بازدید 3268
۵

پاسخ عجیب زاکانی به سوالی درباره حجاب‌بان‌های مترو

در جریان میزگرد فرهنگی که با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری حضور ما حجاب‌بان در ایستگاه های مترو را از اساس تکذیب کرد.
کد خبر: ۱۲۴۳۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۰ 16 June 2024

به گزاری «تابناک»، میزگرد زنده فرهنگی با حضور علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد.

در جریان این میزگرد، حسین انتظامی یکی از کارشناسان برنامه، در پرسشی از زاکانی شهردار تهران، با بیان اینکه شما ویژگی ای نسبت به ۵ نامزد دیگر دارید که کار ما را راحت‌تر می‌کند، گفت: مسئولیت سازمانی را دارید که شکل کوچک‌تری از اداره کشور را دارد.

انتظامی ادامه داد: در حوزه اجتماعی لازم نیست بپرسیم چون می‌توان کیفیت استقرار حجاب‌بان‌ها را الگو بگیریم و بگوییم در سطح کشور نیز همین رفتار خواهد شد. مثلا تراز مدیر گزینی شما مانند عملکردتان در شهرداری است. یا چینش مدیریت شما؛ یا سیاست رسانه‌ای شما؛ یا الگوی رفتار شما با مجلس، مانند رفتار فعلی شما با مجلس خودتان که شورای شهر است، خواهد بود.

این کارشناس برنامه با اشاره به اینکه هیچکس نمی‌گوید با شفافیت مخالفم، افزود: اما نحوه عملکردش مهم است. تا قبل از شما در شهرداری سامانه‌ای داشت که در آن قراردادها منتشر می‌شدند. آن سامانه نسبت به شاخص‌های تعریف شده در کمیسیون برتر بود؟

زاکانی نیز در پاسخ به انتظامی گفت: دو تا اشکال داشت. از موضع درستی وارد شدید. ما چیزی به نام حجاب‌بان نداریم. آنچه در رسانه‌ها می‌بینیم درست نیست.

در این بخش انتظامی خطاب به زاکانی گفت که شما این صحبت را که میکنید، همین الان در فضای مجازی عکسهای آن منتشر میشود!

شهردار تهران نیز پاسخ داد: اگر علاقه دارید چیزی که به من ربط ندارد را به من منتسب کنید من سعه صدر دارم و جواب می‌دهم. ۵۵ حکم قانونی بود که باید شفاف می‌کردیم. تنها ۳ حکم هنوز نشده است و ۵۲ تای آن انجام شده است.

او افزود: اینکه عده‌ای در حق ما ظلم کردند؛ مانند قطع درختان که به من نسبت دادند، اما سال ۹۷ قطع شده بود.

شهردار تهران با بیان اینکه در مترو دو دسته نگهبان هستند، گفت: یک دسته نگهبانان امنیتی هستند که مربوط به شهرداری نیستند. دسته دوم یگان انتظامات مترو هستند که لباس فرم دارند و وظیفه دارند نظم مترو را تنظیم کنند؛ مثل اینکه نگذارند آقایان به واگن خانم‌ها بروند. این دو بخش مربوط به مترو است.

او ادامه داد: کنار این یکسری فعالیت‌های مردمی صورت می‌گیرد که مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر است و مردمی است.ما از این فعالیت مردمی استقبال کریم؛ دختر خودم هم کار ایجابی کرد و نمایشگاهی در موضوع حجاب را برگزار کرد.

شهردار تهران افزود: برخی از عناصر بودند که برای خودشان لباس و آرمی را درست کرده بودند که من گفتم حق ندارند وارد مترو شوند به این شرط که ایجابی وارد شوند. بر سر این موضوع برخی اعتراض کردند و گفتیم این حق و حقوق است و از این موضوع باید صیانت کنیم. مترو جایی نیست که عده‌ای در آن خودمختاری کنند. اگر حادثه‌ای رخ بدهد، در سطح ملی می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
دولت هیییییچ اختیاری از خودش بابت موضوع حجاب و اینها نداره ، مساله وجود حجاب بان ها در حیطه کاری دولت نیست.
من دائم با مترو در رفت و آمد هستم مخصو صا خطی که به تاتر شهررد میشهچیزی که نمی بینم حجاب بان هست من نمی دونم این حجاب بانها کجا هستند که فقط اسمشون هست.
درود بر آقاي زاکانی
درود بر مرد عمل آقای زاکانی
رای همه زاکانی
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم