بازدید 2319
۸

ظریف: دنیا روش‌های تحریمی را کنار بگذارد

وزیر خارجه پیشین جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: دکتر پزشکیان در یک انتخابات و رقابت جدی از سوی مردم انتخاب شد و او حاضر نیست به هیچ‌وجه از حقوق ملت ایران کوتاه بیاید.
کد خبر: ۱۲۴۶۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۵ 07 July 2024

به گزارش تابناک، «محمد جواد ظریف» در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که افزایش مشارکت مردم در دور دوم انتخابات چه تاثیری بر اقتدار ملی کشور در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای خواهد داشت؟ گفت: در جریان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شاهد رقابت واقعی بین کاندیداها بودیم و شور قابل توجهی وجود داشت.

پزشکیان حاضر نیست از حقوق ملت کوتاه بیاید

وی با بیان اینکه قدرت‌های خارجی به این موضوعات توجه می‌کنند و مشاهده می‌کنند که حیات سیاسی در ایران پرشور و با انگیزه است، گفت: گرچه مردم نگرش‌های مختلفی دارند و بخش قابل توجهی از مردم نیز به دلایل مختلف در انتخابات شرکت نکردند ولی یک انتخابات جدی در کشور وجود داشت و ما رقابت تنگاتنگی را شاهد بودیم و در جریان این رقابت یک نفر با دیدگاه‌های مشخص و براساس عزت و آرای مردم انتخاب شد، فردی که حاضر نیست از حقوق ملت کوتاه بیاید و براساس عقلانیت و همکاری و تعامل تلاش می‌کند مسائل را به پیش ببرد.

 

ظریف با بیان اینکه دولت‌های خارجی به این انتخاب مردم با چنین ویژگی‌هایی توجه می‌کنند، خاطرنشان کرد: اکنون نوبت دنیاست که به انتخاب و خواسته‌های مردم ایران احترام و روش‌های مبتنی بر تحریم را کنار بگذارند.

جای تعجب است بایدن سیاست ترامپ را ادامه داد

وزیر خارجه پیشین جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خود ترامپ نیز در پایان دولتش به این نتیجه رسیده بود که تحریم نتیجه‌بخش نیست و جای تعجب است که آقای بایدن چنین سیاستی را ادامه داد، گفت: آنها هر وقت به تشخیص درست برسند و به درستی عمل کنند می‌توانند به نظر و خواست مردم ایران احترام بگذارند می‌توانند در چارچوب قوانین بین‌المللی در مورد موضوعاتی چون برجام گفت‌وگو کنند و در آن وقت حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای پشتوانه عظیمی برای مذاکره‌کنندگان و دستگاه سیاسی خارجی کشور خواهد بود.

 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در دولت آتی مسئولیتی را برعهده خواهد گرفت، گفت: من به خاطر نگرانی از آینده ایران وارد عرصه انتخابات و حمایت از آقای پزشکیان شدم نه اینکه در دولت و برای کسب پست حضور پیدا کنم و آماده‌ام که در صورت لزوم و درخواست آقای پزشکیان به این مشورت‌ها و همکاری‌ها ادامه دهم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۸
بهترین پست برای ظریف نماینده ایران در سازمان ملل متحد است
پاسخ ها
نیما
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
وزیر امور خارجه
ظریف ما دوستت داریم. خاری هستی در چشم تندروهای داخلی و دشمنان وطن فروش.
دروغ گویی های ظریف شروع شد،، حقوق مردم !!!!!! فعلا یک هفته است اینترنت را نابود کرده اند بگیر و ببنده ها شروع شده و ظریف دوباره می خواد با دروغ سفید نمایی کنه
آقای ظریف یک فرد غربگرا و برای ندیدن یک اخم غرب حاضر است تا همه چیز ایران را بدهد. خدا به ما رحم کند
چشم عباس آقا
جناب ظریف، سیاست خارجی ایران اشتباه‌های استراتژیک دارد و خودتون هم میدونید از طرف تندروهای داخلی به دولت دیکته میشود. پیام مردم واضح بود و خواستار تغییر اساسی در سیاست ایران و تعامل با دنیا شدند.
رفع تحریم هاو رونق اقتصادی اولین درخواست مردماست و باید اقدامات قدم بقدمرا بردارید.
با حکومت جدید انگلیس وارد مذاکره شوید. با عربها برای هم نظر شدن در صلح خاورمیانه قرارداد ببندید و با آمریکا بر سر منافع متقابلوارد گفتگو شوید. این مردم از زخم شعارهای گروه افراطی که هم دین و هم آخرت مردم را بباد دادند بستوه آمدند.
درود بر جناب دکتر ظریف وطن پرست دانشمند و صاحب نظر ، بهترین پست برای جناب دکتر ظریف نماینده ایران در سازمان ملل می باشد
تابناک لطفا منتشر کنید
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم