بازدید 10139
مسابقات دووميداني قهرماني آسيا ـ ژاپن

حدادي و مرادي، مردان طلایی آسیا

پرونده تيم ملي دووميداني ايران در نوزدهمين دوره رقابت‌هاي قهرماني آسيا با شش مدال و كسب رده هفتمي بسته شد. نوزدهمين دوره مسابقات دووميداني قهرماني آسيا از پنجشنبه گذشته با حضور 507 ورزشكار زن و مرد آسيايي در شهر كوبه آغاز شده و امروز يكشنبه به پايان رسيد. تيم ايران با دو مدال طلا، دو نقره و دو برنز با مجموع شش مدال، هفتم شد.
کد خبر: ۱۷۶۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۰ - ۲۲:۴۹ 10 July 2011
سرویس ورزشی «تابناک» ـ در اين دوره از مسابقات، تيم ملي ايران با شش مدال، (دو مدال طلا، در پرتاب ديسك و دهگانه از سوي احسان حدادي و هادي سپهرزاد، دو مدال نقره از سوي سجاد مرادي در دوي 800 و 1500 متر، يك مدال برنز در پرتاب وزنه از سوي ليلا رجبي و يك مدال برنز در دوي 4 در 400 متر تيمي به كار خود پايان داد.

بنا بر این گزارش، تيم ملي ايران در هجدهمين دوره رقابت‌هاي قهرماني آسيا در گوانگجوي چين، دو مدال طلا در پرتاب ديسك 800 متر از سوي احسان حدادي و سجاد مرادي، دو مدال نقره از سوي محمد صميمي و هادي سپهرزاد در پرتاب ديسك و دهگانه و دو مدال برنز از سوي ليلا رجبي در پرتاب وزنه و تيم چهار در 400 متر امدادي به دست آورده بود.

در پايان نخستين روز از رقابت هاي دو و ميداني قهرماني آسيا، در حالي بحريني ها به لطف درخشش دوندگان آفريقايي الاصل خود در دوي ده هزار متر زنان و مردان در صدر جدول رده بندي مدالي قرار گرفتند كه ايران با تنها مدال طلاي احسان حدادي در مكان پنجم حضور دارد.
 
در اين رده بندي، بحرين با دو طلا و دو نقره، چين با يك طلا، سه نقره و يك برنز، هند با يك طلا، يك نقره و يك برنز، يك طلا و چهار برنز و ايران با يك طلا به ترتيب اول تا پنجم هستند.

در رقابت هاي امروز، احسان حدادي نخستين مدال طلاي اين رقابت ها را در ماده پرتاب ديسك براي ايران به ارمغان آورد.

در دیگر موادي كه فينال آنها امروز برگزار شد، در دوي ده هزار متر زنان و مردان بحريني ها، در پرتاب چكش زنان ژاپن، در پرتاب نيزه زنان چين و در پرش طول زنان هند به مدال طلا دست يافتند.

507 ورزشكار از چهل كشور قاره كهن در 42 ماده زنان و مردان در اين مسابقات با هم رقابت کردند.
تيم ملي دو و ميداني ايران با 24 ورزشكار در 21 ماده اين رقابت ها شركت كرده است.

دو طلا و يك نقره در كاروان ايران سپهرزاد، در روز دوم

ستاره روز دوم مسابقات آسيايي دو و ميداني نوزدهمين دوره مسابقات دو و ميداني آسيا در شهر كوبه ژاپن در جريان است و دومين روز از رقابت‌هاي آن جمعه به پايان رسيد. مسابقات قهرماني آسيا در شرايطي در حال پيگيري است كه ژاپني ها به دلیل ميزباني، تلاش گسترده‌اي را براي كاهش فاصله خود از چيني‌ها آغاز كرده‌اند و توجه بيشتر به ورزشكاران ژاپني و نتايج آنها، كاملا در رسانه‌هاي اين كشور به چشم مي خورد.

ورزشكاران ايران نيز در همين گير و دار در تلاشند كه ركوردهاي ملي خود را بالا برده و نيم‌نگاهي نيز به مدال‌هاي پرشمار اين رقابت‌ها داشته باشند. در نخستين روز اين رقابت‌ها و در رشته‌هاي پرتابي، احسان حدادي، قهرمان بلامنازع ديسك آسيا باز هم گل كاشت و چهارمين مدال طلاي آسيايي خود را به دست آورد. حدادي كه ركورددار آسياست، با پرتاب 62 متر و 27 سانتي‌متر توانست اقتدار خود را نشان دهد و براي چهارمين بار طلاي مسابقات قهرماني آسيا را به گردن بياويزد.

حدادي در هفته‌هاي اخير به شدت از شرايط ورزشكاران اين رشته و به ویژه بدون مربي ماندن خود گلايه‌مند بود؛ اما با وجود این، در اين رقابت‌ها حضور يافت و بدون مربي قهرمان شد. در دومين روز از اين مسابقات، چيني‌ها همچنان سيطره خود را بر دو‌وميداني آسيا نشان دادند، ولی عملكرد ورزشكاران ايراني هم خوب بود، به گونه ای که در رشته 1500 متر مردان سجاد مرادي به مدال نقره دست يافت.

سجاد كه رقابت سختي با دوندگان كويتي و سريلانكايي داشت، در پايان پس از محمد العازمي، دونده كويت و با اختلاف كمتر از يك ثانيه دوم شد و روي سكو رفت. سجاد چهره پراميد ايران در مسابقات 800 متر نيز هست كه فردا و در روز پاياني اين رقابت برگزار مي‌شود.
اما شاهكار ديگر ورزشكاران ايراني در رشته دهگانه به وقوع پيوست؛ جايي كه هادي سپهرزاد ورزشكار پرتلاش و قدرتمند ايران براي نخستين بار به قهرماني در آسيا رسيد. هادي سپهرزاد كه تاكنون دو مدال نقره در رقابت‌هاي آسيايي و بازي‌هاي آسيايي گوانگژو به دست آورده بود، اين بار در رقابتي سخت با ورزشكاراني از ژاپن و هند به مقام نخست دست پيدا كرد.

سپهرزاد با 7506 امتياز مدال طلا را به چنگ آورد و ناكاموراي ژاپني را با 7478 امتياز و اندير سينگ از هند را با 7358 امتياز پشت سر گذاشت. عبدالجليل توماج، ديگر ورزشكار ايران نيز در اين رشته به مقام پنجم رسيد.

در ديگر مسابقات نيز بانوان ايراني در رشته‌هاي گوناگون به مصاف با رقباي آسيايي خود رفتند و يك ركورد ملي نيز جابه‌جا شد. مریم طوسی، دونده سرعت ايران پس از موفقيت در دور مقدماتي به رقابت نهايي راه يافت و در فینال ماده 100 متر زنان با ثبت رکورد 11 ثانیه و 81 صدم ثانیه، رکورد ایران را جابه‌جا کرد؛ اما در رده‌ای بهتر از ششمی آسیا قرار نگرفت.

لیلا ابراهیمی دونده 1500 متر ایران نيز به فينال راه پيدا كرد، ولی در پایان، با زمان 4 دقیقه و 28 ثانیه و 33 صدم ثانیه در این ماده، مقامي بهتر از هشتمي به دست نياورد.

چين صدرنشين رده بندي مدال ها

تيم چين در پايان سومين روز از مسابقات دو و ميداني قهرماني آسيا در صدر و ايران در رده پنجم رده بندي مدال ها قرار گرفته اند. به گزارش روز شنبه ايرنا، در پايان سومين روز مسابقات قهرماني آسيا، رقابت هاي 27 ماده به پايان رسيده و مدال هاي آنها توزيع شده است.

چين با پنج طلا، 9 نقره و پنج برنز، بحرين با پنج طلا، دو نقره و دو برنز،‌ ژاپن با چهار طلا، ‌9 نقره و 9 برنز،‌ قزاقستان با چهار طلا، 9 نقره و 9 برنز و ايران با دو طلا و يك نقره در رده هاي اول تا پنج رده بندي مدال هاي اين رقابت ها هستند. تا پايان سومين روز از اين مسابقات براي كشورمان، احسان حدادي در پرتاب ديسك و هادي سپهرزاد در دهگانه دو مدال طلا و سجاد مرادي در 1500 متر يك مدال نقره به دست آورده اند.

نوزدهمين دوره مسابقات دو و ميداني قهرماني آسيا از پنجشنبه در ورزشگاه يادبود يونيورسياد شهر كوبه ژاپن آغاز شده است. 507 ورزشكار از چهل كشور قاره كهن در 42 ماده زنان و مردان در اين مسابقات با هم رقابت مي كردند. تيم ملي دو و ميداني ايران با 24 ورزشكار در 21 ماده اين رقابت ها شركت كرده است.

رده‌بندي تيم‌ها به شرح زير است:

تيم ژاپن با یازده مدال طلا، ده نقره و یازده برنز با مجموع 32 مدال؛ نخست
تيم چين با ده طلا، دوازده نقره و پنج برنز و مجموع 27 مدال؛ دوم
بحرين با پنج طلا، دو نقره و دو برنز و مجموع 9 مدال؛ سوم
كويت با سه طلا، چهارم
قطر با سه طلا، پنجم
قزاقستان با دو طلا، سه نقره و سه برنز با مجموع هشت مدال؛ ششم
تيم ايران با دو طلا، دو نقره و دو برنز با مجموع شش مدال؛ هفتم

آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان را در «تابناک» ورزشی بخوانید
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی