بازدید 1634

تأکید جامعه روحانیت بر اجماع نامزدهای انقلاب بر یک فرد

عضو شورای مرکزی و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به عملکرد شهید آیت‌الله رئیسی، تأکید کرد: نظر جامعه روحانیت این است که میان نامزدهای جبهۀ انقلاب روی باقی ماندن یک نامزد اجماع و وفاق صورت گیرد.
کد خبر: ۱۲۴۳۴۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۶ 19 June 2024

زندگی نامه آیت‌الله مصباحی مقدم – پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مصباحی مقدم

به گزارش تابناک، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی؛ حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم با بیان اینکه روز شنبۀ گذشته، شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با حضور آیت‌الله موحدی‌کرمانی، رئیس جامعه و رئیس مجلس خبرگان رهبری تشکیل جلسه داد، گفت: در این جلسه با بررسی شرایط انتخابات، به این جمع‌بندی رسیدیم که تقسیم آراء و تعدّد نامزدها در جبهۀ انقلاب ممکن است آثار مخرّبی داشته باشد. لذا توصیه این است که نامزدهای جبهۀ انقلاب و هواداران‌شان حتماً منافع ملی را بر منافع گروه‌ها ترجیح بدهند و روی یک فرد واحد به اجماع برسند. اگر چنین اجماعی رقم بخورد، این امید هست که نتیجۀ این انتخابات به نفع جبهه انقلاب رقم بخورد و راه شهید رئیسی استمرار پیدا کند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یاد شهید آیت‌الله رئیسی به تشریح مزیت‌های راهبردی ایجاد شده در دوران ریاست جمهوری وی پرداخت و اضافه کرد: ما شاهد بودیم که در این دوران هماهنگی بین رئیس‌جمهور و رهبری نظام در شرایط بسیارعالی تحقق یافت. رهبر معظم انقلاب در این دوران سه‌ساله از این مسئله بسیار خشنود بودند که جبهۀ انقلاب توانسته رئیس‌جمهوری معرفی کند که با اخلاص و تلاش و تدبیر موفق شود رضایت عمومی مردم را جلب کرده و خط انقلاب را حاکم کند. ما می‌خواهیم این مسیر در برابر جبهۀ استکبار و صهیونیسم با قدرت پیش برود.

 

مصباحی‌مقدم با اشاره سازوکار این اجماع گفت: باید تا بعد از مناظرات صبر کنیم. پس از برگزاری مناظرات، با بررسی جمیع شرایط، باید آن نامزدی از جبهۀ انقلاب که برنامه‌هایش از سوی مردم مورد اقبال بیشتری قرار گرفت در گردونۀ رقابت باقی بماند؛ ضمن اینکه لازم است او درصورت انتخاب از ظرفیت و همکاری سایر نامزدها در ادارۀ کشور استفاده کند.

 

وی در پایان در پاسخ به اینکه آیا جامعه روحانیت مبارز از نامزد خاصی اعلام حمایت خواهد کرد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: جامعه روحانیت بنا ندارد از فرد خاصی حمایت کند. چنانچه با سازوکاری که عرض شد، جبهۀ انقلاب به اجماع روی فرد واحدی برسد، جامعه روحانیت نیز از این تصمیم حمایت خواهد کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم