بازدید 1700

بایدن با خانواده‌اش درباره ادامه رقابت‌ها مشورت می‌کند

شبکه ان بی سی گزارش داد بایدن درباره ادامه رقابت در انتخابات با خانواده‌اش مشورت خواهد کرد.
کد خبر: ۱۲۴۵۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۳ 30 June 2024


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، شبکه ان بی سی به نقل از منابعی گزارش داد ادامه حضور بایدن در رقابت های انتخاباتی پس از عملکرد ضعیفش در مناظره، به نظر همسرش جیل بایدن بستگی دارد.

این منابع افزودند: در پی نگرانی گسترده دموکرات ها از عملکرد بایدن در مناظره انتخاباتی، بایدن قصد دارد امروز در استراحتگاه کمپ دیوید با خانواده خود درباره ادامه رقابت ها مشورت کند.  

یک منبع اظهار کرد تنها شخصی که تاثیر نهایی بر رئیس جمهور و تصمیماتش دارد، جیل بایدن، بانوی اول آمریکاست. اگر او تصمیم بگیرد که باید تغییری در مسیر انجام شود، در نهایت مسیر تغییر خواهد کرد.

منبع دیگری تایید کرد تصمیم گیرندگان نهایی دو تن هستند: رئیس جمهور و همسرش.

پیشتر آکسیوس گزارش داده بود که جو بایدن از رقابت های انتخاباتی کناره گیری می کند اگر خانواده و دوستانش چنین تصمیمی بگیرند. جیل بایدن همسر، خواهر کوچکترش والری بایدن، تد کافمن دوست و مشاور وی و نیز گروه کوچکی از مشاوران کاخ سفید از جمله افرادی هستند که بایدن در کنار آنها تصمیم گیری می کند.

اولین مناظره انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ روز پنج شنبه 27 ژوئن به میزبانی شبکه سی ان ان به مدت حدود 100 دقیقه برگزار شد و دو طرف در تمامی موضوعات به شدت یکدیگر را مورد حمله قرار دادند.

براساس این گزارش، لغزش های کلامی بایدن و پاسخ های نامنسجم و تصادفی وی در این مناظره، نگرانی های بسیاری از دموکرات ها را درباره مناسب نبودن نامزد دموکرات ها برای یک دوره ریاست 4 ساله دیگر برانگیخته و بسیاری از دموکرات ها را بر آن داشته تا به فکر جایگزینی برای بایدن باشند.

در همین حال، شورای سردبیری وال استریت ژورنال اعلام کرد دموکرات‌ها باید برای جایگزینی بایدن چاره اندیشی کنند. طرز صحبت کردن رئیس جمهور نشان داد که او توانایی لازم برای ریاست جمهوری دوباره را ندارد.

همچنین شورای سردبیری نیویورک تایمز خواستار کناره گیری بایدن از نامزدی در انتخابات شد. سردبیر این نشریه نوشت: آقای بایدن حالا می‌تواند این موضوع را اعلام کند که برای راه یابی دوباره به کاخ سفید، در انتخابات شرکت نخواهد کرد. بایدن برای خدمت به آمریکا باید از انتخابات کناره گیری کند.

نشریه آکسیوس نیز نوشت: پس از مناظره فاجعه بار بایدن، حزب دموکرات شروع به بحث در مورد جایگزینی احتمالی او کرد. بر اساس اعلام آکسیوس، 60 درصد رای دهندگان با جایگزینی بایدن موافقند.

براساس این گزارش، ترامپ 78 ساله نیز اشتباهات و خطاهایی در مناظره داشت، اما بیشتر تمرکزها پس از مناظره به ویژه در بین دموکرات ها، بر روی خطاها و ضعف های بایدن بوده است.

اما برخی چهره‌های برجسته دموکرات از جمله بیل کلینتون و باراک اوباما روسای سابق دموکرات آمریکا بار دیگر حمایت خود را از بایدن اعلام کردند.

سی ان ان روز جمعه نیز به نقل از منابع گزارش داد که دموکرات‌ها اکنون قصد دارند بر آماده شدن برای انتخابات کنگره در نوامبر تمرکز کنند. دموکرات‌ها قصد ندارند مستقیماً بایدن را وادار به انصراف از نامزدی خود کنند.

به‌نوشته آکسیوس، این گفت‌وگویی نبود که دموکرات‌ها امیدوار بودند بعد از مناظره داشته باشند. اما عملکرد ضعیف بایدن در طول مناظره، که با صدای خش‌دار سرماخورده، با لغزش‌هایی همراه بود، بلافاصله دموکرات‌ها را به وحشت انداخت و خبرنگاران فشار آوردند که تیم او چگونه می‌خواهد عملکردش در این مناظره را جبران کند.

در همین حال جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از نمایش ضعیف خود در مناظره انتخاباتی با دونالد ترامپ، در نخستین واکنش، ضمن تایید سن بالا و عملکرد بد خود در این مناظره، وعده داد که ترامپ را شکست خواهد داد.

عملکرد بهتر دونالد ترامپ در مناظره و روانه شدن موجی از انتقادات و ناامیدی ها به سوی بایدن، در حالی است که نامزد جمهوری خواهان درگیر پرونده های حقوقی و کیفری متعدد است و تاکنون در دو پرونده تجاوز جنسی و پرداخت حق السکوت گناهکار شناخته شده است.

در همین حال، نتایج تازه ترین نظرسنجی شبکه سی ان ان نشان می دهد ، 67 درصد ناظران معتقدند دونالد ترامپ عملکرد بهتری در این مناظره داشته  و تنها 33 درصد موافق عملکرد بایدن در مناظره بودند.

کمپین انتخاباتی جو بایدن نیز در یادداشتی اعلام کرد نمایش ضعیف رئیس جمهور در نخستین مناظره انتخاباتی در روز پنج شنبه، روند رقابت نزدیک با ترامپ را تغییر نداده است.

این در حالی است که نانسی پلوسی رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به دموکرات هایی که خواستار کناره گیری بایدن از رقابت های انتخاباتی هستند، گفت: من از بایدن نمی خواهم که از رقابت ها کناره گیری کند.

گفتنی است که مناظره بعدی ریاست جمهوری آمریکا برای تاریخ 10 سپتامبر به میزبانی شبکه ای بی سی برنامه ریزی شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، 5 نوامبر سال جاری (15 آبان) برگزار می شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم