بازدید 1347

دعوت «السودانی» از پزشکیان برای سفر به عراق

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق با مسعود پزشکیان، نخست وزیر منتخب تماس تلفنی برقرار کرد و پیروزی وی در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری را تبریک گفت.
کد خبر: ۱۲۴۷۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۰ 09 July 2024

به گزرارش «تابناک»، پایگاه خبری شفق نیوز عراق روز دوشنبه گزارش داد که «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق در تماس تلفنی با «مسعود پزشکیان» رئیس جمهور منتخب با تبریک به مناسبت انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور جدید از وی برای سفر به عراق با هدف تحکیم مناسبات دو کشور دعوت رسمی کرد.

در این تماس، روابط دو جانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سودانی در این تماس ضمن تبریک به مقامات کشورمان در برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری در مدت کوتاه پس از حادثه جانکاه سقوط بالگرد حامل آیت الله رئیسی، رئیس جمهور فقید کشورمان و هیئت همراه وی بر ادامه توسعه همکاری دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد و امنیت با هدف توسعه و شکوفایی اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، السودانی از مسعود پزشکیان برای سفر به عراق با هدف تحکیم مناسبات دو کشور و رایزنی موضوعات مورد توجه فیمابین دعوت رسمی به عمل آورد.

از سوی دیگر، رئیس جمهوری منتخب نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تشکر از نخست وزیر دولت عراق بر توسعه همکاری دو کشور و یادداشت تفاهم‌های امضا شده دو جانبه در حوزه‌های مختلف که به تقویت امنیت دو جانبه و منطقه‌ای کمک می‌کند، تاکید کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم