بازدید 1914

انعقاد بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه هوشمندسازی صنایع ملی بین شرکت‌های تابعه شستا

آئین امضای بزرگ‌ترین تفاهم‌نامه همکاری "هوشمندسازی صنایع" بین شرکت خدمات ارتباطی رایتل و هلدینگ‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با حضور مدیرعامل شستا عارف نوروزی، مدیرعامل رایتل حسین ملازاده و مدیران عامل هلدینگ‌های تابعه شستا ۱۲ تیرماه هم‌زمان با روز پایانی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ در این رویداد معتبر، برگزار شد.
کد خبر: ۱۲۴۵۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۸ 02 July 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط‌ عمومی رایتل، این تفاهم‌نامه با هدف تامین سامانه‌های هوشمند مدیریت انرژی و آب، پیاده‌سازی سامانه‌های پایش و مدیریت نیروگاه‌های تجدیدپذیر، پیاده‌سازی سامانه‌های مدیریت و پایش تصفیه آب، بین شرکت خدمات ارتباطی رایتل و هلدینگ‌های تابعه شستا منعقد شد. 

تفاهم‌نامه "هوشمندسازی صنایع" در راستای اجرای تدابیر و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقای جایگاه ایران در زمینه هوش مصنوعی و سیاست‌های دولت سیزدهم با تکیه بر جهش اقتصاد رقومی و سیاست‌های مندرج بر برنامه‌ هفتم توسعه، بهره‌مندی از ظرفیت‌های هوشمندسازی، هوش مصنوعی صنعتی، گسترش خدمات ارتباطی و تحول دیجیتال در هلدینگ‌های شستا و افزایش بهره‌وری و شفافیت عملکرد شرکت‌های تابعه شستا، به اجرا درآمد.  
 
بر مبنای این تفاهم‌نامه ارائه خدمات هوشمندسازی و ارتباطی به شرکت‌های توسعه انرژی تامین، سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو)، گروه مالی صبا تامین، سرمایه‌گذاری سیمان تامین، سرمایه‌گذاری صدر تامین، گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین، کشت و دام و صنایع لبنی تامین، گروه صنعتی بارز، سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو)، شرکت سیمان فارس و خوزستان و افق تامین انرژی سبز، توسط شرکت رایتل به عنوان اپراتور سوم تلفن همراه کشور، انجام خواهد شد.

در بخشی از متن این توافقنامه آمده است:”در راستای اجرای تدابیر و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر ارتقاء جایگاه ایران در زمینه هوش مصنوعی و سیاست‌های دولت سیزدهم برای جهش اقتصاد رقومی و سیاست‌های مندرج در برنامه هفتم توسعه، این توافقنامه با منعقد می‌شود.”

استفاده از هوش مصنوعی و هوشمندسازی در بنگاه‌های اقتصادی تاثیر بسیار بالایی در کاهش هزینه بصورت یکپارچه داشته و موجب افزایش کیفیت و حاشیه سود و منافع می‌شود.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، با تخصیص یک درصد از سود خود در سال جاری گام‌های عملی قابل توجهی برای اجرای هوشمندسازی زیرساخت‌های خود در ماه‌های اخیر برداشته است.

این گزارش حاکی است اقدامات شستا در زمینه نهادینه‌سازی شفافیت و بهبود بنگاه‌داری، حفظ دارایی‌های خانواده بزرگ تامین اجتماعی و رعایت امانت آنان، موجب امیدآفرینی در خانواده بزرگ بیمه پردازان و بازنشستگان تامین اجتماعی شده است.

گفتنی است اپراتورها در دنیای امروز، پیشران هوشمندسازی هستند و در کشورمان هم رایتل به عنوان اپراتور هوشمند اقدامات ویژه و برتری در زمینه تحول دیجیتال اجرا کرده و یا در دست اجرا دارد.

حسین ملازاده، مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی رایتل، در مراسم امضای توافقنامه رایتل با 9 هلدینگ زیرمجموعه شستا اظهار داشت: این توافقنامه بعد از قریب به یک سال تلاش امضا می‌شود و قدم اول برای قرار گرفتن در یک مسیر پرفایده است.

وی افزود: در یک سال گذشته رایتل سرعت اینترنت خود را دو برابر کرده و طبق تأیید سازمان تنظیم مقررات، رایتل در حال حاضر، سریع‌ترین اینترنت را در میان اپراتورهای همراه کشور دارد.

طبق آمارهای سامانه نت‌سنج پلاس، سرعت اینترنت رایتل ۱۰ مگابیت بر ثانیه از همراه اول، که دومین اپراتور پرسرعت است، سریع‌تر است.

مدیرعامل شرکت رایتل تصریح کرد: این شرکت در نمایشگاه امسال الکامپ از بازارگاه خود رونمایی کرده است تا ظرفیت توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی در آن به کمک سایر صنایع بیاید تا بتوانند در این بازارگاه کسب درآمد کنند.

ملازاده تاکید کرد: رایتل در یک سال اخیر برای افزایش سود نیز گام‌های مؤثری برداشته شده است.

وی درباره اقدامات رایتل برای هوشمندسازی صنایع گفت: اپراتورها تا امروز بیشتر در لایه اول توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال، یعنی فراهم کردن زیرساخت‌ها فعالیت کرده‌اند اما در حال حاضر برای بقا در حوزه فناوری نیازمند توسعه فعالیت‌های خودشان هستند.

مدیرعامل رایتل افزود: بحث هوشمندسازی و کاربرد اینترنت و تحول دیجیتال در سایر صنایع یکی از حوزه‌هایی است که اپراتورها به آن ورود پیدا می‌کنند. رایتل از این به بعد در لایه‌ی سوم یعنی اینترنت پلاس حضور جدی خواهد داشت. حضور در این صنعت می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری صنایع و رشد درآمد بنگاه‌های اقتصادی و هلدینگ‌ها شود.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم