بازدید 2174

در مرحله جنگ اقتصادی هستیم

کد خبر: ۲۲۵۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۱ 08 February 2012

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز در نشستی با خبرنگاران اذعان داشت: یکی از راه حلهای رشد و تکامل این است که عملکرد‌های یکساله ارزیابی شود، جمعی همت کردند و مجوز قانونی گرفتند و همکاری کردند تا در اوایل سال آتی نمایی از عملکرد‌های دستگاه‌های مربوط با جهاد اقتصادی ارائه دهند.

به گزارش ایلنا، محسن کوهکن خاطر نشان کرد: ارائه این گزارش‌ها مردم را امیدوار می‌کند و دستگاه‌ها را به فکر می‌اندازد که اگر سالی نامگذاری شده است بر طبق آن نامگذاری در انتهای سال عملکرد‌هایشان ارزیابی می‌شود.

نماینده لنجان در مجلس با تاکید بر ارتقا رشد اقتصادی با نرخ ۸ درصد، اظهار داشت: جلب سرمایه گذاری، تولید ناخالص ملی و حل مسئله بیکاری و اجرایی شدن اصل ۴۴ جزء دستور کار برای مجلس و دولت تدوین شد، فرا‌تر از سیاست‌های نامبرده ما انتظار کار جهادی داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه اکنون در مرحله جنگ اقتصادی هستیم، خاطرنشان کرد: الان دشمن جنگ اقتصادی می‌کند و در جهت مقابله با ترفند جنگ اقتصادی کشور باید حالت جهاد بگیرد، دراین راستا دستگاه‌های اجرایی جلساتی داشتند که یکی از اهدافش این بوده که کارهایی که انجام شده و انجام نشده را عنوان کند.

در ادامه حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان نیز خاطرنشان کرد: استفاده از تولید و توان داخلی همیشه مورد تاکید رهبری بوده است و به گفته صاحبنظران اقتصادی راه حل حمایت از تولید است.

عضو کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بهبود فضای کسب وکار از طرح‌های خوب مجلس بود که به کمیسیون ویژه واگذار شد و احتمالا تا چند روز آینده ابلاغ می‌شود.

این نماینده اصولگرا مجلس یادآور شد: اجرایی شدن بهتر سیاست‌های اصل ۴۴ از دیگر اهداف است، که اصلاح قانون اصل ۴۴ به عمر این مجلس نمی‌رسد و پیگیری گزارش‌های قبلی آن هستیم.

وی ادامه داد: همچنین یکی از محورهای مهم در بررسی عملکرد‌ها در راستای جهاد اقتصادی راه حل مقابله با محدودیت هاست، اما حوادث یکماه گذشته نشان داد که باید در قانون گذاری نظارتمان را بیشتر می‌کردیم.

فولادگر افزود: به کارگیری قابلیت‌های دستگاه اجرایی از دیگر محورهای ما بود، اینکه هر دستگاه اجرایی ظرفیت جهادی‌اش چقدر است.

وی در پایان گفت: در بخش تعاون نیز ظرفیت بالایی داریم که باید به ۲۵ درصد برسیم همچنین در بخش قانون نفت از این توانایی برخورداریم.

این نماینده همچنین در پایان از برگزاری جشنواره‌ای با نام جهاد اقتصادی خبر دارد که در این جشنواره فیلم کوتاه و عکسهایی در زمینه کارهای انجام شده یا نشده در سال جهاد اقتصادی نمایش داده خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی