بازدید 6690
مسافر آستانه, مدیر کل هنرهای نمایشی با تایید این خبر گفت که به دلیل تعویق در واریز مبلغ حق عضویت کرسی ایران در این مرکز بین المللی زیر نظر یونسکو حذف شد.
کد خبر: ۱۸۵۰۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۸ 21 August 2011
به دلیل عدم پرداخت حق عضویت در انستیتوی جهانی تئاتر ( ITI)، این امکان بسیار مهم بین المللی از هنرمندان کشور سلب شد.

به گزارش 24، مسافر آستانه, مدیر کل هنرهای نمایشی با تایید این خبر گفت که به دلیل تعویق در واریز مبلغ حق عضویت کرسی ایران در این مرکز بین المللی زیر نظر یونسکو حذف شد.

بنا بر اطلاعات خبرنگار ما مبلغ این حق عضویت، هزار دلار است.

پیش از این  و در زمان مدیریت پارسایی در اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد،  و در حالی که فرصت بسیار مناسبی برای تاثیر گذاری کشورمان در این انستیتو فراهم بود، به دلیل عدم ارسال به موقع فرم های اعلام نامزدی در هیات مدیره این انستیتو، یکی از مهمترین کرسی اجرایی در این مرکز بین المللی عاید دیگر کشور های آسیایی شد.

بر این اساس و در صورت احراز عضویت و مشارکت فعال در این مرکز بین المللی زیر نظر سازمان ملل متحد، امکان جذب بودجه های پژوهشی بسیار قابل توجه به وجود می‌آمد و یکی از مهمترین مشکلاتی که همواره از سوی مسوولان فعلی و قبلی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، عامل اصلی ناتوانی در ارایه خدمات مناسب به اهالی تئاتر کشورمان اعلام شده و می شود، تا حد زیادی مرتفع می شد.

بر اساس این گزارش، در حالیکه این مشکل ناشی از عملکرد امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی است، اهالی تئاتر مشکلاتی همچون لغو عضویت کشورمان در یکی از مهمترین مراکز تئاتری جهان را ناشی از انتصاب نادرست و کارشناسی نشده در این بخش ارزیابی کرده اند.

مسافر آستانه چندی پیش مسئول دفتر این اداره کل را که با مدیریت قبلی (پارسایی) نیز همکاری داشت، به عنوان مسئول امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی منصوب کرد؛ در حالیکه بررسی ها نشان می دهد فرد منصوب شده در زمینه امور بین الملل فاقد هر گونه سابقه و تجربه است.

برخی شنیده‌ها حاکی است که فشارهای وارده از دیگر مجموعه های معاونت هنری، عامل این انتصاب بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت فرامرز صدیقی کوهرنگ