بازدید 2117
۲

کانادا هم نپذیرفت انتخابات در آنجا برگزار شود

کد خبر: ۱۲۴۴۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۰ 26 June 2024

کانادا هم نپذیرفت انتخابات در آنجا برگزار شود

وزیر کشور گفت: تعداد قابل توجهی از حجاج ما در این کشور حضور دارند ولی هنوز عربستان نپذیرفته است که انتخابات برگزار شود. امیدواریم این مشکل حل شود.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، احمد وحیدی امروز چهارشنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۳ در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نزدیک ۶۰ هزار شعبه و ۸۰ هزار نقطه رای گیری در کشور داریم. در خارج از کشور هم ۳۴۴ شعبه داریم.

وی ادامه داد: یک مشکل در عربستان داریم؛ تعداد قابل توجهی از حجاج ما در این کشور حضور دارند ولی هنوز عربستان نپذیرفته است که انتخابات برگزار شود. امیدواریم این مشکل حل شود. کانادا هم با وجود اینکه شعار حقوق بشری می دهد، نپذیرفته است که هموطنان ما از حق رای خود استفاده کنند.

وحیدی در ادامه بیان کرد: امیدوارم با عربستان به نتیجه برسیم. وزارت خارجه در حال تلاش است تا مشکل حل شود. البته دنبال راه جایگزین هستیم.

وی افزود: همه پیش بینی‌های لازم برای برگزاری انتخابات از جمله امنیت انتخابات دیده شده است. امروز روز آخر تبلیغات است و فردا تبلیغات در فضای حقیقی و مجازی ممنوع است. برخی گزارش ها وجود دارد که عده ای فردا قصد تبلیغات در فضای مجازی را دارند که این کار صحیح نیست و نباید اتفاق بیفتد. اخلاق انتخاباتی باید رعایت شود.

وزیر کشور گفت: به ستادهای انتخاباتی نامزدها توصیه کرده ایم از تخریب و اتفاقات ناهنجار جلوگیری کنند و براساس ضوابط قانونی اقدام کنند، زیرا این اقدامات آنها رصد می شود و بعدا از مراجع قانونی گله‌مند نشوند. تا الان تخلف جدی از خود داوطلبان نداشتیم اما از سوی ستادها برخی گزارش ها وجود داشته است ولی ما هم با اغماض دنبال می کنیم.

وزیر کشور درباره تعداد واجدان شرایط رای دادن، خاطرنشان کرد: تقریبا همان تعداد انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی ۶۱ میلیون نفر که ممکن است چند ۱۰ هزار نفر افزوده شود.

وحیدی در خصوص زمان اعلام نتایج، گفت: بعد از پایان انتخابات، شمارش آغاز و تلاش می شود در اسرع وقت نتایج اعلام شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۲
ابن هم از اعتبار پاسپورت ایرانی می باشد ممنون از این همه اقتدار
خوب معلومه عربستان نمی پذیره آخه ملتشون یه نگاه بندازن و بگن اه چرا ما انتخابات نداریم اونوقت دیگه نمیشه جمعش کرد!
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم