بازدید 1274
در حادثه بزرگ بعثت پیامبر همه هدایت خداوند نازل شد و درهای آسمان به صورت کامل به روی بشریت باز شد.
کد خبر: ۱۷۷۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۸ 15 July 2011
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران باید صادر کننده اصلی در جهان شود و در بازارهای جهانی حرف اول را بزند، اعلام کرد: امسال با صادرکنندگان و تولید‌کنندگان قرار گذاشته‌ایم که صادرات به 45 میلیارد دلار افزایش یابد.

به گزارش «تابناك»، به نقل از خبرنگار مهر به استان آذربایجان شرقی، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در مراسم افتتاح دو واحد تولید فولاد در عجب شیر و بناب با بیان اینکه آذربایجان دیار اندیشه های والا و ایمان های زلال و اراده های مستحکم است، اظهار داشت: تاریخ ایران سرشار از بزرگ مردی و فداکاری مردم آذربایجان است و بخش اصلی عزت و استقلال ایران مدیون فداکاری مخلصانه مردم عزیز آذربایجان است.

وی افزود: مردم این استان در طول سالیان اخیر مدافعین راستین اندیشه های الهی این سرزمین بوده اند .

رئیس جمهور به اتفاق عظیم بعثت پیامبر اشاره کرد و افزود: در حادثه بزرگ بعثت پیامبر همه هدایت خداوند نازل شد و درهای آسمان به صورت کامل به روی بشریت باز شد.

احمدی نژاد با بیان اینکه به دلیل حاکمیت طاغوت و خودخواهی بشریت نتوانست از همه خیرهای بعثت استفاده کند، گفت: پیامبر همه تلاش خود را به کار گرفت اما هدف کامل از بعثت محقق نشد.

وی ادامه داد: باید مردی از جنس پیامبر و متصل به آسمان و رها شده از همه نفسانیت بیاید عدالت را برپا کند و اندیشه ها را آزاد کند و بشر را در مسیر خیر به خداوند و زیبایی مطلق یار و یاور باشد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه حادثه بعثت با حادثه بزرگتری کامل خواهد شد، افزود: این حادثه برقراری حکومت عدل در سراسر زمین است و ملت ایران نیز صدها سال است که با این اندیشه والا زندگی می کنند.

احمدی نژاد با اشاره به نیاز مردم به حضرت ولی عصر (عج) گفت: مردم باید به سوی حضرت ولی عصر (عج ) بروند و احساس نیاز کنند، ما باید توحید و عدالت را مطالبه کنیم و حاکمیت امام را بخواهیم و در راه تحقق آن تلاش کنیم چرا که باید با اندیشه امامت و حضرت ولی عصر زندگی کرد.

وی به مفهوم انتظار اشاره و تصریح کرد: انتظار چشم دوختن و نشستن و مسئولیت را به آینده حواله دادن نیست بلکه انتظار عمل فعالانه رو به جلو است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ایران هوشمندانه عاشق حضرت ولی عصر هستند، اظهار داشت: برپایی جمهوری اسلامی یک فریاد بلند و دعوت الهی به این راه نورانی است و امروز ملت ایران دست اندرکار است تا در سرزمین ایران جامعه نمونه و الگو برپا کند تا در گوشه گوشه این سرزمین نشانه ای از حکومت حضرت ولی عصر و دعوت ایشان باشد.

احمدی نژاد همچنین به افتتاح دو واحد صنعتی در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: مجموعه کشت و صنعت آذربایجان خاوری بسیار جامع و ابتکاری و سرتاسر فایده است که همه فعالیت ها برای تولید مواد غذایی در آن صورت می گیرد که این از ویژگی های آذربایجان است که همواره کارهای بزرگ و ماندگار انجام می دهد و معتقدم ساخت این گونه پروژه ها حالت معجزه دارد.

وی با تاکید بر ساختن ایران گفت: ایران باید پیشرفته ترین کشور جهان شود و این شدنی است چرا که بهترین سرزمین، معادن ، فرصت های جغرافیایی و مردم در این کشور وجود دارند و در دانشگاههای ما بهترین متخصصین و پژوهشگران تربیت می شوند.

احمدی نژاد ادامه داد: ساختن ایران یک ماموریت الهی است چرا که پشتوانه انقلاب اسلامی و فرهنگ متعالی حاکم بر این سرزمین ساختن ایران است.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما باید به نقطه ای برسیم تا دنیا نتیجه حاکمیت توحید در کشورمان را ببیند و پیشرفت های زیاد را در اثر این حاکمیت متوجه شود.

وی با بیان اینکه ساختن ایران یک کار انقلابی و جهادی است اظهار داشت: نمی شود در کشوری که دایه دار عدالت است شاهد فقر، تبعیض و بی عدالتی باشیم و عیب است جوانان تحصیلکرده بیکار باشند و کاری برای آنها وجود نداشته باشد.

احمدی نژاد تاکید کرد: برای ما عیب بزرگی است که شخصی که از بیرون به ما نگاه می کند در کار ما نقصی ببیند و باید از همه جهات نمونه باشیم و هر کسی به ایران نگاه می کند تحت تاثیر اخلاق و پیشرفت های مردم ایران قرار بگیرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما باید مرجع مدیریت در جهان شویم، اظهار داشت: ملت ایران شایستگی و توان این موضوع را دارند و دشمنان نیز با این پدیده مخالفند و اگر فقر و عقب ماندگی در کشور ما وجود داشته باشد آنها مخالفتی ندارند و تنها پیشرفت ها آنها را عصبانی می کند.

وی در همین زمینه تصریح کرد: دشمنان برای جلوگیری از حاکمیت توحید و عدالت می خواهند کانون اصلی جوشش آن را در عقب ماندگی نگه دارند تا ایران ساخته نشود.

احمدی نژاد تاکید کرد: دشمنان ایران همواره می خواهند حرف و حدیث های موهوم و بی ربط از این سرزمین منتشر شود ولی باید بدانیم زمانی موفق هستیم که اگر کسی در مورد ایران سخنی به زبان آورد تنها در مورد پیشرفت های علمی باشد.

رئیس جمهور ادامه داد: تحریم ها و بازیهایی که دشمنان طراحی می کنند برای عدم پیشرفت و الگو نشدن ایران است اما هر کسی که برای آبادانی ایران تلاش می کند مجاهد در راه خداوند است و افرادی که به دنبال یاس و ایجاد ناامیدی در مردم هستند دشمنان حرکت توحیدی ملت ایران هستند.

وی تاکید کرد: برنامه پنجم اهداف متعالی را برای کشورمان مشخص کرده و منابع و امکانات نیز موجود است بنابراین باید در یک حرکت جهشی ایران را بسازیم و معتقدم برخی که وقت ملت ایران را متوقف می کنند متوجه نیستند چه ضرری به ملت ایران می زنند.

احمدی نژاد با بیان اینکه انتظار دارم کارآفرینان، نوآوران و مدیران در آذربایجان همانند گذشته در عرصه ساختن ایران الگو شوند، گفت: در این صورت ظرف مدت کوتاهی ظرفیت های کشور فعال می شود.

رئیس جمهور ادامه داد: باید به نقطه ای برسیم که اقتصاد در کشورمان شفاف شود و همه فعالیت ها به صورت روان انجام گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ایران باید صادر کننده اصلی در جهان شود و در بازارهای جهانی حرف اول را بزند اظهار داشت: به این دلیل این اتفاق تاکنون تحقق نیافته است که تصمیم جدی در این خصوص نگرفتیم اما اگر تصمیم بگیریم به سرعت می توانیم این موضوع را عملی کنیم.

احمدی نژاد همچنین تصریح کرد: امسال با صادرکنندگان و تولید کنندگان قرار گذاشته ایم که صادرات به 45 میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه صادرات کالا از ایران فقط اقتصادی نیست و یک اقدام فرهنگی است، گفت: هنگامی که افراد در هر نقطه ای از جهان کالای ایرانی را می بینند به دنبال فرهنگ و اعتقادات مردم ایران می روند و این یک ارزش بالاست.

رئیس جمهور افزود: انتظار دارم آذربایجان شرقی در پایان سال جاری رتبه اول صادرات غیر نفتی را از آن خود کند و به نحوی این رتبه را کسب کند که تا 50 سال آینده هیچ استانی نتواند این رتبه را کسب کند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه از همه دولت های گذشته تشکر می کنم، گفت: در دولت های نهم و دهم چند برابر گذشته کار عمرانی صورت گرفت که اعتقاد به مردم، جلوگیری از ریخت و پاش ها از مهمترین دلایل آن است.

وی در عین حال تاکید کرد: هنوز به صورت کامل جلوی ریخت و پاش ها گرفته نشده است اما توانسته ایم برخی دستها را قطع کرده و جلوی دست اندازیها به بیت المال را بگیریم.

رئیس جمهور ادامه داد: هنگامی که ریخت و پاش ها جمع می شود برخی جیغ و فریاد می کشند و به بهانه های دیگر به دولت حمله می کنند.

احمدی نژاد تصریح کرد: با وجود تمام این ناملایمت ها پای ولایت و امامت ایستاده ایم و حتی اگر حنجره ها را پاره کنند از این راه نورانی نخواهیم گذشت.
 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر سم رایسین قتل عام صبرا و شتیلا مکانیسم ماشه حیران هفته دفاع مقدس