بازدید 3072

اسم پورمحمدی در بیانیه جامعه روحانیت مبارز نیست

جامعه روحانیت مبارز درباره انتخابات ریاست جمهوری بیانیه‌ای منتشر کرده که در آن از پورمحمدی، دبیرکل این جامعه صحبتی به میان نیاورده است.
کد خبر: ۱۲۴۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۲ 25 June 2024

به گزارش تابناک، جامعه روحانیت مبارز پیرامون چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه جامعه روحانیت مبارز به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلیأَهلِها وَإِذا حَکَمتُم بَینَ النّاسِ أَن تَحکُموا بِالعَدلِ»

"سوره نساء آیه ۵۸"

انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت دینی بزرگترین نعمت الهی به مردم خداجوی ایران و تحقق بخش میراث گرانسنگ انبیا، و ائمه (علیهم السلام) و به ثمر نشستن مجموعه تلاش و مبارزه جهادگران راه خدا بوده است. انقلابی که توانست با شعار نه شرقی و نه غربی و بر مبنای مردم سالاری دینی، قله‌های بلندی را فتح نموده و افق روشنی را جلوی بشریت سرگردان در چنبره نظام‌های مادی گشوده و زمینه بیداری ملت‌ها را فراهم نماید.

اکنون که ملت بزرگ و هوشمند ایران در آستانه یکی از مراحل حساس و سرنوشت ساز تاریخ خود یعنی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد، جامعه روحانیت مبارز حسب تکلیف همیشگی خود، با تکریم مقام شهدای خدمت و در رأس آنان شهید آیت الله رئیسی، ضروری می‌داند در موقعیت حساس داخلی و شرایط پیچیده منطقه‌ای و بین المللی، مسائلی را با امت متعهد و وفادار به آرمان‌های امام (ره) و رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی) در میان بگذارد.

۱ــ شرایط حاکم بر منطقه و تداوم جنگ غزه و جنایات رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و یکصد و بیست هزار شهید و مجروح و آوارگی و بی خانمانی‌های مردم مظلوم غزه از یک سو و شکل گیری جبهه چند ملیتی مقاومت از ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن و فشار حاکم بر رژیم اشغالگر از سوی دیگر، مستلزم وحدت، انسجام و اقتدار در مجموعه قوای سه گانه بویژه قوه مجریه تحت هدایت‌ها و سیاست‌های رهبری می‌باشد.

۲ــ قدرت و اقتدار ایران در عرصه‌های مختلف هسته ای، فضایی، فناوری و به ویژه قدرت دفاعی و نقش هدایتگری و پشتیبانی معنوی از جریان پویا و بالنده مقاومت بویژه پس از عملیات غرورآفرین وعده صادق و بحران‌های حاکم بر رژیم غاصب صهیونیستی، باعث شده جبهه کفر و استکبار تهدیدات خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران نموده و در این شرایط، استحکام در عرصه حاکمیت به ویژه قوه مجریه از اهمیت بسیار بالائی برخوردار می‌باشد.

۳ــ چنانچه قوه مجریه انسجام و توان لازم در ادای وظایف و انجام مأموریت‌های خویش داشته باشد و شخص رئیس جمهور به عنوان سکان دار هیأت دولت از جوهره مدیریت و کارآمدی لازم و اعتقاد به ولایت فقیه و مبانی انقلاب اسلامی و شأنیت و ظرفیت هماهنگی بین نیرو‌ها و مجموعه ظرفیت‌ها را داشته باشد و دارای بینش سیاسی در شناخت تهدیدات و آسیب‌ها بوده و از شجاعت لازم در خط شکنی و برداشتن گام‌های بلند بهره‌مند باشد، به طور طبیعی زمینه حل مشکلات اقتصادی و تأمین معیشت مردم همراه با عدالت اجتماعی و تقویت مبانی دینی و تحقق نیاز‌های مادی و معنوی جوانان فراهم خواهد گردید.

جامعه روحانیت مبارز حسب وظیفه خود، با رصد مجموع تحولات و شرایط و تلاش برای ایجاد وحدت و انسجام، در این موقعیت حساس و سرنوشت ساز، ضمن احترام به همه چهره‌هایی که در این عرصه رقابت وارد شده اند از ملت بزرگ ایران و دلدادگان به نظام اسلامی و ایران سربلند می‌خواهد با مشارکت فعال خود با انتخاب فرد لایق، شایسته، مدیر، کارآمد و معتقد به مبانی و اصول انقلاب تکلیف الهی و سیاسی خود را به انجام برسانند.

جامعه روحانیت مبارز

محمد علی موحدی کرمانی

۱۴۰۳/۴/۵

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم