخالفم

کد خبر: ۳۰۶۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۴ 03 March 2013
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شایعه معرفی من به عنوان وزیر بهداشت به مجلس اساساً کذب است و منشأ این شایعه برای خود من هم عجیب است ضمن اینکه بنده اساساً با وزیر شدن زنان مخالف هستم.
 
زهره طبیب زاده در گفت ‌وگو با فارس، افزود: شایعه‌ای را که این روزها درباره اینکه با بنده برای معرفی به مجلس به عنوان وزیر بهداشت آینده صحبت شده است را به شدت تکذیب می‌کنم. نه در گذشته و نه در زمان حاضر هیچ صحبتی با بنده در این زمینه نشده است و واقعاً منشأ انتشار این شایعات که در سایتهای اینترنتی منتشر شده است برای من هم جای سوال دارد و عجیب است.

وی گفت: بنده نظراتم را درباره اینکه زنان به پست وزارت بهداشت صراحتاً اعلام کرده‌ام و مخالف وزارت زنان هست، بنابراین این مسئله در مورد خود من هم صادق است.

وی افزود: علت مخالفت من با وزیر شدن زنان این است که زنان در کشور ما هنوز تجربه لازم را برای مدیریتهای کلان ندارند زیرا در مدیریتهای میانی بکارگیری نشده‌اند و به همین علت توان و تجربه لازم را ندارند. مدیریتهای کلان کشور عرصه آزمون و خطا نیست و ما حق نداریم به خاطر مسائل شعاری، مدیریت کشور را با این نوع اقدامات دستخوش مشکل کنیم.

وی ادامه داد: زنان اساساً به علت وظایف و مسئولیتهای مهمی که در خانواده دارند،فرصت لازم را برای نقش آفرینی در عرصه‌های مدیریتی نداشته‌اند مگر آنکه در این نوع مسئولیتهای خود کسر بگذارند،‌ممکن است استثنایی وجود داشته باشد اما به عنوان قاعده کلی هنوز زنان ما باید عرصه‌های میانی مدیریتی را تجربه کنند تا توان لازم را برای مدیریتهای کلان در سالهای آینده به دست آورند.

طبیب زاده گفت: به نظر من در شرایط فعلی هیچ ضرورتی ندارد که بخواهیم یک زن را در عرصه‌های مدیریتی کلان مانند وزارت به کار بگیریم. این کار فقط جنبه شعاری دارد و به نفع مصالح کشور نیست.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی