بازدید 1583
کد خبر: ۱۷۶۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۰ - ۲۳:۵۸ 10 July 2011
معاون هماهنگی و امور مناطق و محیط زیست گفت: برنامه ریزیهای لازم برای جا‌بجایی صنایع و صنوفی نظیر آبکاریها، طلاسازان، شیمیایی‌فروشها و چند صنف دیگر صورت گرفته و محلهای جایگزینی نیز از سوی شهرداریهای مناطق پیشنهاد شده است.

به گزارش مهر، احمد حسن پور با تاکید بر اینکه شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع مزاحم شهر تهران به دنبال از بین بردن و یا حذف صنایع و مشاغل و یا حذف خدمت رسانی به مردم نیست، اظهار کرد: در مرحله اول تلاش می کنیم تا صنایع مورد نیاز شهروندان را با اصلاحاتی در جایگاه خود نگه داریم اما در صورتی که مزاحمت برای مردم و یا بخشی از شهر و شهروندان را به همراه داشته باشند چاره ای جز حذف و انتقال آنها به نقطه دیگری از شهر نداریم.

وی در تعریفی از مشاغل مزاحم برای شهر تهران گفت: مشاغلی که آلودگی صوتی، بصری و یا آلودگی های شیمیایی در بر داشته باشد و در نهایت زمینه مزاحت را فراهم کند و در مواجهه با چنین صنایع و مشاغلی یا با ایجاد ضوابط آنها را اصلاح و سازگار با محیط شهری کرده و در صورتی که زمینه هیچ تغییر و اصلاحی با محیط شهری وجود نداشته باشد اجازه ادامه فعالیت را از آنها می‌گیریم.

معاون هماهنگی و امور مناطق و محیط زیست شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع مزاحم شهر تهران تصریح کرد: ترجیح شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع مزاحم شهر تهران بر این است که این صنایح شرایط خود را اصلاح کرده و یا تغییر کاربری بدهند و در فاصله صدور رای بدوی این اصلاح صورت گیرد و در غیر این صورت رای نهایی صادر شده و شهرداری اقدام به تعطیلی می‌کند. اما در عمده موارد امکان هماهنگی و اصلاح وجود نداشته و مجبور به اقدام سلبی با این صنایع و مشاغل مزاحم می‌شویم.

حسن‌پور به شهرکهای صنعتی و صنفی در نظر گرفته شده برای این صنایع نیز باید ضوابط و مشخصات خاص خود را داشته باشند و افزود: قرار نیست آلودگیهای صوتی، هوا، فاضلاب و یا شیمیایی با این صنایع به شهرک‌های صنفی و صنعتی منتقل شود و تمام تلاش ما حذف این آلودگی‌هاست.

وی گفت: صنایع شهر تهران به سه گروه صنایع سبز که امکان حذف آنها وجود ندارد ، صنایع زرد که با اصلاح و جا‌بجایی‌هایی امکان تبدیل آنها به مجتمعهای درون شهری وجود دارد و در نهایت صنایع و مشاغل قرمز که امکان ادامه فعالیت آنها در درون شهر وجود ندارد و باید به خارج از شهر منتقل شوند.

حسن پور اضافه کرد: در حال حاضر برای جا‌بجایی صنایع و صنوفی نظیر آبکاریها، طلاسازان، شیمیایی‌فروشها و چند صنف دیگر برنامه ریزی‌ صورت گرفته و محلهای جایگزینی نیز از سوی شهرداریهای مناطق پیشنهاد شده است. ضمن اینکه در مورد این جا‌بجایی‌ها شهرداریهای مناطق به طور مستقیم و جدی این موضوعات را پیگیری می‌کنند. در عین حال به دنبال زمین مناسبی برای صنف چوب فروشیها و جعبه سازیها در حریم شهر تهران هستیم که برای این صنوف هم شهرداریهای مناطق زمینهایی را پیشنهاد داده‌اند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه مراوه تپه علیرضا رزم حسینی هفته دفاع مقدس آنفلوانزا مصطفی ادیب