بازدید 1114
دبير انجمن فولاد پيش‌بيني كرد:
اگر در قيمت‌گذاري فولاد به صورت دستوري عمل شود، طي دو تا سه ماه آينده با كمبود شديد مواد اوليه روبرو خواهيم شد.
کد خبر: ۱۷۷۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۹ 17 July 2011
دبير انجمن توليد كنندگان فولاد گفت: اگر در قيمت‌گذاري فولاد به صورت دستوري عمل شود، طي دو تا سه ماه آينده با كمبود شديد مواد اوليه روبرو خواهيم شد.

به گزارش خبرگزاري فارس رسول خليفه سلطاني با اشاره به جلسه فولاد سازان با سرپرست وزارت صنايع گفت: در اين جلسه مطرح كرديم كه با توجه به نوسانات نرخ ارز، واردات بخشي از مواد اوليه، كاهش رسوب مواد اوليه در بنادر و شرايط دشوار گشايش اسناد اعتباري، اگر در قيمت‌گذاري فولاد به صورت دستوري عمل شود، طي دو تا سه ماه آينده با كمبود شديد مواد اوليه روبرو خواهيم شد.

وي اظهار داشت: در اينصورت ممكن است قيمت هر كيلو آهن به 1500 تومان نيز برسد در حالي كه با رهاسازي قيمت فولاد مي‌توان از افزايش يكباره و نامعقول قيمت‌ها جلوگيري كرد.

وي تصريح كرد: در جلسه با سرپرست وزارت صنايع عنوان كرديم كه قيمت فولاد را رها سازي كنيد، ممكن است قيمت‌ها به 1200 تا 1300 تومان برسد ولي اين مسئله باعث مي‌شود كه واردات مواد اوليه براي توليد كننده باصرفه باشد و در نتيجه باعث ايجاد تعادل در عرضه و تقاضاي بازار فولاد و تعديل قيمت‌ها خواهد شد.

خليفه سلطاني با بيان اينكه 50 درصد مواد اوليه مورد نياز صنعت فولاد از طريق واردات تأمين مي‌شود، گفت: غضنفري نيز راهكار ما را تأئيد كرد ولي در نهايت وعده خاصي به توليدكنندگان داده نشد.

وي در مورد سهم صنعت فولاد از درآمد حاصل از هدفمندي يارانه‌ها نيز گفت: اين مسئله مورد توجه توليد كنندگان نيست و اميدي به دريافت يارانه نداريم.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه مراوه تپه علیرضا رزم حسینی هفته دفاع مقدس آنفلوانزا مصطفی ادیب