بازدید 16506
بي گمان، رهبر انقلاب بهتر از هر كس ديگري در جريان حركت‌ها و عمليات‌ها و طرح‌هايي كه سربازان گمنام امام زمان به فرماندهي جناب مصلحي آغاز كرده بودند، بوده است. رهبر به خوبي مي‌دانست كه با رفتن مصلحي، بسياري از كارهايي كه آغاز شده، ابتر خواهد ماند و به يقين، يكي از دلایل مخالفت با عزل ايشان، همين مسأله بوده است.
کد خبر: ۱۷۷۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۷ 17 July 2011
امروز چنانچه می دانید و پیش از این اعلام شد، در کنار ولادت امام العصر و الزمان (عج) روز سربازان گمنام امام زمان نیز است.

به گزارش «تابناک» به نقل از بولتن نیوز، پس از انقلاب، سربازان گمنام و دلسوزان انقلاب و نظام، به اصلاح ساختار اطلاعاتی و امنیتی کشور پرداختند و در ارتش، نهادهای نظامی و ساختار به جای مانده از ساواک زمان شاه، علاوه بر اصلاح ساختار نیروی انسانی، تسویه نیروهای قدیمی، معرفی کسانی که در دوران ستم شاهی به مردم ایران و مبارزان انقلاب اسلامی ظلم کرده بودند، ساختارهای جدید را شکل دادند و بلافاصله با اقدامات دشمنان، تحرکات آمریکا و ضد انقلاب مقابله کردند و به شناسایی آنها پرداختند.

افشاگری علیه اقدامات زمان شاه، ماجراجویی های آمریکا در ایران، انتشار اسناد خیانت سرسپردگان آمریکا و اسرائیل و انگلیس، شناسایی عوامل خیانت در گذشته، شناسایی انحراف های موجود در داخل و آگاهی از انواع روش های دشمن در اقدامات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و ملت ایران و... اقداماتی بوده که از آغاز انقلاب مورد توجه بوده است.شناسایی انحراف و عوامل منافقین، انحراف بنی صدر و عوامل و وابستگان به او، عوامل ضد انقلاب داخلی و خارجی، شناسایی خیانتکاران به انقلاب، شناسایی عوامل کودتا و انواع انحراف هایی که در زمان حیات امام خمینی و ابتدای انقلاب وجود داشت و ... تنها گوشه ای از اقدامات و تلاش های سربازان گمنام امام زمان است.

در دوران دفاع مقدس نيز سربازان گمنام در جبهه های جنگ و داخل شهرها، همواره حرکت های دشمن و عوامل داخل و خارج آن را شناسایی می کردند؛ چه در مناطق عملیاتی و چه در شهرها که برخی افراد مشخصات مورد نیاز دشمن را تهیه و منتقل می کردند، توسط سربازان گمنام شناسایی می شدند و ایثار و شهادت و جانبازی آنها در جبهه های جنگ باعث پیروزی رزمندگان اسلام شد.

عملیات گشت و شناسایی در مناطق جنگی از نفوذ در عمق نیروهای دشمن گرفته تا رشادت نیروهای اطلاعاتی در سخت ترین شرایط جنگ که نیازمند اطلاعات جدید برای مقابله با دشمن بوده ایم و برنامه ریزی برای مقابله با جاسوسان خارجی و داخلی که در شرایط سخت روزهای انقلاب، قصد رخنه در ارکان نظام و دولت را داشته اند و... کارهای سخت و پیچیده ای بوده که جز تلاش های 24 ساعته و گذشت و فداکاری و جدایی از زندگی و خانواده و شهر ودیار امکان پذیر نبوده است.

اين گونه اقدامات ادامه داشت تا كه اوج آن در فتنه‌ 88 خود را نمايان شاخت. شناسایی رفتار برخی افراد و گروه هایی که در آستانه انتخابات، به اهداف و نیات خود توجه داشتند و پس از جریانات انتخابات ریاست جمهوری، جریان فتنه را ایجاد کردند، یکی از برنامه های جدی نیروهای اطلاعاتی در شناسایی جریان فتنه و ضد انقلاب و منافقین بوده است.

در مقابله با جریان فتنه، بسیاری از افراد که قصد تخریب اموال عمومی و خدشه دار کردن اعتقادات مردم در روز عاشورا و ... را  داشتند توسط نیروهای اطلاعاتی کشور مهار شدند.

فتنه‌ 88 از حيث پيچيدگي‌هاي اطلاعاتي و امنيتي شايد سرآمد همه طرح‌ها و نقشه‌هاي قبلي دشمن بود. در فتنه‌ 88 دشمنان نظام هر آنچه در چنته داشتند رو كردند. تمامي گروه‌هاي ضد انقلاب و اپوزيسيون كه شايد از منظر انديشه و ديدگاه با يكديگر داراي تضادهاي اساسي بودند، در اين ماجرا گرد هم آمدند، چرا كه آنها در يك چيز و آن هم سرنگوني جمهوري اسلامي مشترك بودند.

بی گمان، اگر اقدامات بهنگام سربازان گمنام امام زمان از يك سو و حضور مردم و به ویژهجوانان انقلابي ايران از سویی دیگر در اين ماجرا نبود، دشمن مي‌توانست به اهداف خود دست يابد. اما همين دو عامل باعث شد كه همه‌ي آرزوهاي ضد انقلاب بر باد رود.

وزارت اطلاعات در اين سي سال از عمر انقلاب اسلامي، نشان داده كه وجودش تا چه اندزه مي‌تواند به انقلاب اسلامي خدمت كند، به ویژه انقلابي كه با انواع و اقسام تهديدها مواجه است؛ چه تهديدهاي داخلي و چه تهديدهاي خارجي. اين موضوعات باعث شده در سال‌هاي اخير كه دشمنان تلاش كرده‌اند براي ضربه زدن به انقلاب از هزاران ترفند و راه استفاده كنند، اهميت اين مجموعه چند برابر شود. به همين روي، چند وقت پيش رهبر انقلاب پس از سال‌ها، براي دیدن کردن از دستاوردهاي وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان به اين وزارت‌خانه رفتند.

به دليل همين، خدمات مخلصانه‌ ياران گمنام، اين وزارت‌خانه همواره در معرض هجوم حملات دشمنان و منافقان داخلي انقلاب بوده است. آنان از هر فرصتي براي ضربه زدن و شكستن ابهت و اقتدار اين نهاد استفاده كرده‌اند و به محض ديدن روزنه‌ا‌ي از اميد، اعمال و طرح‌هاي شوم خود را شروع كرده‌اند. در دروان حكومت سياه اصلاح‌طلبان، منافقين جديد تلاش كردند با طراحي و پياده‌كردن نقشه‌هايي چون قتل‌هاي زنجيره‌اي، ماجراي كوي دانشگاه و ترور سعيد حجاريان، اين نهاد انقلابي را متلاشي كنند كه با درايت و هشياري رهبر انقلاب و ياران گمنام امام زمان همه‌ي اين نقشه‌ها نقش بر آب شد.

حتي در دوران خدمت دولت اصولگرا هم دسيسه‌ها عليه اين وزرات و سربازان گمنام امام زمان خاتمه نيافت. به‌طوري كه برخي افراد سعي در حذف وزير محترم اطلاعات، حيدر مصلحي كه به حق يكي از بهترين وزراي اين وزارت‌خانه در طول حيات اين سي سال بود، داشتند. اما اين طرح هم با درايت و هوشياري ناخداي انقلاب، سيدنا القائد دفع و رفع شد. پس از انتشار نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به وزیر اطلاعات، شعار «مرگ بر منافق» در نمازخانه این وزارتخانه طنین انداز شد و سربازان گمنام نشان دادند كه به هیچ وجه خود را در دایره تنگ منافع حزبی و سیاسی جای نداده و تنها و تنها دل در گرو امر ولايت دارند.بي ترديد، رهبر انقلاب بهتر از هر كس ديگري در جريان حركت‌ها و عمليات‌ها و طرح‌هايي كه سربازان گمنام امام زمان به فرماندهي جناب مصلحي آغاز كرده بودند، بوده است. رهبر به خوبي مي‌دانست كه با رفتن مصلحي بسياري از كارهايي كه آغاز شده، ابتر خواهد ماند و به يقين يكي از دلایل مخالفت با عزل ايشان همين مسأله بوده است.

در ماه‌هاي اخير نيز ماجراي سردار مدحي و مستند الماسي براي فريب كه از رسانه‌ي ملي پخش شد، شاهكار ديگري از سربازان گمنام امام زمان بود كه تأثیر بسزايي روی جریان اپوزوسیون ‌گذاشت. حس بی‌اعتمادی و شک فزاینده به یکدیگر در درون قلمرو دشمن، اصلی‌ترین نتیجه این عملیات است. وقتی همه افراد ایشان با این نگاه به هم می‌نگرند که نکند این آدمی که الان دارم با او حرف می‌زنم و کلی اطلاعات محرمانه در اختیارش قرار می‌دهم، از نیروهای نفوذ کرده اطلاعات جمهوری اسلامی باشد، چه بلبشویی در خانه ویرانشان اتفاق می‌افتد. اصولاً با این نگاه یا هیچ کاری صورت نمی‌گیرد و یا آنقدر فیلتر و تجزیه تحلیل امنیتی ـ اطلاعاتی می‌شود که زمان تأثیرگذاری آن عمل از دست می‌رود و همه اینها یعنی نابودی دشمنان اسلام و انقلاب. چنان‌كه اخباري كه در اين چند روز از اردواگاه اپوزيسيون مي‌رسد نيز مؤيد همين مطلب است. سردرگمي، بي اعتمادي، از دست دادن روحيه، ناميدي همه و همه به شدت گريبانگير آنها شده است.

در نتیجه، شاهد این موضوع هستیم که با گسترش هرچه بیشتر عمق استراتژیک اطلاعاتی وزارت اطلاعات در درون خانه دشمن، مرزهای سوراخ موش ایشان كوچك و کوچکتر شده و با عنایت حق تعالی، شاهد نابودی کامل این مرزهای ظاهری و عنکبوتی خواهیم بود.
به هر حال، وزارت اطلاعات در اين سي سال از عمر انقلاب اسلامي، نشان داده كه وجودش تا چه اندازه مي‌تواند به انقلاب اسلامي خدمت كند، به ویژه انقلابي كه با انواع و اقسام تهديدها روبه روست؛ چه تهديدهاي داخلي و چه تهديدهاي خارجي. اين موضوعات باعث شده در سال‌هاي اخير كه دشمنان سعي كرده‌اند براي ضربه زدن به انقلاب از هزاران ترفند و راه استفاده كنند، اهميت اين مجموعه چند برابر شود.

گویا، وزارت اطلاعات وارد فاز جديدي از دوران مسئوليت خود شده است؛ مرحله‌اي كه بي گمان، اين آغاز راه است و افتخارات بزرگ ديگري نيز در راه است.

ما سربازان گمنام امام زمان را نمي‌شناسيم. حتي نمي‌دانيم نام و نشان آنها چيست و اهل كجايند. اما از صميم قلب و با نهايت خلوص و ايمان خود دعا مي‌كنيم، خداوند تك تك آنان را موفق و پيروز و سالم نگاه دارد تا در راه رسيدن به آرمان‌ها و اهداف مقدس انقلاب اسلامي باز هم حماسه بيافرينند. انشاء‌الله آن روز نيز نزديك است كه امام زمان با نداي «انا المهدي» خود جهان را زير و زبر خواهند كرد. و آن روز يقينا روزي است كه ديگر سربازان گمنام امام زمان، «گمنام» نيستند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 مهدی رسول پناه مهرداد سپهری