بازدید 2101

آتش سوزی مهیب و دستور تخلیه به یکهزارنفر

آتش سوزی‌های جنگلی در کالیفرنیا بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی را نابود کرد و باعث تخلیه اجباری یک هزار نفر از شهروندان شد.
کد خبر: ۱۲۴۳۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۶ 17 June 2024

تخلیه اجباری هزار نفر به دنبال آتش سوزی

به گزارش تابناک به نقل از دنیای اقتصاد؛ آتش سوزی‌های جنگلی در کالیفرنیا بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی را نابود کرد و باعث تخلیه اجباری یک هزار نفر از شهروندان شد.


بر این اساس، آتش سوزی‌های در مناطق جنگی در شمال غربی لس آنجلس مقامات محلی را مجبور یک هزار نفر را از محل‌های پرخطر تخلیه کنند. این آتش سوزی‌های تاکنون یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی جنگی را به خاکستر مبدل کرده است.

مقامات می‌گویند اکنون ۴۰۰ آتش نشان با ادوات سنگین همانند ماشین‌های آتش نشانی و بولدوزر در تلاش برای اطفای حریق هستند اما تنها ۲ درصد از این آتش سوزی مهیب تاکنون مهار شده است. اکنون اراضی در ۹۶ کیلومتری شمال غربی لس آنجلس در حال سوختن است.

این آتش سوزی که از روز شنبه آغاز شده است اکنون به سمت دریاچه پیرامید در حال حرکت است. گرمای هوا، نبود رطوبت کافی، و وزش بادهای قوی از جمله دلایل تشدید آتش سوزی‌ها در کالیفرنیا عنوان شده است.

اکنون هواپیماهای آب پاش در حال تخلیه آب بر روی مناطق در حال سوخت هستند. آتش نشانان می‌کوشند با کمک ادواتی که در اختیار دارند با تخریب مناطق جنگی یا سوزاندن برخی مناطق دیگر، اطراف محل آتش سوزی را خالی کنند؛ اقدامی که می‌تواند به مهار آتش سوزی کمک کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم