بازدید 2631
۹

واکنش ایران به اقدام کانادا علیه سپاه

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام سیاسی، غیرمتعارف و نابخردانه دولت کانادا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را شدیدا محکوم کرد.
کد خبر: ۱۲۴۳۶۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۴ 20 June 2024

واکنش ایران به اقدام کانادا علیه سپاه

وزارت خارجه ایران اقدام خصمانه کانادا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را شدیداً محکوم کرد.
 
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، کنعانی این تصمیم نسنجیده دولت کانادا را حرکتی خصمانه و مغایر با موازین و اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل از جمله برابری حاکمیت ها و عدم مداخله در امور داخلی دولتها و مصداق تعرض به حاکمیت ملی ایران دانست.

کنعانی افزود: این حرکت غیرمسئولانه و تحریک آمیز، در امتداد مسیر اشتباهی است که دولت کانادا طی بیش از یک دهه اخیر تحت تاثیر طیف جنگ طلبان و ناقضین واقعی حقوق بشر و بانیان اصلی تروریسم در پیش گرفته‌ است.
 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهادی حاکمیتی برآمده از متن ملت ایران و دارای هویت رسمی و قانونی منبعث از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که همگام با دیگر ارکان نیروهای مسلح، مسئولیت پاسداری از امنیت ملی و مرزهای کشور و نیز کمک به امنیت و ثبات پایدار در منطقه از طریق مقابله با پدیده شوم تروریسم را برعهده دارد.
 
کنعانی تأکید کرد؛ اقدام مشمئز کننده دولت کانادا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هیچ تأثیری در تولید قدرت مشروع و بازدارنده و افزایش سطح و دامنه اقتدار این نیروی پرافتخار برآمده از متن ملت ایران ندارد.
 
کنعانی اعلام کرد؛ جمهوری اسلامی ایران حقوق خود را در پاسخ متناسب و متقابل در قبال این اقدام مغایر حقوق بین‌الملل و علیه ملت و دولت ایران برای خود محفوظ می‌داند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
اینکار برا اینکه سپوش بذارن رو کارهای اسارئیل
نفرت ازاین کلمه به شدت محکوم کرددارم
کانادا: فرمانداری کل انگلیس
بهتر است با کانادا قطع رابطه کنیم .
حالا وقتی نصف نیروهاش دیپورت شدن میفهمید چه تا ثیری داره
خوب که چی؟
شاید لازم باشد متقابلا ایران کشور کانادا را بعنوان کشور تروریست پرور و دوستدار تروریستها معرفی کند بسیاری از ایرانیانی که در حال حاضر در این کشور مقیم شده اند افراد فراری ، اختلاسگران ، تروریستها و ضد میهن هستند که در این موضع گیریها سهیم هستند پس ایران از ارائه هرگونه خدمات کنسولی و پیکیریهای لازم در خصوص ایرانیها خودداری نماید .
پاسخ متقابل
از اینکه نقشه های آنان در خاورمیانه بر هم خورده عصبی هستند
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم