بلیط پرواز عیدت رو با کمترین قیمت بخر
      
کد خبر: ۲۵۴۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۱ 29 June 2012
"هشام عبدالفتاح البقلی" خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی درباره مصاحبه با "محمد مرسی" منتشر کرد که در رسانه‌های مصری بازتاب گسترده‌ای داشت.
 
به گزارش فارس، به دنبال طرح ادعاهای بی‌بی‌سی، العربیه و برخی رسانه‌های همسو با آنها درباره کذب بودن مصاحبه خبرگزاری فارس با محمد مرسی، دفتر خبرگزاری فارس در قاهره با انتشار اطلاعیه‌ای که در رسانه های مصری انعکاس یافت، به این ادعاها پاسخ داد.

 
هشام عبدالفتاح البقلی خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره با انتشار اطلاعیه‌ای جزئیات مصاحبه با مرسی را تشریح کرد

هشام البقلی خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره در بیانیه‌ای با عنوان "بیانیه خبرگزاری فارس درباره جزئیات مصاحبه با محمد مرسی" که در روزنامه "مصر الجدیدة" به چاپ رسید، توضیح داد که این مصاحبه قبل از انتخاب محمد مرسی به ریاست جمهوری مصر صورت گرفته و اینکه دفتر ریاست جمهوری این مصاحبه را تکذیب کرده و گفته که بعد از ریاست جمهوریش این مصاحبه صورت نگرفته، حق با دفتر ریاست جمهوری بوده است، چرا که ما هیچ گفت‌وگویی با رئیس جمهور مصر نداشته‌ایم بلکه گفت‌وگو با محمد مرسی پیش از انتخاب وی صورت گرفته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این بهانه باعث نوعی برداشت خطا در این موضوع شد و طبعاً محمد مرسی رئیس جمهور مصر پس از انتخابش با هیچ رسانه ای مصاحبه نداشته است ولی پیش از انتخاب مرسی کانال ارتباطی بین ستاد تبلیغات انتخات مرسی با خبرنگاران وجود داشت.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اینکه مصاحبه فارس با محمد مرسی باعث جنجال گسترده‌ای در سطح منطقه و جهان شده، آمده است: به رغم اینکه محمد مرسی در شماره 206 روزنامه حریه و العدالة در تاریخ 20 ماه می 2012 با عنوان" برنامه النهضه" که در آن بر" عادی سازی روابط طبیعی با ایران بر اساس منافع مشترک دو کشور و گسترش روابط همه جانبه سیاسی و اقتصادی برای تحقق توازن راهبردی در منطقه " تاکید کرده بود، اما موضوع رابطه با ایران از دیدگاه مرسی در گفت‌وگو با فارس باعث بحث و جدل گسترده ای در محافل رسانه ای شده در صورتی که مرسی پیش از این بارها از رابطه با ایران سخن گفته بود چنین واکنشی به پا نشد.

دفتر خبرگزاری فارس در قاهره توضیحاتی نیز درباره علل فتنه انگیزی برخی رسانه‌ها درباره مصاحبه فارس با محمد مرسی و علل نگرانی رمقامات رژیم صهیونیستی نیز بیان کرد ه است که ان بیانیه در رسانه های مصر بازتاب گسترده ای داشت.

روزنامه "الدستور" در خبری با عنوان «فارس خطاب به مرسی: گفت‌وگوی ما قبل از ریاست جمهوری شما صورت گرفته» نوشت: دفتر خبرگزاری فارس با انتشار بیانیه‌ای یادآور شده است: اینکه در این چند روز گفته شده رئیس جمهور مصر مصاحبه‌ای با فارس نداشته درست است چرا که فارس با نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر و پیش از اعلام رسمی وی به ریاست جمهوری مصاحبه کرده است که در متن مصاحبه نیز بدان اشاره شده است.

الدستور در ادامه این خبر توضحیات خبرنگار فارس در قاهره درباره بازگشت رابطه مصر با ایران در اظهارت قبلی محمد مرسی در دوره تبلیغات انتخاباتی نیز منتشر کرده است.

 
انتشار اطلاعیه دفتر خبرگزاری فارس در قاهره درباره مصاحبه مرسی در المصراوی

 

همچنین روزنامه "المصراوی" در خبری با عنوان " خبرگزاری فارس جزئیات مصاحبه با محمد مرسی را منتشر کرد" آورده است:  تحریف عنوان مصاحبه خبرگزاری فارس با محمد مرسی به " مصاحبه فارس با رئیس جمهور مصر" تاکتیک غیرحرفه‌ای برخی از رسانه ها بود تا اصل مصاحبه و مواضع اصولی و اسلامی رئیس جمهور منتخب مصر را که در تبلیغات انتخابات نیز بدان اشاره شده بود، زیر سوال برود"

این بیانیه در دیگر رسانه های مصر از جمله المطارید، اخبار مصر، جدید نیوز و برخی دیگر از روزنامه‌ها و سایت‌های اینترنتی فراوانی بازتاب داشت که در آن با تاکید بر انجام این مصاحبه، دلیل نگرانی رژیم صهیونیستی و غرب و برخی رژیم های مرتجع از این مصاحبه تشریح شده و بیان شده چرا این شبکه‌های زنجیره ‌ای تمامی تلاش خود را برای فشار بر دولت مصر و تکذیب این مصاحبه به کار بستند.

خبرنگار و نمایندگی فارس در قاهره همچنین هفته‌های گذشته فعالیت‌های عادی خود مبنی بر ملاقات با مقامات رسمی، روسای احزاب و گفتگو با آنها را ادامه می دهد.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: