بازدید 67684

بی آبرویی در روزی که همه تهرانیها نماز بخوانند!

کد خبر: ۲۳۱۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۸ 08 March 2012
قرائتي گفت:اگر يک روز مردم تهران تصميم بگيرند همگي نماز بخوانند مسجد کم مي آيد و آبرويمان مي رود.

به گزارش آريا، حجت الاسلام والمسلمين قرائتي که امروز در پنجاه و چهارمين اجلاس شوراي عالي استانها به عنوان ميهمان ويژه حضور به هم رساندند با بيان اين که ساختن مساجد بايد در دستور کار همه باشد ،گفت:من به شهري رفته بودم يک منطقه با جمعيت 50 هزار نفر يک مسجد نداشتند. در پرديسان قم نيز با جمعيتي بالغ بر 40 هزار نفر تنها 2 مسجد در حال ساخت است.

وي در ادامه گفت:امام (ره) در خصوص ساخت مصلي تهران فرموند مصلي بزرگ و محکم بسازديد و به دنبال تجملات نباشيد ما به دنبال تجملات رفتيم و اين شد که مصلي تهران بعد از 30 سال هنوز تمام نشده و کارخانه پنير گلپايگان از مصلي تهران جلوتر است.

حجت الاسلام قرائتي اضافه کرد:اگر يک روز مردم تهران تصميم بگيرند همگي نماز بخوانند مسجد کم مي آيد و آبرويمان مي رود.

مسجد بازار براي دوره ناصرالدين شاه بوده و تنها 10 هزار نفر جمعيت دارد و امروز بازار 100هزار نفر جمعيت اگر بازاريها تصميم بگيرند همگي نماز بخوانند مسجد نداريم.

وي در ادامه به ساخت سالن هاي متعدد اشاره کرد و گفت: در همين خيابان فاطمي کانون پرورش فکري ،جهاد کشاورزي،بيمه ،وزارت کشور و ... چندين سالن دارد که تنها داخلش باد مي رود و هزينه هاي زيادي براي آن خرج شد اما مسجد ساخته نمي شود.

رئيس ستاد اقامه نماز خاطر نشان کرد:در کتابهاي درسي ارتفاع کوه هيمالايا نيز تدريس مي شود اما يک بچه ي اهل کاشان ،فيض کاشاني را نمي شناسد و ما مفاخر خود را فراموش کرده ايم و چشممان به غرب است.

وي از تمامي مسئولان خواست تا ساخت مساجد و ترويج علوم قرآني را در سرلوحه کارهاي فرهنگي خود قرار دهند.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۳۳۷
انتشار یافته: ۲۲
چند مورد دیگر که می توان استدلال شما را به آن تعمیم داد:
1- اگر همه ی مردم ایران با هم بخواهند پول هایشان را از بانک ها بیرون بکشند بانک ها پاسخگو نمی باشند و آبرویمان می رود.
2- اگر همه ی مردم ایران با هم دچار سانحه شوند بیمه ها نمی توانند پاسخگو باشند و آبرویمان می رود.
3- اگر همه مردم ایران فردا به استخر بروند استخرها کافی نیستند و آبرویمان می رود
4- اگر همه ی مردم ایران بخواهند فردا به مشهد بروند نه وسیله ی نقلیه ی کافی داریم نه حرم مطهر امام رضا گنجایش دارد بنابراین آبرویمان می رود
5- اگر همه ی مردم جهان در یک لحظه به سایت تابناک مراجعه کنند چون پهنای باند کافی نداریم آبرویمان می رود.
و....
آقا قراتی بهتر نیست اول به فکر ساخت مدارس باشیم و روزانه هزاران نو نهال از ان استفاده کنند ؟
شما یک بیستم تهرانی ها رو نماز خون بکنید من قول می دم مساجد رو خودم می سازم.
جناب اقای قرائتی به نظر من اگر درس زبان عربی را از دروس حذف کرده وقران خوانی وتفسیر ومعنی رابه روش اموزش قرانی افزایش و جای گزین کنند ارزش ان خیلی بیشتره
اگر چه حقیقت تلخ است و مسجد کم داریم اما بد نیست فکری هم به حال مسجد های خالی از نماز گزار کنیم که آبرو ریزی اش بیشتر است. دیگر اینکه خدا وکیلی برخی مسجد ها وقت نماز کاملا تعطیل است شاید رفته اند نماز!!!
اقای قرائتی مگه واجبه که نماز تو مسجد خونده شه؟؟ هیچ جای اسلام همچین چیزی نمیمده که نماز باید تو مسجد باشه.بهتر از نماز ظهر عاشورا که نداریم؟اونم وسط صحرا بود.
اسلام حرف و سطح تفکرش از این حرفا بالاتره که ما توش گیر کردیم...
مسجدو وقتی میسازن که تو شهر ادم گشنه نباشه که به خاطر زندگی تن فروشی نشه که هزینه یه بیمارستان برای یه مریض سر به فلک نذاره
بجای مسجد ساختن مردم را نماز خوان کنید آنها خودشان مسجد میسازند. اشکال کار این است با کارهای بعضی ها مردم بجای نماز خوان شدن تارک نماز میشوند
من مدیر دبیرستان بودم وروزاول ماه مبارک انقدر دانش آموز برای نماز جماعت آمد که من دوقطعه موکت 12متری از خانه ام اوردم تا روزهای بعد از اداره موکت بدند سر صف به دانش اموزان گفتم شما با امدن به نماز جماعت برای من مشکل ایجاد کردید لطفا از این مشکلات زیاد ایجاد بکنید حالا استاد گرانقدر ای کاش ابروریزی ها اینطوری باشد که از یک منظر افتخار است اگر همه مردم تهران برای نماز به مساجد بروند قول میدم انسانهای مومن یک فکری برای انروز می کنند
بنده به عنوان ساکن پردیسان قم،مي گويم كه هم اکنون سه مسجد: امام صادق(ع)، خاتم الانبیاء (ص) و فاطمه الزاهرا (س) در حال فعالیت است. مساجد دیگری هم در دست ساخت است که البته از تعداد آن بی اطلاعم
حضور با سعادت جناب حاج آقا قرائتی

در این وضعیت متاسفانه شاهد بودیم مسجد ولی عصر (عج) تنها مسجد خیابان شهید بهشتی و شهید مطهری که برای کسبه - کارمندان - رانندگان و رهگذران تنها ملجا و پناه برقراری نماز بود را دو سال پیش بی دلیل تخریب و به پارکینگ تبدیل کردند !! در حال حاضر هیچ محلی برای ادای نماز وجود ندارد و متاسفانه توفیق شنیدن صدای اذان نیز از اهالی سلب شده است
کاشانی، محله سازمان برنامه شمالی، حتی یک مسجد هم نداریم. به شهرداری هم گفتیم اما تا الان نتیجه ای ندیدیم، هر چند وظیفه اوقاف است.
اول همه را نمازخوان کنيد بعد مسجد بسازيد. فعلا همين ها هم که هست خاليه. مردم هم قول می دهند مدتی در منزل نماز بخوانند تا مساجد جديد ساخته شود.
با سلام
جناب آقای قرایتی بهتر است واقعیت رو نگاه کنید ما مشکل مسجد نداریم نماز خوان کم داریم شما اگه دقیق به صفهای مساجد نگاه کنید متوجه میشید هرچندخیلی از نمازخوانه هم ممکنه مسجد نیان
بهتره به چیزهای دیگه ای فکر کنید
بله
دقیقا این فرمایش درست است
بهمان درستی نظریه ای که میگفت اگر انسانی مسلمان بر روی یک جزیره به اندازه کف دست ایستاده باشد، در وسط اقیانسوی بیکران چگونه باید نماز بخواند.

البته فقط مشکل این است که احتمال رخ دادن آن به قدری کم است، به قدری کم که بهتر است سعی نشود بودجه ای به این امر اختصاص یابد

نهایتا مثل اول انقلاب که خیابانهای اطراف دانشگاه تهران برای نمازگذاران خط کشی شده بود، میشود عمل کرد و هر خیابان خودش یک مسجد میگردد.

بنابر این توصیه میشود جناب آقای قرائتی، توجه خود را همانگونه که سالها برای با سواد کردن جامعه ایرانیان صرف کرده بودند، الان هم همیان کار خدا پسندانه را با بالا بردن سواد کامپیوتر و دانش مدیریت در بین اکثریت افرادی که دستشان از مال دنیا کوتاه است بنمایند که جامعه بعدی ایران نیاز از نعمت بالا بودن سواد برخوردار باشند.
که هم افکار عالیه ایشان و هم نیات خدا پسندانشان براورده میشود.
البته وقتي كه همه مردم بخواهند زندگي مرفهي داشته باشند و نتوانند و گراني و فقر و فساد بيداد كند بيشتر آبرومون ميره
ایکاش می فرمودند چند درصد ظرفیت فعلی مساجد پر است.
بیمارستان و مراکز درمانی چطور ؟ ساخت مدرسه دولتی که مردم بیچاره میلیونها تومان برای غیر انتفاعی ندهند چی ؟
كميت مسجدها را ول كن كيفيت نمازخونها را بچسب
نظرتان در مورد روزي كه همه شهر تهران آتش بگيرد يا همه زخمي شوند؛ مثلا زلزله بيايد؛چيست؟آبروريزي اونروز خيلي جالبتره
اگه یک روز همه تهرانیها بخواهند با هم با خودروی شخصی از منزل خارج بشن و تنها در تهران 10 کیلومتر مسافرت درون شهری برن آیا ابرومون نمیره که تو تهران بزرگراه به اندازه نیاز نداریم؟؟؟؟؟
قبل از اینکه مسجد بسازین یه کاری کنین که همه با هم تصمیم بگیرند نماز بخونند بعد مسجدش و بسازین ، چند درصد از مسجد های تهران در حال حاظر پر میشن و جا برای نماز خوندن توشون نیست ؟؟؟!!!!
با يک فرض محال که نبايد کلی بودجه هزينه کرد. خيلی از مساجد خالی هستند و خيلی شهرها مدرسه هم ندارند، روی در و ديوار آبادان و خرمشهر هنوز جای گلوله هست!!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار