نبض خبر

روایت تازه مصطفی معین از حوادث کوی دانشگاه

کد خبر: ۱۲۴۶۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۶ 07 July 2024
تعداد بازدید : 2409
بازدید 6783
۹
پس از قتل‌های زنجیره‌ای در سال ۱۳۷۷ که با محوریت سعید امامی انجام شد، در سال ۱۳۷۸ روزنامه سلام سند محرمانه‌ای منتشر کرد که حکایت از تلاش سعید امامی برای تغییر قانون مطبوعات داشت که منجر به توقیف روزنامه سلام داشت. همین مسئله منجر به اعتراض دانشجویان و در نهایت تنش‌هایی شد که به کوی دانشگاه محل اقامت دانشجویان دانشگاه تهران شد. مصطفی معین، وزیر علوم در دولت اصلاحات روایتی تازه از حوادث کوی دانشگاه که در ۱۸ تیر ۱۳۷۸ رخ داد، را بر زبان آورد و توصیفش با وضع حال را نسبت به حوادث آن دوران و قربانیانش بیان کرد. روایت معین از طرفین این حادثه که با خبرآنلاین در میان گذاشت را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۹
سلامتی کساییکه عقاید و شرفشون رو به نون و قدرت نفروختند. حتی بعد از دیدن 25 سال نامهربونی
حاشیه ها و جنجال ها شروع شد
باز این اصلاح طلب ها اومدند و شروع کردند به باز کردن زخم های کهنه و جنگ و جدل و بازخوانی مسائلی که هیچ منفعتی برای حال و آینده ایران نداره.
البته در روزنامه ها هم مطالب تندی منتشر می‌شد
دکتر معین وزیری دانا، توانمند، پرتلاش، و یاور استادان دانشگاه‌ها که تکرار نشد.
نقش مدیرکل حراست شما چی بود
تندروها همین بوده و هستن
جناب معین لطفا" بفرمایید آیا بعضی دانشجویان و بعضی مراکز آموزشی و اقامتی آنها حرمت دارد. چطور یکی دو سال قبل در ماجرای اعتراض دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر(که اعتراضشان هم نسبت به یک مشکل صنفی خودشان ناشی از تصمیم نادرست شما بود) جنابعالی از عبدالله نوری وزیر کشور وقت خواستید که نیروی ضدشورش انتطامی را برای سرکوب دانشجویان خواجه نصیر اعزام کرد و در دانشگاه وخوایگاه و... دانشجویان را بشدت سرکوب کرده و عده زیادی را هم بازداشت کردند. آیا آن موقع مفاهیمی مانند دانشجو، مظلوم، قربانی ، مطالبه گری دانشجو، خوابگاه و کوی دانشجویان و ... معنی نداشت؟ چقدر دوگانگی و دورویی و ...
اگر واقعا" دغدغه دانشجویان را دارید پاسخ دهید.
یادش به خیر من تو انتخابات به آقای معین رای دادم. تو اون سالی که کاندیدای ریاست جمهوری شده بود.