بازدید 7666

بیانیه بسیج دانشگاه مذاهب بمناسبت 16 آذر

کد خبر: ۱۳۴۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۵ 05 December 2010
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی به مناسبت 16 آذر بیانیه صادر کرد.

به گزارش «تابناک» متن این بیانیه به شرح زیر است:

در سالی که مزین به نام همت مضاعف وکار مضاعف می باشد، در حالی به استقبال روز دانشجو می رویم که ملت ایران بخصوص دانشجویان آگاه، از امتحان بزرگ سال گذشته، سرافرازانه بیرون آمدند. اما در این بین، حادثه طبیعی سیل پاکستان دل هر انسانی را به درد آورد؛ بنا بر حدیث نبوی(ص) که:«اگر مسلمانی فریاد کمک خواهی و مدد طلبی مسلمانی را بشنود و او را اجابت نکند و به فریادش نرسد، دیگر مسلمان نیست.»، انتظار آن می رفت که کشورهای اسلامی و مسلمانان برای حضور چشمگیر در عرصه امداد رسانی به این سیل زدگان، گوی سبقت را از یکدیگر بربایند؛ که متاسفانه تاکنون شاهد به وقوع پیوستن این امر نبوده ایم.

لذا بنا بر تکلیف عقلی وشرعی خویش و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر امداد رسانی به مسلمانان سیل زده پاکستان، برخود فرض دانستیم که طبق رسالت اسلامی ـ انقلابی خویش قدمی هرچند کوچک را در کمک رسانی به این سیل زدگان بر داریم.

در همین راستا بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن پیشنهاد نامگذاری روز دانشجوی امسال به نام "روز همدردی با دانشجویان سیل زده پاکستان" در نظر دارد مبلغ 000/000/10 ریال را به دانشجویان سیل زده اختصاص دهد  تا هر چند ناچیز توانسته باشد المی از آلام آنان را تسکین بخشد.

امید است که با پیوستن دانشجویان و تشکل های دانشجویی به این حرکت، قدمی بزرگ، زیبنده جنبش دانشجویی ایران اسلامی برداشته شود.

و در آخر با زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدای عرصه علم و جهاد، بالاخص استاد شهید دکتر شهریاری، ثواب این عمل انسان دوستانه را به آن شهدای والا مقام تقدیم می نماییم.

والسلام علیکم
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی