بازدید 1607
/مسابقات وزنه‌برداري قهرماني جوانان جهان ـ مالزي/
وزنه‌بردار دسته 105 كيلوگرم ايران در مسابقات وزنه‌برداري قهرماني جوانان جهان 2011 مالزي به مقام هفتم رسيد.
کد خبر: ۱۷۵۴۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۰ 07 July 2011
به گزارش فارس ، رقابت‌هاي وزنه‌برداري قهرماني 2011 جوانان جهان صبح امروز به وقت تهران به ميزباني پنانگ مالزي در حالي پيگيري شد كه كيا قدمي، ملي‌پوش وزن 105 كيلوگرم ايران به نمايندگي از كشورمان به مبارزه 9 وزنه بردار ديگر رفت.

در دسته 105 كيلوگرم كيا قدمي با مجموع 362 كيلوگرم ورودي در مكان هشتم و پس از وزنه‌برداراني از لتوني و اكوادور با ركورد ورودي 380 كيلوگرم قرار داشت. اگر چه قبل از برگزاري رقابت، اميدي به كسب مدال به وي نمي‌رفت اما از آنجايي كه امتيازات اين وزنه‌بردار مي‌توانست تأثير بسزايي در قهرماني كشورمان داشته باشد، قدمي تمام تلاش خود را براي زدن بهترين وزنه ها انجام داد.

قدمي در حركات يكضرب وزنه 167 كيلوگرمي را بالاي سر برد و هفتم شد. وي در حالي به اين عنوان رسيد كه در حركت سوم خود وزنه 171 كيلوگرمي را انداخت.
در اين بخش ديويد آروي آلوز از اكوادور با مهار وزنه 183 كيلوگرم اول شد و وزنه برداران قزاقستان و لتوني با مهار وزنه‌هاي 175 و 173 كيلوگرمي دوم و سوم شدند.

در حركات دوضرب نيز كيا قدمي كه ابتدا وزنه 201 كيلوگرمي را بالاي سر برده بود در مرتبه دوم درخواست وزنه 207 كيلوگرمي را كرد كه در مهار اين وزنه ناموفق بود تا كار وي به حركت سوم بكشد اما قدمي باز هم در مهار وزنه 207 كيلويي ناكام ماند تا با 201 كيلوگرم در مكان ششم قرار بگيرد.
در اين بخش نيز وزنه بردار اكوادوري با مهار وزنه 210 كيلويي قهرمان شد و وزنه‌برداران لتوني و كره‌جنوبي دوم و سوم شدند.

در مجموع نيز ديويد آروي آلوز از اكوادور با مجموع 393 كيلوگرم قهرمان شد، آرتور پليسنيكس از لتوني با مجموع 383 نايب قهرمان جهان شد و دائه جون از كره‌جنوبي با مجموع 378 كيلوگرم سوم شد.
كيا قدمي نيز با مجموع 368 كيلوگرم در مكان هفتم رقابت‌ها قرار گرفت.

در ادامه رقابت‌ها و در دسته 105+ كيلوگرم امروز ايران دو نماينده ديگر دارد. بهادر مولايي با مجموع 395 كيلوگرم بالاتر از ديگر رقبا است و عليرضا كاظمي‌نژاد با ركورد ورودي 375 كيلوگرم در مكان سوم قرار دارد.
كسب مدال توسط اين دو وزنه بردار نيز مي‌تواند ايران را در پايان رقابت‌ها بالاتر از ساير رقيبان نگه دارد.

* برنامه ادامه رقابت‌هاي سي‌و‌هفتمين دوره مسابقات وزنه‌برداري قهرماني جوانان جهان به شرح زير است:
گروه A دسته 105+ كيلوگرم (پنج‌شنبه 16 تير - ساعت 12 به وقت تهران)

در روز اول رقابت‌هاي وزنه‌برداري قهرماني 2011 جوانان جهان مجيد عسگري از كشورمان در دسته 56 كيلوگرم موفق شد مدال نقره جهان را به خود اختصاص دهد. در روز سوم مسابقات نيز جابر بهروزي از كشورمان در دسته 69 كيلوگرم به مدال برنز رقابت‌هاي قهرماني جهان رسيد و كنار آن نيز مدال طلاي يك‌ضرب رقابت‌ها را كسب كرد.
همچنين كيانوش رستمي، پراميدترين وزنه‌بردار ايران موفق به كسب 2 مدال طلا در حركات دوضرب و مجموع و يك مدال نقره در حركات يك‌ضرب دسته 85 كيلوگرم شد.
سعيد محمدپور نيز در دسته 94 كيلوگرم موفق به كسب 3 مدال طلاي ديگر براي ايران شد.

مجيد عسگري در 56 كيلوگرم، جابر بهروزي در 69 كيلوگرم، كيانوش رستمي در 85 كيلوگرم، سعيد محمدپور و ياسين باقري در 94 كيلوگرم، كيا قدمي در 105 كيلوگرم و بهادر مولايي و عليرضا كاظمي‌نژاد در 105+ كيلوگرم 8 وزنه‌برداران ايران در اين رقابت‌ها هستند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه جنگ قره باغ علیرضا رزم حسینی عیسی آل کثیر هفته دفاع مقدس مصطفی ادیب