بازدید 1494

پیام مقامات و شخصیت‌های سیاسی عراق به پزشکیان

نخست وزیر عراق پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری را به وی تبریک گفت و بر روابط عمیق بین دو کشور ایران و عراق تاکید کرد.
کد خبر: ۱۲۴۶۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳ 06 July 2024


به گزارش تایناک به نقل از تسنیم، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق امروز شنبه پیروزی مسعود پزشکیان، رئیس جمهور ایران در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را تبریک گفت.

 نخست وزیر عراق در پیام تبریک خود بر روابط عمیق بین دو کشور عراق و ایران و اهمیت هماهنگی‌ها بین دو کشور در بالاترین سطوح تاکید کرد.

رئیس جمهور عراق به پزشکیان تبریک گفت

عبداللطیف جمال رشید، رئیس جمهور عراق طی پیامی در حساب ایکس خود، انتخاب مسعود پزشکیان، به عنوان رئیس جمهور جدید ایران را به وی و دولت ایران تبریک گفت.

رشید همچنین موفقیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را به جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و ضمن آرزوی موفقیت و توفیق برای رئیس جمهور منتخب در منصب جدید، از تمایل کشورش برای تقویت روابط دو جانبه با ایران در راستای منافع دو کشور و دو ملت همسایه خبر داد.

رئیس جریان حکمت ملی عراق به رهبری و ملت ایران تبریک گفت

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق، موفقیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، این تجربه دموکراتیک را به رهبری، دولت و ملت ایران تبریک گفت. وی کسب اعتماد مردم توسط مسعود پزشکیان، رئیس جمهور ایران را به او تبریک گفت و خواستار تکمیل مسیر آیت الله شهید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور فقید توسط پزشکیان شد.

حکیم ابراز امیدواری کرد، برگزاری موفق انتخابات و انتخاب پزشکیان، ایجادکننده دوره سیاسی جدیدی باشد که به حل اختلافات در منطقه و جهان کمک کند.

 

پیام تبریک بارزانی به پزشکیان

نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق به مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب ایران تبریک گفت و بر توسعه روابط دوستانه و ادامه همکاری های مشترک تاکید کرد.

تاکنون امیر قطر، پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی، رئیس جمهور آذربایجان، وزیر خارجه ونزوئلا، رئیس مجلس پاکستان، امیر، ولیعهد و رئیس مجلس الشعب کویت و رئیس جریان حکمت ملی عراق طی پیام‌هایی جداگانه، پیروزی پزشکیان در دور دوم چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری را به دولت و ملت ایران تبریک گفته‌اند.

پیام تبریک برهم صالح رئیس جمهور سابق عراق به پزشکیان


این پیروزی فرصت مهمی برای توسعه آینده روابط عراق و ایران است

متن پیام برهم صالخ خطاب با مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب ایران به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای دکتر مسعودی پزشکیان
رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران

آقای رئیس،

انتخاب جنابعالی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران را صمیمانه تبریک می‌گویم و از صمیم قلب برای شما آرزوی موفقیت در خدمت به ملت عزیز ایران و تأمین رفاه، آرامش و پیشرفت را دارم.

پیروزی شما در این برهه بسیار حساس که منطقه و جهان در آن قرار دارد ، فرصت مهمی است برای توسعه آینده روابط عراق و ایران و همچنین اقلیم کردستان بر اساس احترام متقابل، همسایگی و پروژه های مشترک ، که در خدمت رفاه، توسعه پایدار، صلح و امنیت منطقه باشد.

برای شما آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم