بازدید 16369
۵
پس از پایان نماز جمعه در سراسر كشور؛
اين قطعنامه، تنها يك شعار و اعلام موضع براي راهپيمايي امروز نيست، بلكه يك سند جدي از سوي همه جامعه زنان ايراني است و براي هر يك از بندهاي آن در ستاد مردمي ترويج عفاف و حجاب، كميته پيگيري تشكيل خواهيم داد و نتايج را مستمر از دستگاه‌هاي مسئول پيگيري مي‌كنيم و در مقابل هر گونه كوتاهي واكنش جدي و عملي نشان خواهيم داد.
کد خبر: ۱۷۵۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۴ 08 July 2011
سرویس فرهنگی ـ امروز جمعه هفدهم تیر ماه، در آستانه 21 تیر ماه، روز عفاف و حجاب و به منظور حفظ و لزوم پاسداشت این ارزش ایرانی ـ اسلامی، با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی راهپیمایی سراسری نمازگزاران جمعه در شهرهای کشور برگزار شد.

به گزارش «تابناک»، همگام با راهپیمایی نمازگزاران تهرانی و تجمع بزرگ زنان محجبه در جلوی دانشگاه تهران، حاميان حفظ حجاب و عفاف در سراسر كشور ضمن برپايي راهپيمايي، اجراي قانون حجاب و عفاف را از همه نهادهاي مسئول خواستار شدند.

بنا بر این گزارش، هزاران زن و مرد ايراني، امروز پس از پایان نماز جمعه با راهپيمايي از ضرورت حفظ حجاب و عفاف در جامعه دفاع كرده و از مسئولان دولتي خواستند تا قانون گسترش حجاب و عفاف را كه از سال 84 به تصويب رسيده با تلاش بيشتري اجرا كنند.همچنین راهپيمايان، امروز با فرياد شعارهايي همچون؛ «خامنه‌اي رهبر است حجاب ما سنگر است»، «بنيان خانواده در سايه عفاف است»، «صيانت از خون شهيد رعايت حجاب است»، «امنيت اخلاقي جامعه در گرو حجاب است»، «حجاب برتر ما چادر است چادر است»، «اختلاط زن و مرد زمينه فساد است»، «يا فاطمه شعار ماست حجاب افتخار ماست» و «سلامت جامعه حق جوانان ماست»، اجراي قانون حجاب و عفاف را خواستار شدند.

در پایان نیز راهپيمايان حجاب و عفاف قطعنامه ای به شرح زير منتشر کردند:

بسم الله الرحمن الرحيم

77 سال از روزي كه رضاخان عامل استعمار انگليس براي اجبار زنان به كشف حجاب، خانه خدا مسجد گوهرشاد را به توپ بست و جمعيّت مدافع ارزش الهي عفاف را كه در آنجا متحصن گرديده بودند به شهادت رساند، مي‌گذرد. در تمام اين سال‌ها استعمارگران غربي، گاهي با زور و جنايت قلدرمآبانه و گاهي با توطئه و نيرنگ و در سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي با تبليغات گسترده، تلاش زيادي براي محروم ساختن زنان ايران از اين ارزش والاي الهي انجام داده‌اند.

امّا زنان قهرمان و بيدار ايران با مقاومت در مقابل تمام اين زورگويي‌ها و تحميل‌هاي گسترده تبليغات، نشان داده‌اند كه حاضرند از جان خود بگذرند ولي از عفت و حجاب خود هرگز.

گواه اين ادعا فقط زنان به خون تپيده در مسجد گوهرشاد نيستند؛ چادر تركش خورده شهيد مريم فرهانيان، چادر خونين تير خورده شهيد نسرين افضل و هفت هزار زن شهيد انقلاب اسلامي و دفاع مقدس كه چادر را كفن خود ساختند، شواهد زنده اين حقيقت است.

پايداري جانانه زنان قهرمان ايران در پاسداري از اين اصالت انساني، نه تنها موجب استمرار اين ارزش در كشور عزيزمان گرديده، بلكه امروز شاهد آن هستيم كه در پرتو اين ايستادگي، پيام حجاب جهاني شده است و صدها ميليون زن غيرتمند كشورهاي اسلامي و حتي ساكنان كشورهاي غير اسلامي مبارزات گسترده و عميقي را براي احياء اين فريضه الهي آغاز كرده‌اند كه حضور ميليوني زنان محجبه در تظاهرات بيداري اسلامي كشورهاي منطقه مبارزات زنان اروپایي براي حضور محجبه در دانشگاه‌ها و شهادت مروه شرويني تنها نمونه‌هايي از آن است.امروز پيام عفت زن ايراني قلوب جهانيان را فتح كرده و مي‌رود تا حكام فاسد و زورگو را هم بر جاي خود بنشاند و وادار به تمكين در مقابل اين خواسته الهي مردم كند.

قدرت هاي شيطاني كه از اين پيشروي گسترده زنان مسلمان وحشت زده شده‌اند براي مقابله با اين خيزش عظيم مردمي تلاش مي‌كند با خدشه‌دار كردن پايگاه اصلي اين پيام و با ترويج فساد و بي‌بند و باري و ترويج مدل‌هاي غربي در ايران به دست عده قليل مزدوران خود، اوضاع را به ‌نفع خود تغيير دهد؛ غافل از آنكه زنان ايراني بيدارند و مي‌دانند كه 33 سال حكومت با الگوي انگليسي از سال 1299 بر ايران و 25 سال حكومت با الگوي آمريكايي از سال 1332 ثمره و حاصلش جامعه ايراني با 75% بي‌سوادي مطلق زنان بود و در مقابل پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و گذشت 32سال از حكومت بر اساس الگوي اسلامي ثمره‌اش جامعه‌اي با اكثريت قاطع زنان انديشمند، محقق كه موفق به اشغال اكثريت كرسي‌هاي دانشگاهي كشورشده و در عرصه‌هاي مختلف اجتماعي، سياسي و اقتصادي و در ابعاد ملي و بين‌المللي درخشش قابل تحسين داشته‌اند، گرديده است.

امّا از آنجا كه نمي‌بايد از مكر دشمنان غافل بود، وظيفه خود مي‌دانيم مطالبي را به دستگاه‌هاي كشور درباره انجام وظايف مهمّ خودشان در مقابل تهاجم دشمن به مباني اخلاقي و تربيتي جامعه اسلامي يادآوري كنيم.

اين قطعنامه فقط يك شعار و اعلام موضع براي راهپيمايي امروز نيست بلكه يك سند جدي از سوي همه جامعه زنان ايراني است و براي هر يك از بندهاي آن در ستاد مردمي ترويج عفاف و حجاب، كميته پيگيري تشكيل خواهيم داد و نتايج را مستمر از دستگاه‌هاي مسئول پيگيري مي‌كنيم و در مقابل هرگونه كوتاهي واكنش جدي و عملي نشان خواهيم داد.

1ـ از دولت و همه دستگاه‌هاي كشور مي‌خواهيم قانون ارزنده عفاف و حجاب مصوب 14 دي‌ ماه 1384 را با قاطعيت اجرا كنند.

2ـ از همه دستگاه‌هاي فرهنگي و رسانه‌ها به ويژه صداوسيما مي‌خواهيم ضمن معرفي الگوهاي برتر و غرورآفرين زنان مسلمان و آثار پربركت حجاب در ارتقای فرهيختگي و فرزانگي زنان كشور آثار زيانبار فرهنگ غربي و نتايج مخرب آن در فروپاشي اجتماعي غرب و نابودي كانون خانواده‌ها را تبيين كنند و به تصوير كشند.

3ـ كاركنان دولت در محيط اداري الگوي مؤثري بر رفتار اجتماعي‌اند از دولت مي‌خواهيم هر گونه كاستي و ضعف در اين الگو را هر چه سريع‌تر مرتفع نمايد.4ـ از وزارت خارجه جمهوري اسلامي ايران مي‌خواهيم با ديپلماسي فعال از حقوق زنان مظلوم مسلمان براي حفظ اصالت اسلامي خود در مقابل حكومت‌هاي ضد حقوق‌بشر اروپایي و آمريكايي مجدانه دفاع کند.

5ـ از وزارت آموزش و پرورش مي‌خواهيم مباني حجاب و عفاف و حقوق زن در اسلام همچنين واقعيت‌هاي ناشي از اجراي تفكر غربي در فروپاشي جوامع غربي را به صورت مستند و مستدل در كتاب‌هاي درسي وارد كنند.

6ـ از وزارت صنعت و تجارت مي‌خواهيم با كمك اصناف محترم از توليد و فروش كالاهاي مفسده انگيز و البسه نامناسب با شئون اسلامي جداً جلوگیری کنند.

7ـ ضمن اعلام بيزاري از مكاتب فاسد و غيرت سوز و خانمان برانداز غربي از وزارت ارشاد مي‌خواهيم قاطعانه از توليد و انتشار آثار ضد فرهنگي و مغاير عفت عمومي و استفاده ابزاري از زن جلوگيري كند.

8ـ از وزات علوم و تحقيقات و فناوري مي‌خواهيم به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه دختران براي تحصيلات عاليه مجبور به ترك شهر و ديار خود نباشند و بتوانند در شهر يا دست کم در استان خود ادامه تحصيل دهند.

9ـ همچنين از وزارت علوم و تحقيقات و فناوري و دانشگاه آزاد اسلامي مي‌خواهيم دست کم در هر استان يك دانشگاه و در تهران بزرگ دو دانشگاه ويژه زنان تخصيص يا تأسيس نمايند.

10ـ از قوه قضائيه و نيروي انتظامي مي‌خواهيم با مروجان فساد و دايركنندگان مجالس فاسد معامله مفسد في‌الارض كنند و از همه ظرفيت‌هاي قانوني اداره اماكن براي برخورد با توليد و عرضه كالاهاي مفسده‌انگيز بهره‌گيري نمايند.

11ـ ما شركت كنندگان در اين راهپيمايي به كميته‌هاي ده گانه ستاد مردمي ترويج عفاف و حجاب، وكالت مي‌دهيم كه از جانب ما مصوبات اين قطعنامه را از دستگاه‌هاي مسئول پيگيري و نتيجه را جهت اقدامات بعدي به اطلاع مردم برسانند.

والسلام عليكم و رحمت الله و بركاتهاشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۵
سید یاسر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۸
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۸
خوش به غیرت این زن ها که از بعضی زنان مردچهره بسیار با غیرت ترند. خداوند نگهدارشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
ریشه های بی حجابی را تابناک با دعوت از کارشناسان بررسی کند.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۰
به نظر من بجای برخورد با بدحجابی باید بدنبال بهبود حجاب بود آیا پوشیدن رنگهای شاد حرام است وقتی صحبت از بدحجابی می شود آنهایی که به قول معرف بدحجاب هستند فکر می کنند حتما باید چادر به سر کنند تا با حجاب شود در صورتی که چنین نیست باید تذکراتی در خصوص آرایشهای تند و زننده داده شود که جلب توجه می کند. مثلا منظور از حجاب پوشش بدن است یعنی برهنه نبودن بدن حالا چه فرقی می کند با چه رنگی و چه پارچه ای اگر با این راه حل پیش بروید مطمئا نتیجه بهتری گرفته می شود. در حال حاضر آرایش زننده بیشتر از بدحجابی تحریک کننده است. باید این فرهنگ جا بیافتد که آرایش کردن برای همسر و در خانه باشد نه اینکه برعکس یا چرا تا قبل از این دختران در چند دهه گذشته آرایش نمی کردند ولی الان فرقی بین دختر و زن نیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۰
دمشون گرم
بالاخره یکی در مقابل این همه حرمت شکنی یه کاری کرد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر علی شمقدری قتل عام صبرا و شتیلا مکانیسم ماشه توافق اسرائیل و بحرین حیران