بازدید 5387
وي خطاب به نمايندگان گفت: شما می دانید كه حكمت ملك‌داري به ايجاد امنيت، آباداني، عدالت و معنويت محقق مي‌شود و چنانچه همه تلاش‌هاي دستگاه‌هاي ديواني يكسره در اين چهارگانه مصروف شود، گامي در راستای وصول به جامعه مهدوي برداشته شده است.
کد خبر: ۱۷۷۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۱ 19 July 2011
رئيس مجلس، خواستار برخورد جدي قوه قضاييه و نيروي انتظامي با اقدامات شرورانه افراد لاابالي شد.

به گزارش فارس، صبح امروز (سه‌شنبه)، علي لاريجاني، رئيس مجلس شوراي اسلامي  طي سخناني در نطق پيش از دستور خود، با تبريك اعياد شعبانيه، اظهار اميدواري كرد ‌ملت ايران از انفاس قدسي اولياي دين به سعادت دنيوي و اخروي نايل شوند.

وي خطاب به نمايندگان گفت: شما می دانید كه حكمت ملك‌داري به ايجاد امنيت، آباداني، عدالت و معنويت محقق مي‌شود و چنانچه تمام تلاش‌هاي دستگاه‌هاي ديواني يكسره در اين چهارگانه مصروف شود، گامي در راستای وصول به جامعه مهدوي برداشته شده است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: اين روزها گاه اخباري از اقدامات شرورانه برخي افراد لاابالي به دست مي‌آيد كه واقعا تاسف‌آور است.

لاريجاني ادامه داد: چندي پيش عده‌اي در استان اصفهان آن صحنه‌هاي ناگوار و خلاف شرع را به وجود آوردند و يا در جاي ديگر قهرمان ملي كشور را با ضرب چاقو به قتل رساندند، همچنين دومين روحاني را كه براي دفاع از نواميس مردم نهي از منكر نمود‌، مضروب كردند.

وي افزود: اين نمونه‌ها نشانگر آن است كه بايد براي ايجاد امنيت رواني جامعه با اين افراد شرور برخورد قاطعانه صورت گيرد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي همچنين خاطرنشان كرد: در اين مهم همه بخش‌هاي كشور اعم از قوه قضائيه و نيروي انتظامي بايد با جديت عمل كنند و اگر نيازمند قانون متناسب هستند، قوه مقننه آماده است با سرعت اين نقص را برطرف كند.

لاريجاني ادامه داد: بايد توجه داشت برخي مسائل حاشيه‌اي در حوزه اقتصاد و يا در قلمرو سياست كه اين روزها در رسانه‌ها منعكس مي‌شود، نبايد سبب تغافل از وظيفه اصلي مسئولين در ايجاد امنيت رواني و رونق اقتصادي شود.

وي با تأكيد بر اينكه مردم در پناه امنيت و آباداني مي‌توانند گام‌هاي رشد اخلاقي را بردارند، تصريح كرد: مؤلفه‌هاي عدالت نيز در اين امور خود را نشان مي‌دهد؛ بنابراین، بايد پذيرفت كه ارزيابي ملت از نحوه تحقق خواسته‌هاي خود در آغاز کار، به امنيت و آباداني مربوط مي‌شود، نه نزاع بر سر دسته‌بندي‌هاي سياسي در انتخابات يا طرح‌هاي خامي كه در حوزه اقتصادي و فرهنگي هر از چند گاهي مطرح مي‌شود و معلوم نيست كدام يك از دردهاي مردم را مي‌تواند برطرف كند و بيشتر به پروژه سرگرم‌سازي تصنعي شباهت دارد تا نيازهاي واقعي مردم.

رئيس مجلس از كميسيون‌هاي مختلف مجلس خواست در پيگيري امور اصلي كشور تلاش مجدانه كنند و اظهار داشت: از كميسيون امنيت ملي و كميسيون قضايي و حقوقي مجلس مي‌خواهم در برخورد با پديده رفتار شرورانه اراذل با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي و قضايي فعالانه برخورد كنند و اگر نقص در اجراست، با پيگيري اشكالات اين مشكل رفع شود تا با افراد لاابالي كه آسايش مردم را به هم مي‌زنند، برخورد قاطع صورت گيرد و چنانچه نياز به تدوين قانون است به فوريت آن‌را در مجلس مطرح كنند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه جنگ قره باغ علیرضا رزم حسینی عیسی آل کثیر هفته دفاع مقدس مصطفی ادیب