بازدید 3768
«آقای جنتی با عنوان یک چهره شاخص می​تواند نقش موثری در ایجاد وحدت بین اصولگرایان ایفا کند، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که ایشان در این ترکیب نهایی قرار بگیرند. امید است که به درخواست​های متعدد در این زمینه توجه شود.»
کد خبر: ۱۷۵۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۲ 05 July 2011
حضور احتمالی دبیر شورای نگهبان در ترکیب کمیته انتخاباتی اصولگرایان، موضوعی است که غرویان از آن خبر داد اما برخی دیگر از اصولگرایان، آن را بعید خواندند.

محسن غرویان در گفت​وگو با خبر آنلاین از درخواست​های زیادی برای حضور آیت​الله جنتی در ترکیب کمیته 2+6+4+3 خبر داد و تصریح کرد: «آقای جنتی با عنوان یک چهره شاخص می​تواند نقش موثری در ایجاد وحدت بین اصولگرایان ایفا کند، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که ایشان در این ترکیب نهایی قرار بگیرند. امید است که به درخواست​های متعدد در این زمینه توجه شود.»

وی در پاسخ به اینکه آیا حضور آیت​الله جنتی به منزله ورود یا دخالت شورای نگهبان در انتخابات تلقی نمی​شود؟، گفت: «حضور ایشان منافاتی با دبیری شورای نگهبان ندارد.»

اما پرویز سروری نماینده تهران با بیان اینکه «بعید می​دانم آقای جنتی وارد شوند» به خبرآنلاین گفت: «با توجه به جایگاه ایشان در شورای نگهبان، بعید است که او در این موضوع ورود یابد. خود آقای جنتی نخواهد پذیرفت که به عنوان ناظر بر انتخابات، در کنار این مجموعه قرار بگیرد.»

غلامرضا مصباحی​مقدم عضو جامعه روحانیت مبارز نیز با بیان اینکه آیت​الله جنتی در این عرصه وارد نشده​اند، به خبرآنلاین گفت: «عمده تلقی​ها از محوریت جامعتین در ایجاد اجماع میان اصولگرایان در انتخابات آتی است که نماد آن هم آیت​الله مهدوی کنی و آیت​الله یزدی هستند. ممکن است آیت​الله جنتی در سطح این افراد، برای مشورت دعوت شوند اما ایشان به دلیل آنکه دبیر شورای نگهبان هستند، بعید است که وارد کمیته​های انتخاباتی شوند.»

گفتنی است غرویان در ادامه گفت​وگوی خود با اشاره به اینکه شرایط سیاسی و اجتماعی بسیار تاثیر گذارتر از هر مدل سیاسی برای انتخابات آینده است، اظهار داشت: «مدل 2+6+4+3 می​تواند یکی از مدل​های نیل به وحدت در بین اصولگرایان باشد. اما به طور دقیق نمی​توان مشخص کرد که چه مدلی جواب می​دهد. زیرا تا برگزاری انتخابات مجلس نهم، اتفاقات زیادی رخ می​دهدکه به مراتب تاثیر بیشتری بر انتخابات خواهد گذاشت. بنابراین نمی​توان مدل دیگری ارائه کرد.»

وی در ادامه افزود: «اصولگرایان باید به نظرات جامعتین عمل کنند زیرا جامعتین همواره در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت می​کنند. همچنانکه در انتخابات گذشته نیز اینچنین بوده است.»

غرویان در مورد احتمال حضور برخی از چهره​ها از سوی جامعتین در کمیته تصمیم​گیر برای اجماع اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم، تصریح کرد: «انتخاب جامعتین یک تصمیم درون گروهی است که نمی​توان در مورد آن اظهار نظر کرد. این انتخاب با رای اکثریت اعضا انجام می​شود.»

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه جنگ قره باغ علیرضا رزم حسینی عیسی آل کثیر هفته دفاع مقدس مصطفی ادیب
آخرین اخبار