بازدید 1761

واردات ميوه همچنان ممنوع است!

کد خبر: ۲۲۵۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۵ 07 February 2012

هرچند در سال‌هاي گذشته معمولا در ماه دهم سال تعرفه واردات ميوه كاهش مي‌يافت اما امسال نه‌تنها اين اتفاق رخ نداده بلكه هنوز اين واردات ممنوع است.

به گزارش ایسنا، تغيير تعرفه ميوه و كاهش آن به صفر درصد،‌ داستان تكراري چند سال اخير تجارت كشورمان بوده كه هرسال در نيمه ماه دهم آن سال اين اتفاق رخ مي‌داد. اما امسال به نظر مي‌رسد وضعيت متفاوت و همچنان واردات ميوه ممنوع است.


ساسان خدايي، مديركل ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت ايران در اين مورد به ايسنا گفت: فعلا موضوع جديدي در مورد واردات ميوه ابلاغ نشده و در اين مورد همان احكام قبلي پابرجاست.

اين مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت تاييد كرد كه همچنان واردات ميوه ممنوع است.

اين در حالي است كه مثلا در سال گذشته با توجه به مصوبه كميسيون ماده يك آيين‌نامه اجرايي قانون مقررات صادرات و واردات و به استناد اصل 138 قانون اساسي، از 15 دي ماه سال 89 تا پايان ارديبهشت سال 1390 سود بازرگاني پرتقال رديف (08051000) تعرفه، نارنگي رديف (08052000) تعرفه و سيب رديف (08081000) تعرفه، صفر درصد تعيين و اعمال شد.

در اين مورد معاون امور گمركي گمرك ايران گفته بود: حقوق ورودي كه همچنان چهار درصد است، چرا كه دولت نمي‌تواند به آن دست بزند اما سهم دولت سود بازرگاني است كه مي‌تواند آن را تغيير دهد و اكنون اين رقم صفر شده است.

در سال‌هاي قبل از آن نيز معمولا اين اتفاق رخ مي‌داد كه طي فصل پاياني سال تعرفه ميوه كاهش پيدا كند اما در امسال كه هنوز خبري از اين مورد نيست و اصلا واردات ميوه ممنوع است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز دوم رمضان
آخرین اخبار