بازدید 45837

«عبدالحکیم بلحاج» در مرز سوریه مستقر شد

«عبدالحکیم بلحاج»، یکی از فرماندهان نظامی لیبی که ماه‌ها به عنوان یکی از اعضای القاعده در آمریکا در حبس است، اکنون با نزدیک هفتصد مرد جنگی به مرز سوریه و ترکیه رفته و در آنجا آماده نبرد علیه حکومت بشار اسد است؛ رسانه‌های الجزایری وی را عاشق خونریزی معرفی کرده‌اند که به دستور قطر وارد ترکیه شده است.
کد خبر: ۲۰۷۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۹ 30 November 2011
سرویس بین‌الملل ـ «عبدالحکیم بلحاج» یکی از فرماندهان نظامی لیبی که ماه‌ها به عنوان یکی از اعضای القاعده در آمریکا در حبس بوده است، اکنون با نزدیک هفتصد مرد جنگی به مرز سوریه و ترکیه رفته و در آنجا آماده نبرد علیه حکومت بشار اسد است.

به گزارش «تابناک»، سایت خبری « الجزیرا ای‌.اس‌.پی»، ضمن انتشار این خبر نوشته است: عبدالحکیم بلحاج با نام مستعار «سالم العوانی» به ترکیه وارد و هم اکنون با نیروهایش در مرز ترکیه و سوریه مستقر شده است.

بر پایه این گزارش، وی به دستور مقامات قطر وارد ترکیه شده و امکانات مورد نیازش را ترکیه تأمین خواهد کرد و مبنا بر این است که فرماندهی نیروهای مخالف سوری را بر عهده بگیرد.

بنا بر این گزارش، کسانی که وی را از نزدیک می‌شناسند، بر این باورند که یکی از علایق وی، خونریزی است و حتی اگر مادرش را به قتل برساند، احساس خوشحالی به وی دست می‌دهد.

عبدالحکیم بلحاج کیست؟

بلحاج پیشتر و در زمان جنگ افغانستان همراه با مجاهدین جنگیده و بعدها آمریکا وی را به عنوان نیروی القاعده می‌شناخت. او از زمان آغاز انقلاب لیبی وارد انقلابیون شد و از همان زمان، برخی نسبت به حضور او در میان انقلابیون هشدار دادند.

البته بلحاج زمانی نیز از سوی سازمان سیا بازداشت شده بود، ولی بعدها وی را به لیبی بازگرداندند.

گفتنی است، اسناد موجود در رابطه بلحاج نشان می‌دهد که وی تحت تعقیب بود و سازمان سیا، وی را به حکومت قذافی تحویل می‌دهد؛ اما اینک در لیبی خود را سهیم در قدرت می‌داند و اکنون برای ادامه خونریزی وارد سوریه شده است.

در این میان، ائتلاف اخیر بلحاج با دشمنان سابقش، حکایت از روندهایی دارد که از پیش هم معلوم بود.


اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار