بازدید 2131

تقلب دانشجوی ترکیه‌ای با هوش مصنوعی

پلیس ترکیه چند روز پیش دانشجویی را در جلسه امتحان دستگیر کرد که متهم به توسعه طرحی پیچیده برای استفاده از هوش مصنوعی و ابزارهای مخفی برای کمک به او در تقلب است.
کد خبر: ۱۲۴۳۱۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۴ 17 June 2024

 

به گزارش تابناک به نقل از رویترز،  این دانشجو که نامش فاش نشده در استان جنوب غربی ایسپارتا دست به این کار زد و هم اکنون  در انتظار محاکمه، زندانی شده است. پس از آنکه نیروهای حراست به رفتار این دانشجو در آزمون TYT مشکوک شدند، او را دستگیر کردند. TYT یک آزمون ورودی دانشگاهی است که در سطح ملی برگزار می‌شود که واجد شرایط بودن فرد برای حضور در دانشگاه‌های ترکیه را تعیین می‌کند و تقلب در آن عواقب سنگینی به همراه دارد.

گزارش‌های پلیس نشان می‌دهد که این دانشجو برای انجام تقلب، دست به یک طراحی پیچیده زده است. این دانشجو از دوربینی استفاده کرد که در دکمه پیراهن پنهان شده بود و از طریق یک متصل‌کننده  به نرم افزار هوش مصنوعی متصل شده بود که در زیر کفش او تعبیه شده بود. این سیستم با اسکن سوالات امتحانی با استفاده از دوربین دکمه‌ای، اطلاعات را به یک مدل هوش مصنوعی ناشناس منتقل می‌کرد. این نرم افزار در کوتاه‌ترین زمان ممکن،  پاسخ‌های صحیح را تولید کرده و از طریق گوشی برای دانش‌آموز می‌خواند.

ویدئویی که توسط پلیس اسپارتا منتشر شد، نحوه عملکرد سیستم تقلب را نشان داد. در این ویدئو، یک افسر پلیس یک سوال را اسکن می‌کند و نرم افزار هوش مصنوعی پاسخ صحیح را از طریق گوشی ارائه می‌دهد. پلیس ترکیه علاوه بر این دانشجو،  فرد دیگری را نیز به دلیل کمک به او در حین امتحان بازداشت کرد. پلیس تلفن همراهی را کشف کرد که ظاهرا می‌توانست صداهای گفتاری را به طرف مقابل منتقل و امکان برقراری ارتباط دو طرفه را فراهم کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم