بازدید ۲۹۸۶۸۵
انواع قمار در دربار پهلوی به شکل یک تفریح روزمره درآمده بود. اما در دربار هیچ کس در قماربازی به پای اشرف نمی‌رسید. «از مشکلات اخلاقی اشرف قماربازی مفرط او بود... اشرف بیشتر شب‌های تابستان در رستوران دربند، بساط قمار راه می‌انداخت و زمستان‌ها هم این بساط در کاخ اختصاصی به راه بود.» اشرف چنان در قماربازی خود را صاحب انحصار می‌دید که به گزارش ساواک جلسات قمار دربار شاهنشاهی که قبلاً در کاخ اختصاصی برقرار می‌شد به کاخ والاحضرت اشرف پهلوی منتقل گردیده و...
کد خبر: ۱۲۹۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳ 05 February 2018

اشرف پهلوی سومین دختر رضاخان است. اولین دختر رضاخان «همدم السلطنه» نام داشت و حاصل ازدواج رضاخان با زنی به نام «صفیه» بود. صفیه خانم از اهالی همدان بود که رضاخان در اوایل انتصاب به فرماندهی آتریاد قزاق همدان، وی را صیغه نمود و پس از یک سال طلاق داد.

به گزارش «بولتن»، دومین همسر رضاخان «تاج الملوک» نام داشت، وی فرزند یکی از فرماندهان ارشد قوای قزاق به نام تیمورخان آیرملو بود که در جریان انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ روسیه به همراه خانواده اش به ایران مهاجرت کرده و در تهران اقامت گزیده بود.


تاج الملوک دختری قد کوتاه و زشت رو و به اصطلاح عوام «ترشیده» بود و هنگام ازدواج با رضاخان بیش از ۲۴ سال از سنش می‌گذشت که درآن زمان برای ازدواج سن زیادی بود زیرا عموم خانواده‌ها مطابق رسوم رایج دختران خود را تا پیش از سن ۱۸ سالگی به خانه بخت می‌فرستادند. اما این مسایل برای رضاخان اهمیت نداشت. برای رضاخان که دوران کودکی و نوجوانی و جوانی خود را به عنوان «تابین» (قزاق بدون درجه همانند سرباز) در فوج قزاق گذرانده بود، این نکته مهم بود که با دختر یکی از امرای ارشد این فوج ازدواج می‌کند. ارتشبد فردوست در این مورد می‌نویسد: «در آن زمان برای رضاخان افتخاری بود که با یک دختر میرپنج ازدواج کرده است...»

از راست: اشرف، شمس، رضاخان، محمدرضا

 

اولین فرزند تاج الملوک، شمس نام داشت که دو سال بزرگ‌تر از «اشرف» بود. اشرف در روز چهارم آبان ۱۲۹۸ ه- ش. چند ساعت پس از تولد محمدرضا پهلوی در خانه‌ای واقع در کوچه ضلع شمال شرقی میدان حسن آباد تهران به دنیا آمد. با تولد اشرف و محمدرضا تحولات بزرگی در زندگی رضاخان پدید آمد و از سوی ژنرال آیرون ساید- فرمانده نیرو‌های انگلیسی در بین النهرین- برای فرماندهی کودتای نظامی علیه احمدشاه قاجار انتخاب شد و در فرصتی کمتر از یک سال وی، در سوم اسفند ۱۲۹۹ به همراه سیدضیاءالدین طباطبائی به عنوان فرمانده نظامی کودتا به تهران حمله کرد و در کودتایی بدون خونریزی این شهر را تصرف کرده و از سوی شاه به عنوان وزیر جنگ معرفی شد. رضاخان به همین دلیل تولد محمدرضا و اشرف را خوش یمن تلقی می‌کرد و پیشرفت هایش در عرصه‌های سیاسی - نظامی را مرهون قدوم این کودکان می‌دانست. او تمام عاطفه اش را به پای محمدرضا می‌ریخت و آنچنانکه باید و شاید به اشرف محبت نمی‌کرد، تاجایی که اشرف خود نیز متوجه این تفاوت و تبعیض شده بود و بعد‌ها به هنگام تدوین خاطراتش به این موضوع اشاره کرد:

«قبل از من خواهر دوست داشتنی ام، شمس به دنیا آمده بود و حالا هم پسری متولد شده بود که رؤیا‌های پدر و مادرم را برآورده می‌ساخت. این حقیقت که من در همان روزی متولد شده بودم که محمدرضا پهلوی ولیعهد و شاه آینده ایران به دنیا آمده بود، همیشه این فکر را در من تقویت می‌کرد که هرگز نباید از پدر و مادرم انتظار داشته باشم محبت و علاقه مخصوصی نسبت به من اظهار نمایند.»

اشرف در مدرسه زرتشتی‌ها تحصیل کرد. زبان فرانسه را توسط مادام «ارفع» در خانه خواند و با مطالعه رمان‌هایی به زبان فرانسه به داستان‌های عاشقانه فرانسوی علاقه‌مند شد. او در دوران نوجوانی و بلوغ با مهرپور تیمور تاش فرزند وزیر دربار رضاخان روابطی داشت، اما پس از آن که تیمور‌تاش به اتهام جاسوسی برای شوروی مطرود رضاخان شد، این رابطه پایان یافت.

 

اشرف در ۱۳۱۷ به اصرار پدر و علیرغم میل باطنی اش با علی‌قوام پسر ابراهیم قوام ـ. قوام‌الملک ـ. ازدواج کرد. البته اشرف قبل از ازدواج زمینه فساد داشت و این نکته را بسیاری از درباریان و افراد نزدیک به او مورد اشاره قرار داده اند. اما ازدواج با علی قوام را یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در بی بند و باری و گرایش‌های فسادآلود وی می‌دانند. از جمله ارتشبد فردوست در این مورد می‌نویسد:

«ازدواج اشرف با علی قوام در زندگی اشرف عواقب وخیمی گذارد. البته قبل از ازدواج با علی می‌دانستم که اشرف آمادگی زیادی برای فساد دارد... ازدواج با علی قوام در اشرف یک عقده شدید]به وجود آورد و این روحیه او را تشدید کرد...»


اشرف و علي محمد قوام در روز ازدواج

روحیات علی قوام هم این وضعیت را تشدید کرد. زیرا وی موجودی بشدت فرصت طلب بود و بیشتر از اینکه به نفس ازدواج و زناشویی و کانون خانواده بیندیشد، در فکر منافعی بود که پیوند با دربار برایش مهیا می‌ساخت. او به هیچ وجه در اندیشه وظایفش به عنوان یک شوهر نبود. اشرف در خاطرات خود به این نکته اشاره می‌کند و می‌نویسد:

«شوهرم از این بی علاقگی و یا از اینکه بین ما هیچگونه محبتی وجود نداشت، به هیچ وجه ناراحت نبود. چنین می‌نمود که او به همین راضی است که رسماً شوهر دختر شاه باشد. او کمترین توجهی به این نداشت که ما باید با هم زندگی زناشویی واقعی داشته باشیم...»

با حمله متفقین به ایران و تبعید رضاشاه، شمس پهلوی و شوهرش فریدون جم به همراه فاطمه پهلوی و برادرهایش در معیت رضاخان به جزیره موریس در اقیانوس هند رفتند و اشرف به همراه شوهرش در تهران ماند. رفتن پدر و اشتغالات برادرش در کار‌های مملکتی موجب شد تا اشرف از آزادی عمل بیشتری در ارتباط با مردان برخوردار باشد.اشرف و اسدالله علم

 

در آن زمان کشور در اختیار نیرو‌های متفقین قرار گرفت و نیرو‌های نظامی آمریکا و شوروی و انگلیس کشور را به تسخیر خود در آوردند. فردوست اوضاع تهران را بدین گونه توصیف می‌کند:

«وضع این سه نیرو (انگلیس، شوروی و آمریکا) از نظر برخورد و رفت و آمد با مردم متفاوت بود... در تهران نیرو‌های شوروی در انظار عمومی دیده نمی‌شدند... انگلیسی‌ها نیز کمتر دیده می‌شدند و غالباً در باشگاه‌های خود بودند. ولی وضع آمریکایی‌ها به کلی متفاوت بود. آن‌ها در خیابان امیرآباد یک باشگاه داشتند که مخصوص افسران و درجه دارانشان بود. روزانه به هر کدام یک بسته‌ای به عنوان جیره غذایی می‌دادند، که هر بسته برای مصرف ۶-۵ نفر کافی بود. در هر یک از این بسته‌ها انواع و اقسام کنسروها، انواع نان ویتامینی که باید روزانه مصرف می‌کردند، دو بطری ویسکی و دو بسته سیگار خوب بود. آمریکایی‌ها به سرعت باشگاه امیرآباد را به مرکز فحشا تبدیل کردند. کامیون‌های آمریکایی به مرکز شهر می‌آمدند و دختر‌ها را جمع می‌کردند و به باشگاه می‌بردند. دختر‌هایی که به این اوضاع تمایل داشتند، صف می‌کشیدند و منتظر می‌ماندند. مثل اینکه در صف اتوبوس هستند. کامیون‌های روباز ارتش آمریکایی می‌آمد و دویست، سیصد دختر را سوار می‌کرد و می‌برد. آمریکایی‌ها هر چند پول نداشتند، ولی با همین بسته‌ها دختر‌ها را راضی می‌کردند. من با یکی از کسانی که به باشگاه می‌رفت آشنایی داشتم و دیدم که انبارخانه او تا زیر سقف از این بسته‌ها چیده است. هر روز که می‌رفتند یک یا دو بسته می‌گرفتند. این بسته‌ها قیمت گرانی داشت و خرید و فروش می‌شد. یکی از کسانی که با آمریکایی‌ها رفت و آمد داشت خاله محمدرضا بود که اکنون شاه ایران شده بود...»

اشرف پهلوی هم در شمار زنان و دخترانی بود که بی پروا به باشگاه آمریکایی‌ها می‌رفت و با سربازان آمریکایی رابطه برقرار می‌کرد. خودش در این مورد می‌نویسد:

«در اولین سال‌های پس از رفتن پدرم به تبعید، تغییرات مهمی در زندگی من ایجاد شد. با وجود آنکه ما در دوره‌ای پر از اضطراب زندگی می‌کردیم، حضور این همه خارجی در تهران سبب شده بود که این سال‌ها برای من به صورت دوره‌ای برای کشف و شناخت چیز‌های تازه درآمد. شهر تهران فعالیت و جنب و جوش بیشتری پیدا کرده و در پیرامون ماطنین موسیقی و زبان‌های گوناگون به گوش می‌رسید. افکار و عادات و رسوم خارجی کم کم شروع به خودنمایی می‌کرد، با وجود آن که من آدم محتاطی هستم و در آن زمان با عده معدودی روابط خصوصی داشتم، بی اندازه کنجکاو بودم بدانم دیگران چگونه زندگی می‌کنند و افکار و احساسات آنان چیست؟ با از بین رفتن کنترل شدیدی که پدرم نسبت به ما اعمال می‌کرد و در شرایط حاد و پر فراز و نشیب دوران جنگ، من آزاد بودم که برنامه روزانه ام را آن طوری که خودم می‌خواستم تنظیم کنم... با در نظر گرفتن شیفتگی خاصی که به فرهنگ غربی پیدا کرده بودم، هنگامی که شنیدم... سربازان آمریکایی به پایگاه امیرآباد خواهند آمد، نتوانستم جلوی خودم را بگیرم... دلم می‌خواست یک شب را بدون دردسر و دور از تشریفات رسمی در چنین مجلسی بگذرانم. از این رو...]به صورت ناشناس به امیرآباد می‌رفتم... رابطه سربازان آمریکایی نسبتاً گرم و دوستانه بود...»

در بهمن ۱۳۲۰ که فوزیه همسر اول شاه به حالت قهر عازم مصر شد، اشرف به درخواست برادرش با فوزیه همسفر شد. اما سفر اشرف به مصر و مشاهده میهمانیها، باشگاه‌های شبانه، مجالس رقص و مشروبخواری و معاشرت‌ها و معاشقه‌های درباریان مصری، اشرف را بیشتر از گذشته، بی‌قید و بند ساخت. اشرف در سفر به مصر عاشق یک کارمند اداره بیمه به نام احمد شفیق شد و او را به تهران آورد و در اسفند ۱۳۲۲ رسماً با وی ازدواج کرد. به دنبال این ازدواج، شفیق به اصرار اشرف از ملیت مصری خود دست کشید و ملیت ایرانی پذیرفت.

روحیات علی قوام هم این وضعیت را تشدید کرد. زیرا وی موجودی بشدت فرصت طلب بود و بیشتر از اینکه به نفس ازدواج و زناشویی و کانون خانواده بیندیشد، در فکر منافعی بود که پیوند با دربار برایش مهیا می‌ساخت. او به هیچ وجه در اندیشه وظایفش به عنوان یک شوهر نبود. اشرف در خاطرات خود به این نکته اشاره می‌کند و می‌نویسد:

«شوهرم از این بی علاقگی و یا از اینکه بین ما هیچگونه محبتی وجود نداشت، به هیچ وجه ناراحت نبود. چنین می‌نمود که او به همین راضی است که رسماً شوهر دختر شاه باشد. او کمترین توجهی به این نداشت که ما باید با هم زندگی زناشویی واقعی داشته باشیم...»

با حمله متفقین به ایران و تبعید رضاشاه، شمس پهلوی و شوهرش فریدون جم به همراه فاطمه پهلوی و برادرهایش در معیت رضاخان به جزیره موریس در اقیانوس هند رفتند و اشرف به همراه شوهرش در تهران ماند. رفتن پدر و اشتغالات برادرش در کار‌های مملکتی موجب شد تا اشرف از آزادی عمل بیشتری در ارتباط با مردان برخوردار باشد.


اشرف و همسر دومش احمد شفيق

انواع قمار در دربار پهلوی به شکل یک تفریح روزمره درآمده بود. اما در دربار هیچ کس در قماربازی به پای اشرف نمی‌رسید. «از مشکلات اخلاقی اشرف قماربازی مفرط او بود... اشرف بیشتر شب‌های تابستان در رستوران دربند، بساط قمار راه می‌انداخت و زمستان‌ها هم این بساط در کاخ اختصاصی به راه بود.» اشرف چنان در قماربازی خود را صاحب انحصار می‌دید که به گزارش ساواک «جلسات قمار دربار شاهنشاهی که قبلاً در کاخ اختصاصی برقرار می‌شد به کاخ والاحضرت اشرف پهلوی منتقل گردیده و روز‌های چهارشنبه هر هفته اعضاء خاندان جلیل سلطنتی پس از صرف ناهار تا پاسی از شب به بازی مشغول می‌گردند.» در این جلسات، قمار نه به عنوان یک بازی و تفریح، بلکه به عنوان برد و باخت جدی صورت می‌گرفت. طبق همین گزارش «والاحضرت شاهپور محمودرضا مبلغ ۵/۲ میلیون ریال باخته‌اند.» نقش اشرف در قماربازی دربار، نقش یک تشویق کننده بود و حتی «محمدرضا را به مجالس قمارش دعوت می‌کرد و سپس او را تشویق و تحریک می‌کرد.»


اشرف وقتی به خارج از کشور می‌رفت نیز یک مشتری دائم قمارخانه‌های اروپا بود. در سال، ۱۳۳۱ که هنوز فساد دربار به اوج خود نرسیده بود، به گزارش ساواک اشرف در تعطیلات عید نوروز «در یکی از قمارخانه‌های پاریس مبلغی در حدود سیصد و پنجاه هزار ریال باخته بود.» در اواخر عمر رژیم اشرف بیشتر اوقات خود را در قمارخانه‌های اروپایی می‌گذراند. این زندگی شخصیت دوم دربار شاهنشاهی ایران بود.


اشرف در سفر به مصر در ميان اعضاي خانواده سلطنتي
اشرف، ملك فاروق (پادشاه مصر)، فائزه (خواهر فوزيه)، فوزيه (همسر اول محمدرضا)دربار پهلوی به رغم همه شعارهای مبارزه با مواد مخدر، خود به آن آلوده بود . حتی رضا شاه نیز به مواد مخدر معتاد بود .همسرش ملکه مادر بر این داستان شگفت اعتراف دارد: «رضا مطابق عادت معمول صبحها که از خواب بلند می‌شد، به اندازه‌ی یک پشت ناخن تریاک استعمال می‌کرد و ایضاً شبها هم.»

اشرف نیز در قاچاق مواد مخدر شهرت جهانی یافته بود. فردوست معتقد است «اشرف قاچاقچی بین‌المللی و به طور مسجل عضو مافیای آمریکاست». فردوست به عنوان مسئول دفتر ویژه اطلاعات مدعی است اشرف «هر جا که می‌رفت در یکی از چمدانهایش هروئین حمل می‌کرد و کسی جرأت نمی‌کرد آن را بازرسی کند.»

در سال 1348 به دليل حمل يك چمدان حاوي ترياك در فرودگاه زوريخ بازداشت شد اما پليس سوئيس پس از بررسي گذرنامه سياسي او و با توجه به نسبتش با محمدرضا پهلوي او را آزاد كرد. با اين حال در اسفند همين سال وي به رياست كميسيون حقوق بشر ايران نيز منصوب شد!


اشرف در جریان همکاری با باندهای بین‌المللی تا نزدیکی مرگ نیز رفت. صبح (شهریور 1356) هنگامی که از یکی از کازینوهای پاریس به طرف منزل می‌رفت، یک اتومبیل راه را بر آنها مسدود کرد و اتومبیل اشرف را به رگبار بست. یکی از همراهان اشرف، به نام خواجه‌نوری کشته شد ولی اشرف جان سالم به در برد. بیشتر تحلیلگران در روزنامه‌های غربی این ترور را توسط باندهای مافیا دانستند که به خاطر اختلاف مالی به اشرف اعلام خطر کرده‌اند و قصد کشتن وی را نداشته‌اند.

معروفترین قاچاقچی عتیقه در دربار، شهرام پسر اشرف بود. وی یک گروه مجهز گنج‌یاب و حفار را در خدمت داشت. آنها را به تپه‌ها و مناطق تاریخی می‌فرستاد تا اشیای عتیقه را از خاک بیرون بکشند.

اشرف در تحمیل هزینه سفر به دولت، گوی سبقت را از همگان ربوده بود. طبق اسناد منتشر شده هزینه‌های اشرف در مسافرتهاي به خارج، رشد تصاعدی داشته است. در حالی که در سال 1349 در مسافرتش به آمریکا فقط 1000 دلار بابت مخارج از وزارت دربار دریافت نموده، در سال 1356 در سفری به آمریکا نیم میلیون دلار هزینه به بیت‌المال تحمیل کرده است. البته اگر مسافرتهای اشرف نیز مانند هزینه‌هایش از رشد برخوردار باشد، باید تحمیل هزینه سفر اشرف بر دولت ایران سرسام‌آور باشد. طبق همان اسناد، اشرف برای مسافرتهای خارجی خود در چند نوبت دیگر به دستور وزارت دربار ارز گرفته است. در 6 دی ماه 56، دو میلیون دلار برای مسافرت به سوئیس. در 8 دی ماه 56، 300000 دلار برای مسافرت یک ماهه و نیمه به سوئیس و تایلند. در 9 اسفند 56، 3000000 فرانک فرانسه برای مسافرت به پاریس.


در حال بازديد از تخت جمشيد
1- اشرف 2- مهدي بوشهري (همسر سوم اشرف) 3- جواد آشتياني 4- فريدون توللي 5- كريم ورهراماشرف در سال 1344 که وضعیت مالی ایران به شدت وخیم بود تنها هفت دستگاه اتومبیل سوار اپل، مرسدس بنز 230 و 220 کادیلاک، جاگوار و بیوک از طریق گمرک تهران وارد کرده است و در سال 1346 سه دستگاه شورلت و مرسدس بنز بر این ماشینها افزود و شاید باور نکردنی باشد که اشرف در سالهای 44 و 46، 880 صندوق، چمدان لباس و چند عدل پارچه از گمرک مهرآباد بدون مراحل قانونی ترخیص کرده است.اشرف در آستانه پيروزي انقلاب اسلامي بيشتر اموال گرانبها، تابلوها، فرشها و اندوخته‌هاي خود را از ايران خارج كرد و به منزل مسكوني‌اش در نيويورك و ويلايش در نيس فرانسه برد. هنگام پيروزي انقلاب اسلامي، وي صدها ميليون دلار در حسابهاي بانكي در نيويورك، لندن، پاريس و سوئيس داشت. اشرف اكنون در امريكا به بيماري آلزايمر دچار شده و حافظه خود را نيز از دست داده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰۵
انتشار یافته: ۲۳۳
ناشناس
|
United States of America
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
در فساد پهلوی شکی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
فساد فساده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
ای بابا!
گفتیم عکسای فسادش رو گذاشتین!
امير
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
شما چي فكر ميكنيد؟
غريب اشنا
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
دمتان داغ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
بعداز سي سال تازه يادتون افتاده يه سري به زباله داني تاريخ بزنين؟؟خبرهاي روز رو داشته باشين!!!!!؟؟؟؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
در مقايسه با ....
ناشناس
|
United States of America
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
وای وای.چقدر فساد......
سيامك
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خداوند لعنتش كند .
ناشناس
|
United States of America
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
دمش گرم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خيلي جالب بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اصولا گوشه های فساد آدم ها بعد از از دست رفتن مقام شون روشن می شه !
ناشناس
|
United States of America
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
ای بابا ،بدبخت تمامی پولی که از قمار درآورده را هم حساب کنید به اندازه ثروت بعضیا نیست!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
عيب كسان منگر و احسان خويش ديده فروبر به گريبان خويش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خدا را شکر که الان اصلا فساد نداریم
بیژن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
آری بواقع تاریخ بسی عبرت آموز است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اسنادتون چرا اينطوريه؟
ناشناس
|
Czechia
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
من فكر نكنم اندازه فساد اين خانم اندازه يك صدم فساد آقاي ر دوست احمدي نژاد باشد.
s
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
نمی خواهید بگید که تمام دولتمردان ما معصوم هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
واقعا که
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
ایدز چی نگرفته؟
رضا رضايي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
سلام بترسيد از خدا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
هاهاهاهاه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
مرگ بر پهلوی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
نه اینکه اکنون مسئولین هرهفته سفر خارجی نمی رن.........
محمد
|
United States of America
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
الحمدالله كه الان فساد در ميان دولتمردان نداريم و همه چيز درسته خدا را شكر .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اون قسمت مواد مخدر و قاچاق اشیا عتیقه رو خوب اومدی ! شانس اوردیم الان این مشکلات رو نداریم .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اون موقع یه اشرف بود .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
چگونه از اعتیاد مردی سخن میگوئید که ایران را به معنای واقعی متحول کرد و هنوز که هنوزه از آثار او بهره مند میشویم ؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
به خدا ما میدونیم اشرف فاسده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
گذشته ها گذشته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
كو فسادش و اسنادش؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خداوند خاندان پهلوی را لعنت کند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خالا شما زیاد حول نزن .
پاسخ ها
حمیدخان
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
املای هول صحیح است ، حول به معنای اطراف است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
گزارش مغرضانه تهيه شده است. اين روش برای يک کشور آزاد مثل ايران پذيرفتنی نيست، توهين است.
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
باور نکردنیه....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
که چه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خاک بر سرشون
فرزاد
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
ما از این اسناد از جمهوری اسلامی زیاد دیده ایم
ناشناس
|
United States of America
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
حقش بود آمريكا دارايي هاي اشرف را تو بانك هاي خارجي مي بست!!
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
حالا این که خواهر شاه بوده اینقدر ایران چاپیده,ببین دیگه خوده شاه چقدر از ایران پول و ثروت برده.قکر کنم تا 100 نسل پهلوی ها تو امریکا بی دردسر زندگی کنن.امیدوارم هرکس که پول بیت المال این کشور بی حساب بالا کشیده تو همین دنیا جزاشو ببینه.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۳۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
جنابعالي خبر نداري
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
نتری اینقدر پ.ل بردند که تا حالا جند نفر از این خانواده خود کشی کردند و البته از ماشین زیر پاشون تا خونشون
تا رفت آومدهاشون مشخصه صدهامیلوت دلار درسته !!!!!!!
حسين
|
United States of America
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
حتی رضا شاه نیز به مواد مخدر معتاد بود....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
درس عبرت باشد برای همه صاحبان قدرت
پاسخ ها
شهروند
| Belgium |
۱۹:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
این را برای ما شهروندان درجه دو و سه می نویسند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خوب یعنی که چی آدمهای زباله دان تاریخ را زندگی نامه شان را می گذارید یعنی الان ما هیچ نوع فسادی نداریم
ناشناس
|
Sweden
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
بهروز وثوقی رو نگفتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
عجب آدم بوده ناكس
a
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
دارايي هاي خيلي از آقازاده ها هم بعداً مشخص مي شود
پاسخ ها
نجفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
شاید هم نشود!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
بنزین لیتری 3ریال
ناشناس
|
Iraq
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
گرچه یی که گفتید را همه میدونند اما مهم اینه ما درس بگیریم
خانواده شهدا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خدا لعنتش کند.
يك مورخ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
هيچ مورد جديدي نداشت .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اینارو گفتی تا اونارو پنهان کنی؟
ناشناس
|
Cambodia
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
مرگ بر پهلوی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
سنش نشام ميده كه بايد مريض باشه چرا بصورت توهين آميز حرف ميزنيد ؟
betoche
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اونهارو ولش مال زمان شاه که به قول شما فسق وفجور همه جارو گرفته بود
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اینها فاسد بودند و کسی هم در فساد آنها شکی ندارد ولی در زمان شاه اینجور بریز و بپاش ها فقط خاص درباریان و خانواده شاه بود. امروز که کار به جایی رسیده که فقط یک قلم 400 به اصطلاح آقازاده در انگلیس با پول ملت درس می خوانند و خدا میداند هزینه های آنها چقدر است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
سی و دو ساله که اونا گورشونو گم کرده اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
این قدر بدبخت شدید که برای پربیننده شدن سایت و خبرتون مجبورید عکس این نکبت رو بزنید؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
سی سال از اون دوران گذشته و دیگر این مطالب برای مردم جذابیت نداره ....اگر جرات دارید از فساد اخلاقی و اقتصادی آقازاده ها بنویسید که روی همه را سفید کردند ....
پاسخ ها
farhad
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
تابي اين همه نظر خفن رو منتشر كردي فقط براي من غير قابل انتشار بود؟ منكه چيزي نگفتم گفتم اين كه 1ميليارد دلار برده انقدر حال كرده ببين اينايي كه دو سه ميليارد دلار ميبرن چه حالي ميكنن
reza
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اکنون روستای زادگاه ایشان در مازندران در حال توسعه سیستم پیشرفته اینترنت و معرفی با عنوان روستای برگزیده و سرمایه گزاری میراث فرهنگی است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
از آاز قا زاده های کنونی هم بنویسید . قدرت واقعا فساد می آورد .س
nader
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
بخدا نزدیک به 32 سال گذشته و این قبیل نوشتجات هیچ کمکی نمیکنه . آن زمان میگفتن اشرف هروئین وارد میکنه الان که 200000000000000000000000000000000 برابر شده کی وارد میکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
منکر دزدی ها اشرف نمیشم
اما ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اینها معلوم الحال بودند و فسادشان آشکار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
مرگ بر پخلوی آمریکالیی
reza
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
زندگی نامه مهاتیر محمد و خانواده گاندی را هم بنویسید وبا این فاسدها مقایسه کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
بمیرم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
سی سال از اون دوران گذشته و دیگر این مطالب برای مردم جذابیت نداره ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
خداروشکر زنده بودیم و ار عاقبت اینا رو هم دیدیم
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
هم ثبت میشه برای آیندگان ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
فقط مرغ همسایه غازه؟
ناشناس
|
Sweden
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
همین کا را رو کردن حکومتو از دست دادن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
ایول خواستم نظر بدم دیدم قبلا همه نظرا رو گفتن
ناشناس
|
Malaysia
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اشرف خاک بر سر
علیرضا
|
United States of America
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
نمی دانم یک سایت خبری که می بایست به خبرهای روز بپردازد چنین فضایی را به مطلبی که برای ملت ایران کاملا روشن است اختصاص داده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
دارايي هاي خيلي از آقازاده ها هم بعداً مشخص مي شود
لایق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
مرگ
مرگ
مرگ
azad
|
United States of America
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
این اشرفشون بود
ببین اعظمشون چه کرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
واقعاً که
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
بخدا بسه دیگه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
کی می خواین دست از سر این پهلوی های بخت برگشته بردارین؟
یک شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
وقتی جرات و اراده اجرای قانون به صورت برابر برای همه نباشه, نتیجه همینه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
از گمرک مهرآباد بدون مراحل قانونی ترخیص کرده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
اگر امکان دارد لطفا پس از گذشت بیش از سی سال از خاندان پهلوی را ولش کنید بابا
shahram
|
Ukraine
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
ی بابا ۳۲ سال گذشته .
امامی
|
Canada
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
از قول او گفتن چیزی ثابت نمیشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
نتیجه: چون آنها خیلی بد بودند پس اینها خیلی خوبند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۶
به قول دوستمون آنها همان چند نفر بودندكه حيف و ميل ميكردند ولي ...
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
حقوق اقای ج عشقه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
20 سال خودکار 5 ریال بود...
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
عجب کشفی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
هر چه بود گذشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
من عکس تاج الملوک رو دیدم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
لعنت به آنها
يك جانباز از خرم آباد لرستان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
اونها اهل فساد بودند و از فاسد هيچ چيز بعيد نيست
ندا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
واقعا که اینا چیه میزارین توی سایت
ندا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
واقعا که
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
من نمي دونم تا کي ميخواين داستانهاي 32 سال پيش را تکرار کنيد
ناشناس
|
Cote D'ivoire
|
۰۱:۳۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
این خانم بد کاره هنوز زنده است؟!عجب صبری دارد خدا!!!
ناشناس
|
Sweden
|
۰۴:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
بیا من صد تا از این مدرکا برات جعل کنم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
فکر میکنید الان بخور بخور نیست؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
الان كه وضعيت بدتر شده كه !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
الان بهتر از قبل نيست....
بیچاره
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
فساد فساد فساد
راستگو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
با قبر کهنه شکافتن خودتان را سبک نکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خدا را شکر که دیگر از این فساد ها خبری نیست
تاريخي تاريخ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خدايا به دادمان برس
mohammad
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
متاسفانه قدرت همیشه فساد اور بوده
جاویدان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
جان مولا دست بردارید
ناشناس
|
Kazakhstan
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
اي كلك...
جعفر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
اون موقع مردم دینشان را حداقل داشتند ....
سيد معظم معصوم زاده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
از فروش خاك حاصلخيز كشور هم بنويسيد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
هعییییی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خیلی خوب کردید بنویسید نسل جوان بدانند
امیر
|
Turkey
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خاک بر سرشون
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
بس دیگه
ناشناس
|
United States of America
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
زمان شاه روزنامه مخالف یا منتقد دولت نبود برای همین فساد زیاد بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
مرگ بر همه وطن‌فروشان تاریخ
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
وقتي تاريخ اين خانواده كثيف رو ميخوني از جمله در خاطرات اقاي فردوست از ايراني بودن خودت واين همه فساد وذلت حاكمان در مقابل بيگانگان احساس شرم ميكردي . خدا رو به خاطر انقلاب وپرچمداري ازاديخواهي ومبازه بااستكبار در جهان شاكريم .
جهان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
الان چی؟
احد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
اینها درس تاریخ است
atila
|
United States of America
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
حححححححح
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
قدرت فساد می آورد مواظب ن باشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خاك بر سر اشرف اگر آلزايمر نگرفته بود
فرداد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
بقول دوستمون امیدوارم هم ی کسایی که پول بیت المال رو می چاپه خدا هم اونا رو بچاپه حالا هر کی میخواد باشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
سی سال از اون دوران گذشته و دیگر این مطالب برای مردم جذابیت نداره ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
الحمدلله که خدا شرشان را کوتاه کرد
ناشناس
|
Italy
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
ای کاش کمی انصاف و شرف هم وجود داشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خب كه چي؟ حرف 50 سال پيش چه ربطي به الان داره؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
از منبع نوشته هاتون پيداست كه خيلي حرفاتون معتبره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
ها؟
افشين
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
نوبتي است؟گوشت كيلوئي 1تومان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
می گم خوبه این فردوست بود که شما یه چیزی بنویسید. نگرانم اگر این فرد که به سرعت برگ وباد رنگ عوض کرد نبود شما به چی استناد می کردید :)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
تابناک نیاز به استناد ندارد.اگر فردوست هم نبود خودشان کتاب مینوشتند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
هههههه
متاسف
|
United States of America
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
تابناك!! اشرف اشرف بود وادعاي دين نداشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
کاش اینم می گفتی اشرف باعث شد آذربایجان از ایران جدا نشه . زندگی شخصی هر کی به خودش مر بوطه مهم اینه که چقدر برای مردمش کار انجام می ده.
حمید
|
United States of America
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
فساد دوران قبل هم مثل عظمتش قدیمی هست. شما به عنوان رسانه از فساد حال حاضر پرده بردارید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
این داستان عبرت خوبی می تواند باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
ای بابا، فکر می کنید نظیر اشرف دیگه نیستند!!!؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
در اينكه قدرت فساد مي آورد هيچ شكي نيست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
امتيازا رو بخونين همه چي دستتون مياد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
منتظر ادامه مطالب هستیم در مورد آقازاده ها
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
امیدوارم روزی نرسد که دیگران چنین داستانهایی در باره مسئولان فعلی مملکت بنویسند ! !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بدترشم هست
ساداتی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خوب شد آنها جمع شدند
sa0017
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
واقعا متاسفم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
واويلا
farzad
|
United States of America
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
نويسنده محترم در سال 1331 هنوز ساواك تاسيس نشده بود كه گزارش بدهد.
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
شما خجالت نمی کشین عکس اشرف و اسدالله اعلم رو اونجوری می گذارین رو سایتتون برادران ارزشی!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
هر چه بودند رفتند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خدا نزدیک به 32 سال گذشته و این قبیل نوشتجات هیچ کمکی نمیکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
کسانی که این همه بدهی به بانک های دولتی دارند و پرداخت نمیکنند وهیچکی هم جرات گفتن اسامی اونها رو نداره کمی از اشرف ندارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خاندان پهلوی چیکاره بودن اخه مگه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
دزد=احمقی...
saeed
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
واقعا خدا را شکر که در حال حاضر مملکت هیچ مشکلی ندارد و همه پاکند
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خدائيش اين اخبار يعني چي؟
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
شاه می گفت من شاهنشاه هستم، خوب ماهیت پادشاهی با تاج و تخت و ثروت گره خورده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
فساد اشرف با آقازاده ها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
در طول دوران مدرسه هزاران بار در تاریخ فساد و خیانت خاندان پهلوی را خواندیم، افسوس خوردیم و نفرینشان کردیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۷
خدا را شکر که الان نه فساد داریم نه شاهزاده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
اگه اونا بد نبودن که ما ملت نمینداختیمشون بیرون.
آرش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
آقا اشرف خیلی پست بود
حق پرس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
شما در قمار خانه اشرف بودی این اطلاعات دقیق رو داری
حق پرس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
شما در قمار خانه اشرف بودی این اطلاعات دقیق رو داری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
خاندان پهلوي فاسد بودند دراين شكي نيست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
با توجه به اینکه صاحبان قدرت در ایران همگی انان بی اعتنا به دنیا هستند و هیچ ریخت و پاشی ندارند
جمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
در سال 1357یک یخچال 13 فوت جنرال الکتریک مر گ بر امریکایی خریدم به 6000 تومان هنوز داره کار میکنه اخ هم نگفته حالا یک هندوانه کال را 6000تومان میخریم بمن چه که اون بی شرف چه میکرده شما چه بلائی بر سر این اقتصاد اوردید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
آخه این حرفارو میزنین که چی درست بشه
سو سو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
از آقازاده هايي هم كه از اموال بيت المال ميبرند بنويسيد
باقر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
همين ديروز آقاي آملي گفتند دز زمان اول انقلاب فساد كم بود و حالافساد چند برابر شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
الان هيچ فسادي انجام نميگيرد آي زكي
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
ول کنید ترخدا..30 سال گذشت هنوزم که هنوز دست بردار نیستید ؟
iran azad
|
Pakistan
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
زمان شاه اگر 1000 نفر از بيت المال استفاده نامشروع مي كردند
ناشناس
|
Canada
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
لطفا هزینه های سفرهای را هم محاسبه کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
انقلاب کردیم که این چیزها را درکشورمان از بین ببریم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بهتر که نشده هیچ ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
به هر حال بد نیست هر از چند گاهی اینگونه مقالات در دید عمومی قرار بگیرد
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
چرا اينقدر اصرار داريد وارد حريم خصوصي در باريان شده
پویا
|
Netherlands
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
قدرت زیاد و بی حد و حساب فساد می آورد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
فغلا که مرده حالاشم کرده و رفته ارزو بدل نمرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
درمقابل يك اختلاس امروز هيچ است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
بسه ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
خوب كه چي؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
ژن خوب همیشه بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
دمتون گرم كه اين اسناد رو روكردين عجب دزدهايي بودن . ولي خوشحاليم كه به گرد كوچكترن اختلاس ما نمرسند فكر ميكنن خيلي زرنگ اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
ملت رو ... فرض کردید
ali
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
گذشته ها گذشته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
در مقابل خاوری خدایی فقیره
سعيد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
تابي جون اشرف دو ساله فوت كرده جانم
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
داستان سرایی نکن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
من موندم این همه پولی کمه اشرف برده چرا الان خانواده پهلوی به یان وضع بد مالی دچارند
ناشناس
|
Seychelles
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
البته شاه واشرف غلط کردن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
لطفا اسناد مربوط به صدها ملیون دلاری که اشرف با خودش برده و بانکهایی که این پولها اونجا بوده رو اگه میتونی ذکر کن .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
اینا که نوشتی اگه درست باشه اشرف خواهر شاه تو ترخیص کالا و فلان و بیسار انگشت کوچیکه یکی از کوچکترین های امروز هم نمیشه
فات
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
لعنت به اونا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
آدم یاد س م میفته.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
کسی نمیگه اونا برگردن، همه میخوان که مملکت واقعا اسلامی اداره بشه نه به ظاهر اسلامی.
از وین
|
Austria
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
کاش می توانستید زوایای مثبت زندگی ایشان را بیان می کردید
محمد
|
Spain
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
خدارو شکر فساد الان ریشه کن شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
از علت های اصلی وقوع انقلاب اسلامی فساد بی حد و مرز دربار و بریز و بپاش های هنگفت انان و دخالت بیگانگان در کشور بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
ممکنه از تعجب شاخ در بیاورد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
اشرف اکنون وجود ندارد! خط آخر رو درست بفرمایید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
در سال، ۱۳۳۱ که هنوز فساد دربار به اوج خود نرسیده بود، به گزارش "ساواک" اشرف در تعطیلات عید نوروز «در یکی از قمارخانه‌های پاریس مبلغی در حدود سیصد و پنجاه هزار ریال باخته بود.»
در سال ۱۳۳۱ ساواک کجا بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سال تاسیس ساواک ۱۳۳۵ بود!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
شیطان ول کرد شما ول کن نیستید
lmohsen
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
خخخخخ
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
خدارو شکر فساد الان ریشه کن شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
عاقلان دانند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
و مهمتر از همه پولهای مردم را به بهان های واهی بلوکه نمی کردند.
ناشناس
|
Germany
|
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
وای چه سند های محکمی !!!!!!!!!!!!!!!
farhad
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
یه سوزن به خودتون بزنید یه جوالدوز به دیگران
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
خدارو شکر فساد الان ریشه کن شده
بيداري
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
يادش بخير سال ٨٩ كه مردم نظر دادند، دلار هزار تومن بود و رسانه هاي اينترنتي مردم رو بيدار نكرده بودند و دكلها و خاوريها و مؤسسات مالي و حقوق نجومي و املاك نجومي و هزار فساد ديگه واسه مردم رو نشده بود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
در مورد فساد مسئولین حاضر هم یک گزارشی بنویسد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
عجیب است یکمرتبه نظر انداختن باین کامنی ها ؟؟؟
رضا
|
France
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
در عصر حسین بن علی شمر یکی بود . اکنون به هر کوچه دو صد شمر پلید است.
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
من گفتم حتما اختلاس کرده و 3000ملیارد دزدیده .
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
نه گه الان فساد نیست. دکترهای ماداریم. می
لیارد درامد دارند. پنج میایون. مالیات نمی دهند.
Adst
|
Netherlands
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اونوقتا رو ولش کنید ...حالا که شکر خدا همه چی خوبه ...فساد و دزدی هم نداریم ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
دیگه کسی این داستانها را تایید تمیکند !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
همیشه از همین می گید از الان بگو الا ماشالله
کریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خوب الان به من چه ربطی داره که ۴۰ سال پیش چه اتفاقی افتاده . عزیز من الان و دریاب . گذشته ها گذشته
عبدي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
شما اينجا نوشتين پيامي كه توهين ة افترا باشه نميزارم ولي تابناك جانم بدان تو پيامي مه به نفعت باشه ميزاري عشقم واين عين دروغ و معلومه كه تو هم وابسته اي جانم بي خو دي خودتو طرف مردم نشان نده كسي كه با مردم از ازادي بيان دفاع ميكنه تو مشكل داري كسكم
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
این مقاله وقتی معتبر میشود که با وضعیت فعلی مقایسه شود.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شهرستان خوی حکومت پهلوی دهه فجر زلزله چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب
وب گردی