بازدید 18419

تکذیب خبر منتشره از عضو ستاد جلیلی درباره جلسات سه نفره

پس از انتشار برخی اخبار غلط در خصوص جلسه سه نفره دکتر قالیباف با دکتر جلیلی و یکی از چهره های شاخص جبهه مقاومت در کانال دکتر جلیلی، مسعود ولی زاده، یکی از اعضای ستاد دکتر قالیباف توضیحاتی را ارائه کرد.
کد خبر: ۱۲۴۶۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۱ 08 July 2024

تکذیب جلسات سه نفره در ستاد جلیلی

به گزارش تابناک، اینکه افرادی شنیده‌های درست و نادرست خود را به‌عنوان خبر منتشر کنند، چندان قابل جلوگیری نیست و هرکس بعنوان حامی دکتر قالیباف یا حامی دکتر جلیلی خبری را منتشر می کند، نه الزاما مورد تایید است و نه می‌تواند محل احتجاج قرار گیرد اما اینکه رسانه رسمی آقای دکتر جلیلی خبری نادرست را منتشر کند، دور‌ از انتظار است.

نکته اصلی این است که اصولاً مبنای کناره‌گیری، بالاتربودن در نظرسنجی های چند کاندیدایی نیست بلکه از آنجایی که در صورت کناره گیری، رقابت دو نفره است و نه سه نفره، منطق حکم می کند، نظرسنجی های دو قطبی را با یکدیگر مقایسه کرد که مشخص شود کدام کاندیدا در صورت ماندن، امکان پیروزی دارد.

پس مبنای نوشته عضو ستاد دکتر جلیلی غلط است و اصولاً کنار رفتن و نرفتن ربطی به تکلیف شدن یا نشدن ندارد و این یک مسئله کاملا انحرافی است.

نکته دوم اینکه آقای دکتر قالیباف روز پنج‌شنبه ادعا نکرده است که چون حجت شرعی دارد، کنار نمی‌رود بلکه ایشان آماده کناره‌گیری بوده است اما مشکل این بود که کناره‌گیری ایشان مساوی با پیروزی رقیب در مرحله اول بود و همانطور که ایشان در بیانیه خود نیز اشاره کردند، دلیل عدم کناره گیری ایجاد فرصت برای دو مرحله ای شدن انتخابات بود.

نکته سوم اینکه آقای دکتر قالیباف هیچ زمان ادعا نکرده است که رهبر انقلاب به ایشان برای کاندیداتوری تکلیف کرده اند. همچنین نادرست بودن نقل صورت گرفته مبنی بر مکالمه یک فرد با رهبر انقلاب با مضامین ادعا شده، توسط مسئولین امر برای آقای دکتر جلیلی روشن شده است اما احتمالا ستاد آقای دکتر جلیلی اطلاعات‌شان به‌روز نشده است.

البته همچنان تاکید می‌شود، کلا این بحث تکلیف شدن یا نشدن، کاملا انحرافی است و تاکید دلسوزان نظام در جلسات سه نفره برای کناره گیری آقای دکتر جلیلی مبتنی بر مصداق یابی شاخص های اعلام شده رهبری از جمله کارآمدی است که به آقای دکتر قالیباف نزدیک است. دلیل دیگر منطق روشن، بالا بودن دکتر قالیباف در نظرسنجی های دوقطبی و همچنین امکان دو قطبی سازی و ایجاد ترس از آقای جلیلی بود که دیدیم اتفاق افتاد.

این دلایل روشن مورد توجه ایشان قرار نگرفت، و صرفا اصرار بر بالا بودن در نظرسنجی های سه گزینه ای تاکید شد که نتیجه آن شکست جبهه انقلاب و پایان دورانی بود که شهید رییسی آن را آغاز کرده بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۶
این حرفها چه فایده ای داره
در هر حال انتخابات به پایان رسیده است ، آنچه که امروز مهم است اینکه آقایان سیاسیون خصوصاً آنهایی که مدعای زیادی هم دارند درس بگیرند و خودشان را هم جهت با ملت ترمیم کنند که در غیر اینصورت بزودی از چرخه ذهن و یاد مردم حذف میشوند !
نمی دانم چرا هر آنچه تکذیب میکنند بعد معلوم میشه که واقعیت بوده
فکر کنم در ادبیات سالیان آتی مترادف تکذیب بشه تایید!
سلام تابی جون
آقای جلیلی خیانت کرد.
اگه اصول گراها برای قالیباف به اجماع میرسیدند شاید این نتیجه رقم نمیخورد.
جلیلی واقعا" اندازه ریاست جمهوری نیست. نه بلد بود حرف بزنه . نه سواد اقتصادی داشت .
قالیباف واقعا" سابقه قوی مدیریتی داشت ولی حیف شد.
کسانی که به جلیلی رای داند خیلیهاشون رای تلکیفی بودند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
خودتی! آقای جلیلی محور اصلیه مثل اینکه ۱۴ میلیون رای که داشته شمارو ترسونده دوست دارید قالیباف با ۳ میلیون رای رقیبتون باشه!
دولت سایه استارت زد
همه تلاش ها برای جلوگیری از برنامه ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
بهتر هست بگیم دولت اصلاحات استارت بهانه تراشی رو زد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
شما همین مطلب رو هم نخوندی چرا نظر میدی ؟؟
جلیلی تا هست در هر انتخاباتی کاندید شود نفر مقابل برنده خواهد شد
شک نکنید
دولت و مجلس صادرات محصولات نفتی به کشور های همسایه را ممنوع کند
ان شااله که اجازه بدن پزشکیان کارکنه و سنگ اندازی نکنن
خیلی ها مثل من دور اول به یکی و دور دوم به کسی دیگر رای دادن . نمیخوام بگم دلیل ش وجود چه کسی در گردونه انتخابات بود . این پزشکیان نبود که ۶ میلیون رو پای صندوق آورد ، این ترس از حضور کسی دیگر بود که باعث شد . وقتی نخوان متوجه بشن تا ابد نمیشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
پروژه ترس از جلیلی رو قالیباف و حامیانش با قدرت و
جدیت بیشتری نسبت به پزشکیان جلو بردند.
قالیباف حداقل سالم رقابت کرد نه مثل برخی ... .
چرا جلیلی همه جا میگوید 14 میلیون رای آورده ام در صورتی که تعداد رای وی 13.530 است. میتوانست در سخنرانی هایش بگوید بیش از 13 میلیون یا حدود 13.5 میلیون، این موضوع به ظاهر کوچک نشان میدهد او علاقمند به بزرگنمایی کاذب برای خود است.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم