بازدید 4679
شكايت حجت‌الاسلام رسايي در دو مرحله در شعبه 34 مجتمع مذكور مورد رسيدگي قرار گرفت و رئيس شعبه رسيدگي كننده، دستور موقت رفع توقيف از هفته‌نامه «9 دي» را صادر كرد كه به دليل موقت بودن اين دستور، دادگستري تهران بايد آن را براي اجرا تأیيد كند.
کد خبر: ۱۷۵۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۴ 06 July 2011
در پي رسيدگي به شكايت مديرمسئول هفته‌نامه «9 دي» از هيأت‌ نظارت بر مطبوعات به دستگاه قضايي به دليل توقيف اين نشريه، قاضي پرونده دستور موقت رفع توقيف «9 دی» را صادر كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، دادگاه رسيدگي به شكايت حجت‌الاسلام حميد رسايي مديرمسئول هفته‌نامه «9 دی» از هيأت نظارت بر مطبوعات در روزهاي سه‌شنبه 31 خرداد و دوشنبه 13 تير ماه جاري در شعبه 34 مجتمع قضايي شهيد بهشتي تهران برگزار شد.

هيأت نظارت بر مطبوعات روز دوشنبه بيست و سوم خرداد، هفته‌نامه «9 دی» را به دليل «انتشار مطالب اقتصادي بدون قيد زمينه آن در مجوز نشريه، انتشار كاريكاتوري از سيدمحمد خاتمي با لباس روحانيت و تغيير صاحب‌امتياز «9 دی» بدون اطلاع هيأت نظارت» توقيف كرد.

مديرمسئول هفته‌نامه «9 دی» در اعتراض به رأي مذكور بر اساس تبصره 2 ماده 10 قانون مطبوعات كه تصريح دارد، تصميمات هيأت نظارت بر مطبوعات مانع از شكايت و اقامه دعواي ذينفع در محاكم نخواهد بود، از هيأت نظارت در مجتمع قضايي شهيد بهشتي تهران شكايت كرد و خواستار رفع توقيف موقت از نشريه متبوعش شد.

شكايت حجت‌الاسلام رسايي طي دو مرحله در شعبه 34 مجتمع مذكور مورد رسيدگي قرار گرفت و رئيس شعبه رسيدگي كننده، دستور موقت رفع توقيف از هفته‌نامه «9 دی» را صادر كرد كه به دليل موقت بودن اين دستور، دادگستري تهران بايد آن را براي اجرا تأیيد كند.

پيش از اين، روزنامه همشهري كه به دليل ترويج بهائيت از طريق انتشار آگهي اين فرقه ضاله توقيف شده بود و همچنين روزنامه «فرهنگ آشتي» كه از سوي هيأت نظارت بر مطبوعات لغو مجوز شده بود، با دستور موقت دستگاه قضايي رفع توقيف شدند اما رفع توقيف موقت «9 دی» دو هفته به طول انجاميده است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر الهام چرخنده دوره شبانه دانشگاه مکانیسم ماشه هفته دفاع مقدس