بلیط پرواز عیدت رو با کمترین قیمت بخر
      
کد خبر: ۲۲۷۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۳ 16 February 2012
بانک مرکزی اعلام کرد: مشکلی در پرداخت نقدینگی عیدی کارکنان دولت وجود ندارد.
 
به گزارش فارس، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در راستای مصوبه شماره 231675/47823 مورخ 25/11/1390 هیأت وزیران، کمریی مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص پاداش عیدی پایان سال کارکنان دولت  گفت : دستگاه‌های اجرایی موظفند به آن دسته از کارکنان که تمایل به دریافت نیم سکه بهار آزادی به جای دریافت نقدی بخشی از پاداش عیدی دارند، از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، حواله یا برگ بهادار یک قطعه سکه نیم بهار آزادی با بهای 3 میلیون ریال تحویل نماید.

 مدیرکل ریالی و نشر در خصوص سررسید دریافت نیم سکه بهار آزادی به عنوان بخشی از پاداش عیدی کارکنان دولت اعلام کرد: در سررسید آن که پایان شهریور ماه 1391 خواهد، متقاضی می‌تواند یک قطعه سکه نیم بهار آزادی یا معادل ریالی آن را به قیمت روز به صورت نقدی دریافت نمایند.

 وی همچنین افزود : دستگاه‌های اجرایی از تاریخ ابلاغ این مصوبه که 25/11/1390 است، به مدت 10 روز فرصت دارند تا فهرست کارکنان خود را به وزارت امور اقتصادی و دارایی(خزانه داری کل کشور) و بانک مرکزی ارسال تا خزانه‌داری‌کل به نیابت از متقاضی نسبت به واریز وجه مربوط به حساب شماره 67/10213 نزد اداره معاملات ریالی بانک مرکزی اقدام و آن اداره نیز حواله های مربوطه را جهت توزیع به دستگاههای ذی‌ربط ارسال نماید.

 آقای کمرئی همچنین درخصوص انصراف متقاضی قبل از موعد تحویل (پایان شهریور ماه 1391) عنوان کرد : چنانچه افراد از دریافت سکه منصرف شوند واریز ریالی از طریق بانک‌های عامل- که معرفی خواهد شد - در قبال دریافت حواله مسترد خواهد شد.

 کمریی در مورد میزان استقبال کارکنان دولت نسبت به اجرای این طرح گفت : در سال های گذشته این طرح نیز مطرح شد، ولی در آن مقطع، قیمت بیرونی سکه از قیمت رسمی بازار گاهی اوقات برابر و یا حتی در برخی مواقع کمتر بود . لذا کارکنان ترجیح می‌دادند، پول نقد دریافت کنند و استقبال کمی صورت می‌گرفت.

 وی همچنین افزود: این طرح یک انتخاب برای کارکنان دولت است و دولت در تخصیص نقدینگی پاداش عیدی کارکنان دولت با هیچ مشکلی روبه‌رو نیست.

 مدیرکل ریالی و نشر  با پیش‌بینی 5 میلیون کارمند شاغل در دستگاه‌های دولتی عنوان کرد: پیش‌بینی دقیقی از میزان درخواست نیم سکه وجود ندارد و اگر تعداد متقاضیان فراتر از انتظار بانک باشد، خللی در تولید سکه‌های پیش فروش به وجود نیاید و با موجودی سکه نیم‌بهار آزادی هماهنگ باشد، احتمال عرضه زودتر از سررسید هم وجود دارد.

 مدیرکل ریالی و نشر در خصوص این که آیا حواله‌ها به نام بوده و قابل نقل و انتقال است، گفت: سازمان تولید اسکناس و مسکوک این حواله‌ها را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که تمام مسائل امنیتی در

 نظر گرفته شده است، تا مسئله حاشیه‌ای به وجود نیاید و در اسرع وقت  اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

 وی دراین زمینه که آیا هدف از اجرای مصوبه اخیر دولت درخصوص پاداش عیدی کارکنان دولت جذب نقدینگی بازار است، بیان کرد: با مطرح شدن بحث افزایش نرخ سود سپرده‌ها و افزایش نرخ سود اوراق مشارکت و گواهی سپرده ، نقدینگی جامعه به اندازه کافی در روزهای گذشته جمع‌آوری شده است. بنابراین هدف دولت از اجرای این طرح جمع‌آوری نقدینگی نیست، زیرا میزان استقبال را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

 کمریی در خصوص طرح پیش‌فروش سکه اعلام کرد: به واسطه عطش ایجاد شده در بازار برای خرید سکه‌های طلا تصمیم برآن شد تا با اجرای این طرح از سفته بازی جلوگیری شود.
 

* پیش فروش ۸.۹ میلیون قطعه سکه


وی در خصوص تحویل و تعداد سکه‌های پیش فروش شده، گفت: تحویل نخستین سری پیش فروش سکه 29/1/1391 است. میزان سکه های پیش فروش مرحله اول 4 میلیون 300هزار قطعه و مرحله دوم 4 میلیون و 600 هزار قطعه می‌باشد.

مدیر کل ریالی ونشر در خصوص این نکته که آیا تاخیر در تحویل پیش‌فروش حق شکایت را به متقاضیان می‌دهد، اظهار داشت: فرض عمل به تعهد است و بحث جریمه مطرح نیست، اما می‌توان بحث بورس را مطرح کرد، تا اوراقی که افراد ثبت‌نام کرده‌اند، قابلیت عرضه در بازارهای مالی را داشته باشد.

در واقع، پیوند بین پیش‌فروش و بازار سرمایه دیده شده است، ولی بحث عدم تحویل به موقع سکه‌های پیش‌فروش دیده نشده است.


 *دلیل توقف عرضه سکه ۴ ماهه


 کمریی دلیل توقف پیش فروش سکه چهارماهه را چنین عنوان کرد: با توجه به ظرفیت تولید سازمان تولید اسکناس و مسکوک و پایبند بودن بانک مرکزی به تحویل سکه‌ها  در سررسید، تحویل سکه‌ها پیش‌فروش چهارماه سکه متوقف شد و به سمت پیش‌فروش 6 ماهه رفتیم، ضمن این که ممکن است با تکمیل ظرفیت پیش‌فروش 6 ماهه به سمت پیش‌فروش 8 ماهه یا 9 ماهه نیز برویم.


 

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: