بازدید 1884
۲

تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور

مدیرکل امور دانشجویان بین‌الملل سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه ۹۴۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: شهریه دریافتی از دانشجویان بین‌المللی از ۵۰۰ دلار شروع شده و تا چند ۱۰هزار دلار در برخی از رشته‌های خاص افزایش دارد.
کد خبر: ۱۲۴۵۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۰ 30 June 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، جعفر رازقی ضمن بیان این مطلب گفت: محدودیت پذیرش دانشگاه‌ها متفاوت است. جذب دانشجویان خارجی از چند بعد اهمیت دارد که جنبه اقتصادی و ارزآوری برای کشور یکی از نکات مهم محسوب می‌شود.

مدیر کل امور دانشجویان بین‌الملل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: دانشجویان خارجی ظرفیت پذیرش دانشجویان ایرانی را اشغال نمی‌کنند.

وی ادامه داد: جذب دانشجویان خارجی گسترش ارتباطات فرهنگی و علمی را برای کشور در پی خواهد داشت.

 مدیر کل امور دانشجویان بین‌الملل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: دانشجویان خارجی بعد از تحصیل سعی می‌کنند تا ارتباطشان را با کشور مقصد حفظ کنند. دانشجویان بین‌المللی برای صنعت گردشگری کشور مهم خواهند بود.

رازقی ادامه داد: دانشجویان خارجی سبب اشغال ظرفیت پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های دولتی و غیره نخواهند شد. در حال حاضر شهریه دریافتی از دانشجویان بین‌المللی از ۵۰۰ دلار شروع شده و تا چند ۱۰هزار دلار در برخی از رشته‌های خاص افزایش دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۲
چند ده هزار دلار چقد میشه اونوخ؟؟
از سر و تیپشون معلومه که خیلی اهل شهریه دادن هستند
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم