بازدید 1370
جمهوری اسلامی ایران در طول سه سال گذشته اقدامات مناسبی در این زمینه انجام داده است که تدوین این دستورالعمل های مبارزه با پولشویی و اجرای آن نمونه بارز اقدامات ایران است.
کد خبر: ۱۷۸۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۳ 20 July 2011
 وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت:‌ تا کنون ده دستور العمل مبارزه با پولشویی تدوین و اجرا شده است.

به گزارش واحد مركزي خبر  حسینی در همایش بررسی اقدامات و دستاوردهای ایران در مبارزه با پولشویی که در وزارت اقتصاد برگزار شد افزود: جمهوری اسلامی ایران در طول سه سال گذشته اقدامات مناسبی در این زمینه انجام داده است که تدوین این دستورالعمل های مبارزه با پولشویی و اجرای آن نمونه بارز اقدامات ایران است.

وی تصریح کرد: اجرای این دستورالعمل ها می تواند به قوی تر شدن استدلال های ایران در مبارزه با پولشویی در مجامع بین المللی کمک کند زیرا برخی نهادهای غربی با نادیده گرفتن این اقدامات خوراک برخی از بیانیه ها و قطعنامه ها علیه ایران را فراهم می کنند.

حسینی از رسانه ها خواست تا در انعکاس مناسب فعالیت های ایران در مبارزه با پولشویی بیش از پیش تلاش کنند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی به تلاش غربی ها به متهم کردن ایران در پولشویی اشاره کرد و گفت: آنان تلاش می کنند با این اتهام ایران را تحریم کنند به گونه ای که مجاری رسمی و قانونی که طی سالیان متمادی ایران آن را مورد استفاده قرار داده مسدود کنند و کشور را مجبور به استفاده از مجاری غیر رسمی کنند تا دوباره انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه بگیرند.
حسینی افزود: این در حالی است که با تدوین دستورالعمل های قانون مبارزه با پولشویی دستگاه های مسئول فعالیت های در خور توجهی داشته اند.

وی اضافه کرد: به عنوان نمونه در زمینه فناوری اطلاعات برای کنترل احتمالی تخلفات پولشویی اقدامات مناسبی صورت گرفته است که می توان گفت بسیاری از کشورهای منطقه فناوری اطلاعات و یکپارچگی اطلاعاتی که در کشور ما وجود دارد را ندارند. آقای حسینی مقابله با جرم را یک وظیفه عمومی دانست و افزود: امروز محیط کسب و کار ملی و بین المللی به هم گره خورده است و یک کشور به تنهایی نمی تواند در مبارزه با مسائلی همچون پولشویی یا مواد مخدر موفق باشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه ایران در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر یکی از بهترین کشورهاست گفت: با وجود این خدمات، برخی نهادهای غربی خدمات ما را در همین زمینه هم نادیده می گیرند، این در حالی است که برخی از کشورهای غربی خود منشا جرم پولشویی هستند.

حسینی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در بحث مبارزه با پولشویی ارتباطات خود را با نهادهای بین المللی مرجع برای توسعه همکاری های چند جانبه گسترش خواهد داد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه جنگ قره باغ علیرضا رزم حسینی عیسی آل کثیر هفته دفاع مقدس مصطفی ادیب
آخرین اخبار