بازدید 1776

این کشوردر ثبت اختراع هوش‌مصنوعی رکورد زد

براساس گزارش سازمان ملل چین در رقابت برای ثبت اختراع هوش‌مصنوعی پیشرو و در صدر جدول قرار دارد.
کد خبر: ۱۲۴۵۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۰ 03 July 2024


به گزارش  تابناک به نقل از برنا؛ داده‌های سازمان ملل نشان داد که چین در اختراعات تولید هوش‌مصنوعی مانند چت بات‌ها بسیار جلوتر از سایر کشورها است و شش برابر بیش‌تر از نزدیک‌ترین رقیب خود ایالات متحده ثبت اختراع کرده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که چین، کره جنوبی، ژاپن و هند به ترتیب در رتبه اول، سوم، چهارم و پنجم قرار دارند و هند با سریع‌ترین سرعت در حال رشد است.

 
کریستوفر هریسون، مدیر تحلیل اختراعات سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) گفت که در حالی که چت بات‌هایی که توانایی تقلید از گفتمان انسانی را دارند، در حال حاضر به طور گسترده‌ای توسط خرده فروشان و دیگران برای بهبود خدمات مشتری استفاده می‌شوند، GenAI پتانسیل تغییر بسیاری از بخش‌های اقتصادی دیگر مانند علم، انتشارات، حمل و نقل یا امنیت را دارد.

وی در ادامه گفت: «داده‌های ثبت اختراع نشان می‌دهد که این حوزه‌ای است که در آینده تاثیر عمیقی در بسیاری از بخش‌های مختلف صنعتی خواهد داشت و بخش علمی را که مولکول‌های ایجاد شده توسط GenAI پتانسیل تسریع در توسعه دارو را دارند، برجسته کرد.»

WIPO اعلام کرد که انتظار دارد موج دیگری از حق ثبت اختراع به زودی ثبت شود و قصد دارد به‌روزرسانی آینده داده‌ها را منتشر کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم