بلیط پرواز عیدت رو با کمترین قیمت بخر
      
اين موتور هيچ محدوديتي كاربردي ندارد ، در هر شرايط آب و هوايي و محيط صنعتي قابليت استفاده دارد و حتي در آب با ايجاد برخي تغييرات و طراحي ها، قابل استفاده است .
کد خبر: ۲۰۱۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۹ 03 November 2011
مبتكر جوان كشور موفق به ساخت موتوري شده است كه بدون نياز به سوخت مي تواند در صنعت بكار گرفته شود.

'علي مراد خاني' مجري اين طرح به  ايرنا گفت: اين موتور بدون سوخت با سازوكار رتور فنر حلزوني و چرخ دنده هاي انتقال نيرو توليد كننده گشتاور در سرعت ها و قدرت هاي مختلف است كه در زمينه تاسيسات و صنعت كاربرد دارد.

وي ادامه داد: امروزه مشكل اصلي دستگاه هاي گشتاوردهنده را مصرف سوخت زياد و در الكتروموتورهاي برقي، مصرف برق بالا عنوان كرد.

به گفته وي، موتورهاي فعلي به سرويس دهي و تعميرات دوره اي بسياري نياز دارند و هر بار سرويس و تعميرات آنها هزينه بالايي در تعويض قطعات و همچنين دستمزد بالاي تعمير را به دنبال دارد.

مرادخاني ، هدف از ساخت اين دستگاه را استفاده نكردن از سوخت هاي فسيلي و همچنين حذف هزينه هاي بالاي توليد برق براي راه اندازي ماشين آلات صنعتي داراي الكتروموتور عنوان كرد.

به گفته وي، اين موتور بدون سوخت ، گشتاوردهنده است و مي توان از آن به جاي الكتروموتورهاي برقي و ديزلي براي توليد برق بدون هيچ هزينه اي و با كاربرد آسان و هزينه ساخت بسيار پايين استفاده كرد.

وي بيان داشت: اين موتور هيچ محدوديتي كاربردي ندارد ، در هر شرايط آب و هوايي و محيط صنعتي قابليت استفاده دارد و حتي در آب با ايجاد برخي تغييرات و طراحي ها، قابل استفاده است .

اين مبتكر اظهار داشت اين موتور جديد هيچ آلودگي ايجاد نمي كند و تنها منبع تغذيه در حالت استارت اوليه است كه مي توان براي آن از يك باتري 12 ولت استفاده كرد.

مرادخاني مدعي است با استفاده از اين دستگاه به عنوان توليد كننده برق مي توان مسيرهاي انتقال نيرو و كابل هاي بين شهري را حذف كرد و فقط از اين دستگاه در نزديك ترين محل به مكان مصرف، استفاده كرد هميشه برق را در دسترس داشت.

به گفته وي اين موتور كه هيچ نمونه داخلي و خارجي ندارد هيچ گونه انرژي را به صورت گرما آزاد نمي كند.

اين اختراع در كشور به ثبت رسيده است.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: