بازدید 4560

قاضی‌زاده هاشمی: تورم را تک رقمی می‌کنیم

قاضی‌زاده هاشمی کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: برنامه دولت خانواده در راستای تحقق دستورهای برنامه هفتم خواهد بود. هر دولتی که روی کار می‌آید موظف است این برنامه را در دستور کار قرار دهد.
کد خبر: ۱۲۴۲۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۳ 13 June 2024

به گزارش «تابناک»، امیرحسین قاضی زاده هاشمی پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با موضوع برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: در جریان تصویب برنامه توسعه پنجم، ششم و هفتم بوده‌ام. البته برنامه‌های پنج ساله سابقه قبل انقلاب نیز دارند و تقریبا همه برنامه ها با مشکل رو به رو بوده و عملکرد آن زیر ۵۰ درصد بوده است.

وی ادامه داد: برنامه دولت خانواده در راستای تحقق سازی دستورهای برنامه هفتم خواهد بود. هر دولتی که روی کار می‌آید موظف است این برنامه را در دستور کار قرار دهد.

وی گفت: بسیاری از اصلاحات دارای اولویت، زیر ساخت‌هایش در برنامه هفتم پیش بینی شده است. اما عملا با توجه به این که آغاز دولت جدید با شروع این برنامه است، یک سال دولت در عملکرد خود جلو بیفتد. البته این برنامه نیز به یک سری اصلاحات دارد. مثلا کیفیت اینترنت و صندوق‌های بازنشستگی هدف گذاری دقیق نداشته است. با لایحه‌ای دوفوریتی دولت آینده باید این امر را اصلاح کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم با بیان این‌که «برنامه هفتم هنوز هم تصویب نهایی نشده است و دولت با برخی بندهای اضافه‌شده مخالفت کرد.» افزود: شهید رئیسی معتقد بود بار مالی این موارد، تحقق برنامه را با مشکل مواجه می‌کند. چرا که برخی از هدف گذاری‌ها در برنامه‌های توسعه با ظرفیت کشور هم‌خوانی ندارد. برنامه های توسعه‌ هدف گذاری درستی نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های توسعه پیوستگی بودجه‌ای نیز نداشت. برای اجرای برنامه هفتم باید همانند کاری که در بنیاد شهید انجام دادیم، عمل کنیم. یعنی پیوست برنامه اجرایی به برنامه توسعه و اختصاص بودجه برای این امر است.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «متاسفانه به علت تورم و مشکلات دیگر ، امکان استفاده از منابع بخش خصوصی  در بخش های زیر ساختی کشور وجود نداشته است و به استفاده از کالاهای ترکی و چینی برای رشد منابع داخل، اولویت داده شده است» در عین حال اظهار کرد: سرمایه‌گذاری خارجی نیز در کشور با مشکلات زیادی همراه بوده است و دولت‌ها در کسب سرمایه‌گذاری خارجی موفق نبوده‌اند. منابع دولت باید برای سرمایه‌گذاری خارجی و خصوصی جذابیت داشته باشد و محیط کسب و کار برای مردم و بخش خصوصی بهبود بخشیده شود.

قاضی‌زاده هاشمی معتقد است: لازم نیست خودرو را خودمان تولید کنیم. بلکه میتوان مشارکتی با کشورهای دیگر این موضوع را انجام داد. در این صورت رشد اقتصادی منطقه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با تاکید بر این‌که «کنترل تورم انجام شدنی و قطعی است» ادامه داد: این فقط نظر کارشناسان داخل و قشر خاصی نیست بلکه کارشناسان خارجی نیز بر همین موضوع تاکید دارند. دولت خانواده تورم را تک رقمی خواهد کرد. در درجه اول مخارج دولت باید کنترل شود و نقدینگی کشور از طریق کنترل بانک‌ها انجام شود.

وی گفت: لنگر اسمی از دلار باید به ریال منتقل شود. باید اجازه دهیم واردات خودرو به راحتی انجام شود و این‌گونه افزایش قیمت دلار در این موضوع در کشور کاهش پیدا خواهد کرد.

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با بیان این‌که « بازار روشن رسمی ارز در داخل کشور نداریم» ادامه داد: بازارهای غیر رسمی ارز باید به رسمیت شناخته شود و کشف قیمت باید به شکل توافقی اتفاق بیفتد.  ارز شناور مدیریت شده لازم است عملی شود و نباید سرکوب صوری قیمت با شوک درمانی اتفاق بیفتد.

وی گفت: مردم‌آزاری و مالیات‌های بی ارزش را کنار بگذاریم. لازم است تا رژیمی یک پارچه بر پایه مالیات و یارانه برای خانواده‌های ایرانی شکل گیرد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «نباید تولید کننده را با مالیات‌های ممیز محور آزار بدهیم» گفت: نظام کاملا هوشمند باید جایگزین این مدل شود.

قاضی‌زاده هاشمی یادآور شد: وعده‌ای که شهید رئیسی برای مسکن دادند قابل انجام است. قیمت زمین را باید کاهش دهیم. در ایران مشکل زمین نداریم. میزان زمینی که در این دوسال در دولت سیزدهم توزیع شد برابر با ۲۰ سال گذشته بود. خیلی از دستگاه‌ها احتکار زمین می‌کنند و دولت باید با این موضوع مبارزه کند.

وی با بیان این‌که «افرادی که فاقد زمین هستند باید به شکل رایگان یا قیمت خیلی کم صاحب زمین شوند» ادامه داد: هزینه زیادی در تولید مسکن، خرج مجوزها و کارهای اداری می‌شود. با انبوه‌سازی مسکن و صنعتی‌سازی می‌توان قیمت مسکن را کاهش داد.

وی افزود: مدل حکمرانی کشور باید هوشمند شود و شکل هرمی به خود بگیرد. یعنی تمام اختیارات راس هرم به کف هرم در بستری هوشمند منتقل شود.

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: دیوان‌سالاری موجب فساد بی‌نهایت می‌شود.

وی با این پیشنهاد که «جمعیت ساحلی کشور باید سه برابر شود» یادآور شد: در دولت شهید رئیسی ۲۷ شهر ساحلی تصویب شد. مردم بلوچستان بزگترین سرمایه شهرهای ساحلی جنوب شرقی کشور هستند. باید یک تشکیلات توسعه‌گر داشته باشیم و اراضی کشور در ساحل‌ها آزادسازی شود.

وی معتقد است: غیر از یارانه‌ای که به مردم می‌دهیم باید دارایی‌های آنان را به خودشان برگردانیم. شرکت‌های بزرگی مثل شرکت ملی گاز و شرکت‌های پالایشگاهی باید حق مردم را به آنان بدهد.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: دستگاه‌های دولتی نباید به جای مردم، سرمایه‌های آنان را کنترل کند. بورس ایران جزء اندک بورس‌های کشورهای جهان است که شرکت‌های دولتی در آن وجود ندارد. بنابراین شرکت‌های دولتی باید وارد بورس شوند.

وی با بیان این‌که «باید یک نظام یک پارچه مالیات- یارانه درست کنیم» ادامه داد: دولت وظیفه دارد تا حداقل در هر خانواده ‌ای یک فرد شاغل با درآمد بالا و حداقل ۱۷ درصد پس انداز وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: منابع گسترده نفت و گاز برای تولید ثروت، ارزش افزوده و افزایش اشتغال مصرف شود. برای هر خانواده بسته انرژی در نظر گرفته میشود و علاوه بر رایانه این موضوع نیز به خانواده ها اختصاص داده می‌شود.

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: در دولت خانواده کارها را به مردم واگذار می‌کنیم و جایی خواهیم بود که مردم نیازمند حضورمان هستند. بر خانواده و اقتصاد آن متمرکز خواهیم شد تا خانواده‌ها با عزت زندگی کنند. این سیاست‌گذاری ها در دولت شهید رئیسی انجام شده و این موارد را ادامه خواهیم داد. در راستای شکوفایی بودیم که شهید رئیسی از میان‌مان رفت. حتما به فکر تاکسی های اینترنتی و تامین بنزین آن‌ها هم هستیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۴۲
به سلامتی . اگر توانستید در محل فعلی کار خود رضایت ایجاد کنیدهنر کردید ملت پیشکش جنابعالی
تورم ایران ۳رقمی هست هیچوقت تک رقمی نمیشه تاتحریم برداشته نشه تورم تک نرخی نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
نمیخواهی اول نصف کنی بعدش تک رقمی؟
به نظرم باید بگه من ۷۰۰۰۰۰۰۰۰صفحه برنامه دارم،تورم را ابتدا نصف،بعد تک رقمی بعد تر منفی میکنم،هرسال ۱۰میلیون مسکن میسازم،همه ی اقتصاددانان ایران،جهان و احتمالا کرات دیگر را به صف میکنم و هزاران وعده و وعید دیگر!!
آقاي دكتر قاضي زاده هاشمي بسيار توانمند هستند ، ايشان ميتوانستند مشكلات بورس ايران را هم دو روزه حل كنند ، اين ظرفيت ها را قدر بدانيم و از اين ظرفيت ها خوب استفاده كنيم!؟
اقای قاضی زاده هاشمی به خدا مزد کاندیدای پوششی بودن رو دفعه قبل گرفتی به امام رضا(ع) بنیاد شهید هم برات زیاده همین پست رو دو دستی بچسب که از دست ندی
خجالت بکش
هنوز وعده سه روزه ساماندهی بورس را یادمان هست
یعنی میخوای بگی که اخذ بی رویه مالیات در این ۳ ساله اشتباه بوده؟!!
به نظرم می تونانید کلا تورم را بردارید. اصلا تورم چی هست......
جناب قاضی زاده
همین حالا بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور که بنیاد مستضعفان باشد تحت مدیریت شماست. این بنگاه اقتصادی با داشتن انواع کارخانه جات تولیدی و صنعتی و کشاورزی بزرگترین قطب اقتصادی تحت حمایت دولت است . چرا در همین سمت نتوانستید نقشی در کاهش تورم حتی به میزان اندک داشته باشید ؟
حتما" باید رئیس جمهور شوید تا بدنبال کاهش تورم بروید؟
پس یکجای کار می لنگد !!!!!
سلام
چنین ادعایی را فقط پوپولیستها یا افراد ساده لوح می گویند و باور می کنند. چهل ساله این شعار برای ما اشناست.
پاسخ ها
فرزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
مگر اونهایی که از این حرفا زدن رای نگرفتن ؟
تا زمانی که مردمی داریم که حرفهای اینها رو باور میکنن همین وضع ادامه داره
بورس را سه روزه حلکردی کافیه
چند ساله تورم رو یک رقمی میکنی؟!!
قرار بود سه روز مشکل بورس رو حل کنی!انگار در داخل دولت هم این حرفت رو جدی نگرفتند!!
سه روزه؟
حرف الکی نزن وعده الکی نده تو که مال این حرف نیستی ۱۰۰تا مثل تو هم نیستن
ما هم میکنیم تورم را
کردن تورم که کاری ندارد
کم کردن تورم جفا به تورم است
تورم را باید زیاد کرد تا هم راضی باشد هم به ازدیاد نسل کمک کند
همانند بورس که سه روزه خل می کنیم
درود برشما حرفهای شما خیلی خوب بود من خیلی عاشق حرفهای شما شدم من حتما به شما رای خواهم داد
چناب قاضی زاده هاشمی شما در خودت چه توانائیهایی دیدی که دوباره برای ریاست جمهوری کاندید شدی مگه دفعه قبل پاداش نگرفتی؟ خدائیش بنیاد شهید هم برات زیاده
همانطوری که سه روزه بورس را درست کردی ؟؟؟
تو اگر بلد بودی و صداقت داشتی ؟ چرا ظرف سه سال گذشته ، راه حلهای مورد نطرت را بعنوان معاون رئیس جمهوری اسلامی به جناب شهید رئیسی ندادی ؟؟ و اگر دادی و او کاری نکرد ؟ که بعید است !!!؟ چرا استعفا نداده و به کار تخصصی خودت که پزشکی است برنگشتی ؟ و وقت و انرژی و سرمایه کشور و مردم را نابود و تلف کردی ؟؟؟
پدرجدت هم نمیتونه تورم تک رقمی کنه
سنگ بزرگ نشانه نزدن است. تورم تک رقمی در برنامه هفتم هم پیش بینی نشده است.
پشت میکروفون تورم راتک رقمی می کندوبعدپوششی میشود.تا۴سال دیگرازراه برسد.
کارهربزی نیست خرمند کوب گاو نر می خواهد ومردکهند. این شما واین گوی میدان
سنگ بزرگ علامت نزدنه
همون طور که بورس رو 3 روزه درست کردید .
تورم و مهار آن در دست شما نیست که تک رقمی کنید پس وعده الکی ندهید اینها برای شما رای نمی شود
عین مشکل بورس که میخواستی سه روزه حل کنی ؟؟؟
صحبت کردن در مورد اقتصاد امروز ایران برحسب تخصص میبایست برزبان جاری شود بانیان تورم می‌خواهند تورم را تک رقمی نمایندتخصص شما فقط درزمینه افزایش تورم و افزایش مالیات کوچک نمودن سفره مردم است
سلام مصدومیت شیمیایی بحق مدافعان حرم رو به ثمر رساندید ماهم بهتون رای میدهیم
آقای قاضی زاده شما کمک معیشت جانبازان بد بخت زیر بیست وپنج به بهانه دهک بالا قطع کردی اما وقتی سیزده ساله بودن رفتن خط مقدم نه شما بودی نه دهک الان میخوای تورم تک رقمی کنی به والا نه
برنامه داشته باش اول نصف کن
تا الان داشتین چکار میکردین تازه یادتون اومد
هر وقت تونستی در پستی که هستی برای ملت کاری انجام بدی بیا از این جور حرفها برن حرفی بزن
تورم را منفی خواهی کرد نه تک رقمی همانطور ک یه روزه مشکل بورس و مشکلات عدیده جانبازان را حل کردی
یاواش یاواش کم میشه
چرا نکردی خیلی‌ها گفتند ولی نتونستند
آره نه .. راست میگه تورم رو تک می‌کنه البته با بالا بردن نرخ تورم و گرونی.
به یه جایی نگاه میکن که میگه تک ذقمی.بقیه هم میگفتن .....
بورس چی شد ؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم