بازدید 6857
۵
پیام رهبر انقلاب به همایش «مبارزه جهانی با تروریسم»:

ادعای مبارزه غرب با تروریسم، بسی وقاحت آمیز است

آمریکا و انگلیس و... با پرونده سیاه خود در رفتارهای تروریستی، داعیه مبارزه با تروریسم را نیز به ادعاهای گزاف خود افزوده اند/ تروریست هایی که در دهه 60 هزاران نفر را بی رحمانه به خاک و خون کشیدند و از جمله در یک حادثه 72 نفر از نخبگان علمی و سیاسی و مسئولان بلند پایه کشور، و در حادثه ای دیگر، رئیس جمهور و نخست وزیر کشورمان را به شهادت رساندند، اکنون در حمایت دولت ها و دولتمردان اروپایی و زیر حمایت آنان زندگی می کنند.
کد خبر: ۱۷۲۹۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۷ 25 June 2011
حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی به مناسبت آغاز به کار همایش مبارزه جهانی با تروریسم، با اشاره به سابقه قدرت های سلطه گر در اقدامات تروریستی و حمایت از رژیم تروریستی صهیونیست و سیاهه بلند بالای آنها در پشتیبانی مالی و تبلیغاتی از تروریست های سازمان یافته و در عین حال ادعای مبارزه با تروریسم، تاکید کردند: یکی از کارهای اساسی نشست کنونی، تعریف روشن و دقیق از تروریسم است و جمهوری اسلامی ایران مبارزه با این پدیده شیطانی را تکلیفی تخلّف ناپذیر برای خود می داند و تلاش در راه این مبارزه بزرگ را با قدرت ادامه خواهد داد.

به گزارش «تابناک»، متن پیام مقام معظّم رهبری به همایش مبارزه جهانی با تروریسم، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

میهمانان گرامی، حضار محترم! از شما که برای بررسی یکی از پدیده های مصیبت بار کنونی بشر یعنی تروریسم گرد آمده اید تشکر می کنم و به شما خوش آمد می گویم. این بررسی ها که بی شک باید ادامه یافته و به عزمی آگاهانه و تلاشی صادقانه در جامعه ی جهانی منتهی شود، خواهد توانست گامی اساسی در مهار تروریسم و نجات بشر از این پدیده ی دردناک باشد انشاءالله.

 ما با اعتماد به هدایت و کمک الهی، امیدوارانه این کار  را پی می گیریم و با همراهی همه ی دلسوزان صادق و احساس کنندگان مسئولیت به پیش خواهیم رفت.

تروریسم پدیده ئی تازه و محصول دوران های اخیر نیست، ولی پیدایش سلاح های هولناک و آسان شدن کشتارهای جمعی و فاجعه بار، این پدیده ی زشت را صدها برابر مهیب تر و خطرناک تر کرده است.

نکته ی مهم و تکان دهنده ی دیگر، محاسبات شیطانی قدرت های مسلّطی است که بهره برداری از تروریسم را به مثابه ی ابزاری برای رسیدن به هدف های نامشروع، وارد چرخه ی سیاست ها و برنامه ریزی های خود کرده اند.

حافظه ی تاریخی ملت های منطقه ی ما هرگز فراموش نخواهد کرد که دولت های استعمارگر چگونه برای غصب فلسطین و فراری دادن ملت مظلوم آن از خانه و کاشانه ی خود، گروه های تروریستی جرّاری مانند آژانس بین المللی صهیونیزم و بیش از ده گروه مشابه دیگر را سازماندهی کردند و فاجعه ی «دیریاسین» و نظایر آن را پدید آوردند.

رژیم صهیونیستی از آغاز پیدایش خود تا امروز نیز علناً به رفتارهای تروریستی در درون و بیرون فلسطین ادامه داده و بی شرمانه آنها را اعلام هم کرده است. سردمداران قبلی و کنونی رژیم صهیونیستی، آشکارا به تاریخ تروریستیِ خود و حتی در مواردی به شرکت خود در عملیات ترور، افتخار می کنند.

نمونه ی دیگر، رژیم ایالات متحده ی امریکا است که در چند دهه ی اخیر، سیاهه ی بالابلندی از رفتارهای تروریستی و نیز پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از تروریست های سازمان یافته در کشورهای این منطقه، پدید آورده است. حملات مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین به خانوارهای بی دفاع در روستاها و مناطق محروم در افغانستان و پاکستان که بارها جشن عروسی آنها را به عزا مبدّل کرده است، جنایات بلک واتر در عراق و کشتار شهروندان و نخبگان عراقی، کمک به گروه های بمب گذار در ایران و عراق و پاکستان، ترور دانشمندان هسته ئی در ایران با همکاری موساد، سرنگون کردن هواپیمای مسافری ایران در خلیج فارس و کشتن حدود سیصد کودک و مرد و زن مسافر... گوشه هایی از این سیاهه ی ننگین و فراموش نشدنی است.

آمریکا و انگلیس و برخی دولت های غربی دیگر، با پرونده ی سیاه و محکوم کننده ی خود در رفتارهای تروریستی، داعیه ی مبارزه با تروریسم را نیز به ادعاهای گزاف خود افزوده اند. تروریست هایی که در دهه ی 1360 هزاران نفر را بی رحمانه به خاک و خون کشیدند و از جمله در یک حادثه 72 نفر از نخبگان علمی و سیاسی و مسئولان بلند پایه ی کشور، و در حادثه ئی دیگر، رئیس جمهور و نخست وزیر کشورمان را به شهادت رساندند، اکنون در حمایت دولت ها و دولتمردان اروپایی و زیر حمایت آنان زندگی می کنند.

با چنین رفتارهایی، ادعای مبارزه با تروریسم، بسی وقاحت آمیز است.

آمریکا و دولت های اروپایی دنباله رو آن، در همین حال، گروه های مبارز فلسطینی را که به مبارزه ئی مظلومانه برای نجات سرزمین خود مشغولند، تروریست می نامند. این تعریف اغواگر از تروریسم، یکی از پایه های اصلیِ مشکل تروریسم در جهان کنونی است.

در نظر سردمداران نظام سلطه، تروریسم عبارت است از هرآنچه منافع نامشروع آنان را تهدید کند. آنان مبارزانی را که از حق مشروع خود در مقابله با اشغالگر و مداخله گر استفاده می کنند، تروریست می دانند ولی هسته های خبیث و مزدور خود را که بلای جان و امنیت مردم بی گناه اند، تروریست نمی شناسند.

یکی از کارهای اساسی نشست کنونی شما می تواند تعریف روشن و دقیق از تروریسم باشد.

ما با تکیه بر تعالیم اسلام که کرامت انسانی یکی از سرلوحه های آن است و کشتن یک انسان بی گناه در آن به مثابه ی قتل همه ی انسانها به شمار می رود، و به عنوان ملتی که در سه دهه ی گذشته متحمل خسارت های سنگین از تروریسم خشن شده است، مبارزه با این پدیده شیطانی را تکلیفی تخلف ناپذیر برای خود می دانیم و تلاش در راه این مبارزه ی بزرگ را با قدرت ادامه خواهیم داد بحول الله و قوته.

والسلام علیکم و علی عبادالله العالمین
سیدعلی خامنه ای
3/تیرماه/1390
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
از همه وقیحانه تر حمایت کنگره آمریکا از تیم رجوی است جنایات آنها را در نظر بگیرند اگر کمی وجدان داشته باشند دم از مبارزه با تروریسم نمی زنند
اون وقت بیچاره مسلمونا باید تروریست شناخته بشن.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم