بازدید 1849

مرگ‌ومیر ناشی از «هاری» به مرز خطر رسیده است

علیرضا رفیعی‌پور مدیرکل دامپزشکی استان البرز از زنگ خطر بیماری هاری در کشور خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۸نفر بر اثر هاری فوت کرده‌اند و در سال جاری نیز فقط در چند ماه گذشته، معادل ۵۰درصد سال گذشته فوت بر اثر هاری ثبت شده است.
کد خبر: ۱۲۴۶۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰ 04 July 2024

عکس آرشیوی است.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم از کرج علیرضا رفیعی‌پور مدیرکل دامپزشکی استان البرز در حاشیه نشست خبری دامپزشکی البرز که صبح امروز در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد، با اشاره به اینکه بیماری هاری به مرز اخطار رسیده است، گفت: این بیماری جزو بیماری های استراتژیک بوده و درمان ندارد و صددرصد کشنده است.

وی افزود: با توجه به اعلام وزارت بهداشت در سال گذشته ۱۸ نفر از هموطنان کشور بر اثر بیماری هاری از دنیا رفته‌اند.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز عنوان کرد: بیماری هاری در حال  حاضر در شرایط زنگ خطر در کشور است و باید سریعاً در این رابطه اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

رفیعی‌پور ادامه داد: از دلایل این بیماری پرسه زنی و ولگردی سگ های بلاصاحب ،خشکسالی های متعدد  و متاسفانه جابجایی حیوانات حیاط وحش به زندگی مردم در سطح شهرها و روستا ها است.

وی  با بیان اینکه بیماری هاری چرخش خود را به زندگی انسانی رسانده است، گفت:  اگر حیوان هار سبب گزش گاو ،گوسفند  یا هر حیوان دیگر شود  آن حیوان نیز هار می شود و بیماری را می تواند به انسان انتقال دهد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم