بازدید 4180
وي افزود: اميدواريم در آينده نيز سفرهاي ديگري به ساير كشورهاي اروپايي داشته باشيم. رئيس دستگاه ديپلماسي با بيان اينكه جمهوري اسلامي مصمم به توسعه و تقويت روابط خود با اتحاديه اروپاست، يادآور شد: اين آمادگي نيز از سوي اتحاديه اروپا وجود دارد و اميدواريم با حسن نيت طرفين در جهت رفع سوءتفاهمات و تقويت اعتماد متقابل به پيش برويم.
کد خبر: ۱۷۷۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۰ - ۰۰:۴۷ 15 July 2011
وزير خارجه كشورمان با بيان اينكه ايران مصمم به تقويت روابط با اروپاست و از سوي اروپا نيز اين آمادگي وجود دارد، گفت: اميدواريم با حسن نيت طرفين بتوانيم در جهت تقويت اعتماد متقابل به پيش برويم.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به ابوجا، علي‌اكبر صالحي وزير امور خارجه كشورمان پيش از ترك ابوجا پايتخت نيجريه در جمع خبرنگاران نتايج چهاردهمين اجلاس شوراي وزيران گروه دي‌-8 را بسيار خوب برشمرد و به تشريح توافقات حاصله در اين نشست پرداخت.

رئيس دستگاه ديپلماسي سفرش به نيجريه و ديدارهايش با وزير خارجه و رئيس جمهور اين كشور را مفيد و مؤثر ارزيابي كرد و در خصوص سفرش به دو كشور اروپايي اسلووني و اتريش خاطرنشان كرد: نتايج خوبي از اين دو سفر به دست آمد كه مورد استقبال مقامات اين دو كشور قرار گرفت.

وي افزود: اين دو سفر طلعيه و مقدمه خوب براي توسعه همكاري‌ها با اتحاديه اروپا خواهد بود و در هر دو سفر مطالب موردنظر دو طرف به صورت صريح و روشن مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

وزير خارجه كشورمان موضوعاتي چون روابط دوجانبه، تحولات منطقه، موضوعات مربوط به حقوق بشر، خلع سلاح هسته‌اي و عدم اشاعه اين سلاح‌ها را از جمله مواردي برشمرد كه با مقامات اين دو كشور پيرامون آن بحث و تبادل‌نظر كرده است.

وي افزود: اميدواريم در آينده نيز سفرهاي ديگري به ساير كشورهاي اروپايي داشته باشيم.
رئيس دستگاه ديپلماسي با بيان اينكه جمهوري اسلامي مصمم به توسعه و تقويت روابط خود با اتحاديه اروپاست، يادآور شد: اين آمادگي نيز از سوي اتحاديه اروپا وجود دارد و اميدواريم با حسن نيت طرفين در جهت رفع سوءتفاهمات و تقويت اعتماد متقابل به پيش برويم.

صالحي همچنين به توقف كوتاهش در الجزيره و ديدارش با وزير خارجه الجزاير اشاره كرد و گفت: در اين ديدار در مورد تحولات منطقه و از جمله تحولات ليبي به صورت مفصل گفت‌وگو شد.

وي عنوان كرد: در اين گفت‌وگوها تأكيد شد كه كشتاري كه در حال حاضر در ليبي صورت مي‌گيرد چه به خاطر جنگ داخلي و چه حملات ناتو بايد متوقف شود.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر الهام چرخنده دوره شبانه دانشگاه مکانیسم ماشه هفته دفاع مقدس