بازدید 22170
۲
پرسپولیس در راه پیچ در پیچ و سخت انتخاب سرمربی جدید

علی دایی، در مسیر هدایت پرسپولیس!

پرسپولیس در مسیر انتخاب سرمربی، گزینه‌های ایرانی موجود را نیز بررسی خواهد کرد.
کد خبر: ۱۲۴۲۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۲۶ 14 June 2024

علی دایی، در مسیر هدایت پرسپولیس!

به گزارش تابناک به نقل از "ورزش سه"، پرسپولیس حالا پس از چند ماه دوباره یک شرایط مشابه را تجربه می‌کند. درست بعد از تساوی پرسپولیس برابر مس رفسنجان در دور رفت، یحیی گل‌محمدی از سمت خود استعفا داد و بعد از اینکه مدیران پرسپولیس نتوانستند یحیی را از این تصمیم منصرف کنند، پرسپولیس در راه پیچ در پیچ و سخت انتخاب سرمربی جدید افتاد.

سرخ‌ها پس از مطرح شدن اسامی زیاد و به بن بست خوردن در چند مرحله مذاکره با برانکو، سرانجام اوسمار ویرا برزیلی، دستیار یحیی را به عنوان سرمربی تا پایان فصل انتخاب کردند. انتخاب اوسمار با انتقادات شدید هواداران همراه بود و باخت این مربی برزیلی در شروع راه برابر آلومینیوم اراک آتش انتقادات را تندتر کرد.

با این حال تیم تحت هدایت اوسمار با اضافه شدن ستاره‌هایی مثل عیسی آل‌کثیر، عبدالکریم حسن و اوستون ارونوف جان تازه‌ای گرفت و کسب نتایج خوب با ارائه بازی‌های هجومی باعث شد صدای فریاد زدن نام اوسمار به مرور به بخشی از تشویق‌ سکوهای قرمزپوش تبدیل شود.

پرسپولیس کورس سخت قهرمانی را از استقلال برد و کامبک فوق العاده این تیم برابر استقلال خوزستان و رسیدن به صدر جدول برای همیشه در ذهن هواداران فوتبال در ایران نقش بست و یادگاری اوسمار برای پرسپولیس خواهد بود.

با این حال چند روز پس از جشن پرسپولیسی‌ها خبر بازنگشتن اوسمار به ایران رنگ جدی‌تری به خود گرفت و با خداحافظی رسمی این سرمربی بعد از کسب جام قهرمانی، مدیران پرسپولیس را به روزهای سخت زمستان گذشته برای انتخاب سرمربی برگرداند.

علی دایی، در مسیر هدایت پرسپولیس!

در حال حاضر پس از اینکه گفته می‌شود پرسپولیس با دراگان اسکوچیچ، سرمربی اسبق تیم ملی به توافق مالی دست نیافته، بحث گزینه‌های ایرانی نیز برای نیمکت پرسپولیس مطرح شده است.


علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، مهدی تارتار و مجتبی حسینی گزینه‌های ایرانی و پرسپولیسی برای هدایت این تیم هستند. علی دایی پیش‌تر پرسپولیس را در مسیر قهرمانی‌های جام حذفی هدایت می‌کرد و حالا سال‌هاست از فوتبال دور شده است‌. تارتار، حسینی و مهدوی‌کیا نیز جزء نسل جدید مربیگری در ایران هستند که البته مهدوی‌کیا در فوتبال پایه مربیگری کرده است. همچنین شاید بشود نام محمد ربیعی را نیز به این جمع اضافه کرد که در فصل‌های اخیر تیم‌های خوبی ساخته و روانه مسابقات کرده است.

علی دایی، در مسیر هدایت پرسپولیس!


با این حال آنطور که از بررسی نظرات و صفحات مجازی هواداران پرسپولیس مشخص است، آنها موضع سفت و سختی برای انتخاب سرمربی موفق خارجی دارند و احتمالا جدی شدن نام هر یک از گزینه‌های ایرانی با اعتراض گروهی از هواداران پرسپولیس همراه خواهد بود.

یحیی گل‌محمدی آخرین سرمربی ایرانی و موفق پرسپولیس است که سال‌های پرافتخاری با تیمش داشت و ادامه دهنده راه برانکو شد اما شاید در این مقطع هیچ سرمربی ایرانی‌ای همچون یحیی با استقبال آنچنانی مواجه نشود‌.

تیمی که طی هشت فصل اخیر مدعی اصلی قهرمانی بوده حالا در پیچ تاریخی مهمی قرار گرفته و بلندتر بودن صدای هواداران با توجه به گستردگی فضای مجازی در این دوره می‌تواند تاثیر زیادی در تصمیمات و مسیر مذاکرات مدیران پرسپولیس داشته باشد.

حال باید دید طی روزهای آینده کدام سرمربی به عنوان گزینه جدی هدایت پرسپولیس مطرح خواهد شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۲
چرا به مردم نمیگید این ابر بدهکار بانکیه؟ الکی یکی رو گنده می کنید وقتی شما نمی گید خودش چند ماه پیش دیدم یه جوری وانمود کرد که انگار ممنوع معامله شدنش به خاطر اعتراض بوده!!
بدترین گزینه است آخرین بار ایشان کی مربی بوده است؟؟؟ چند قرن پیش؟؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم